Dodaj do ulubionych

CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ????

01.06.05, 15:26
W związku z tym, że godzina porodu nadchodzi wielkimi krokami,chciałam
zapytać o jakieś "kulki" na przyśpieszenie porodu.Kiedyś na którymś forum był
ten temat,ale nie mogę go znaleźć.
Wiem tylko ,że po porodzie dobra na gojenie ran jest arnika.
Ale co na przyśpieszenie akcji porodowej??????
Obserwuj wątek
    • beba2 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 01.06.05, 15:34
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=19760&w=23507997&a=23635837
      • renste Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 01.06.05, 16:27
        DZIĘKI.A caulophyllum CH 5 ile kulek i co jaki czas od rozpoczęcia akcji?
        No i co z arniką,bo jak widzę zdania są podzielone w kwestii potencji
        zwłaszcza:)).
        Gdzieś wyczytałam,że arnikę 30CH mozna brać z tydzień przed porodem,a po
        porodzie nawet 200CH,ale też nie pamiętam jak często.
        Czy ktoś mógłby mi napisać.Będę wdzięczna:))))
        • beba2 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 01.06.05, 18:15

          Arnika 30 CH - 1 raz dziennie ( po 3 kulki ) dwa tygodnie przed terminem i
          dwa tygodnie po porodzie ( po porodzie mozna też zażyć 1 raz 3 kulki arniki 200
          CH, zwłaszcza jeśli stracisz duzo krwi i już nie brać trzydziestki).

          Caulophyllum 5 CH - 2 x dziennie przez dwa tygodnie przed terminem.
          Jeśli w trakcie porodu położna stwierdzi, ze szyjka jest sztywna i nie rozwiera
          się adekwatnie do czasu trwania porodu, to bierz nawet co 15 minut po 1 kulce.

          Jesli ból będzie promieniował do pachwin, pęcherza i nóg - to
          wtedy bierz na przemian z actaea racemosa 9 CH.

          Szczęśliwego rozwiązania :)

          • renste Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 01.06.05, 21:44
            Dzięki serdeczne za wskazówki.:)))
    • ladiwa Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 05.06.05, 00:02
      Może jeszcze dorzucę ten artykuł:
      umamy.homestead.com/homeoporod.html
    • gryka1 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 06.06.05, 19:57
      Nie uważasz że to lekarz powiniem o tym decydować?
      • beba2 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 09:38
        O czym ?
        O podawaniu leków homeopatycznych ? Pokaż mi jednego ginekologa homeopatę.
        • very_martini Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 11:41
          Przecież wszyscy wiedzą, że w kwestii porodu działa tylko i wyłącznie oksytocyna
          i masaż szyjki macicy, i zzo. Każdy ginekolog to wie i trzyma się tego jak
          rzekotka drzewna gałęzi.

          16%VOL
          22%VAT
          • 5_monika Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 12:17
            racja martini, bo kulki to przecież sam cukier :)
            • beba2 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 13:32
              Cukier też każą żreć, jak dostaniesz czkawki w czasie porodu ( z
              zapowietrzenia :)))
              • renste Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 17:38
                Żebyście wiedzieli na forum ciążowym jaką wzbudziłam sensację z kulkami do
                porodu:)))
                A jak się mądrzą farmaceutki(oczywiście na NIE).
                Nie spróbują czy to działa,ale wiedzą wszystko.Typowe "szkiełko i oko".
                • beba2 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 20:10
                  A niech się mądrzą. Chcą się męczyć - niech się męczą.
                  Ja te leki osobiście podawałam koleżankom w czasie porodu i wcześniej w czasie
                  praktyk na porodówce pacjentkom, które się na to godziły. W sumie tylko dwóm
                  nie bardzo to pomogło i ich porody i tak skończyły się cesarkami, ale to się
                  zdarza.
              • very_martini Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 08.06.05, 12:21
                Jak to każą żreć, samiast glukozę dożylnie wstukiwać.
                Matko, co za ciemnogród.

                16%VOL
                22%VAT
                • beba2 Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 08.06.05, 13:06
                  Glukoza dożylna na odczkawienie nie pomoze :)
                  • very_martini Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 08.06.05, 13:12
                    nie znasz się. wszystko, co dożylnie pomaga, to Święta Zasada Medycyny

                    16%VOL
                    22%VAT
    • sykoraks Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 07.06.05, 19:26
      cóż, homeopata powinien się wypowiedzieć i dobrać coś do Ciebie, ale ja Ci z
      doświadczenia własnego powiem, że caulophylum jest genialne (5 ch), urodziłam w
      niecałe 3 godziny, z czego parte miałam 3 skurcze :)
      • plavusa Re: CO NA PRZYŚPIENIE AKCJI PORODOWEJ???? 31.07.05, 16:53
        O jak fajnie, że znalazłam ten link! Wiele mi się wyjasniło (w kwestii
        przyspieszenia akcji porodowej). Ale czy można jakos zmniejszyć ból? I czym
        zniwelować przedwczesne skurcze?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka