Dodaj do ulubionych

Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nomad?

04.06.09, 14:12
Może się komuś przyda takie właśnie porównanie.

Z rzeczy ogólnych:
- wiem dokładnie, dzięki Wam, ile waży Nomad (ok 9,5 kg), a z
Cameleonem, to rożnie podają na różnych stronach - od 9 do 10 kg -
kto poda faktyczną wagę posiadanego wózka 2009? Liczy się dla mnie
każde pół kilo, proszę ważyć dokładnie ;-)
- jesli Nomad, to zatrzymuję jeszcze pozyczoną Bartatinę i korzystam
z niej przez parę miesięcy w ten sposób:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22462&w=94749239&a=95424615
Dwa wózki to dla mnie straszne obciążenie w sensie przestrzeni, na
razie nie mam pomysłu, gdzie bym je trzymała, chyba już tylko w
kuchni ;-)
- jesli Cameleon, to Bartatinę oddaję od razu lub co najmniej
wynosze do piwnicy i jeżdżę dłuższą chwilę gondolą
- do Nomada chciałam komplet markowych akcesoriów (śpiworek, okrycie
na nogi, torbę i materacyk), a do Cameleona są tak drogie, że chyba
poprzestałabym na letniej budce i osłonie przeciwsłonecznej czyli
tym, co musi być pasujące konstrukcyjnie, a reszte dokupiła z tzw.
uniwersalnych.
- nie wiem, jak to jest z tymi kubełkowymi siedziskami - są wygodne?

Plusy Nomada:
- oczywiście cena
- pewnie przyszedłby szybciej czy z o-baby czy zamawiany w Polsce
niż Cameleon z Holandii pocztą (kurier drogi) - a już nie mogę
wytrzymać z ta krową Bartatiną

Plusy Cameleona:
- wszystkie te bajery konstrukcyjne typu gondola i siedzisko
montowane w obie strony, odpinane przednie kółka do wciągania po
schodach (czy to się sprawdza?)
- większe tylne koła
- chyba mniejszy po złożeniu?
- przy kolejnych dzieciach, na które mam nadzieję, mielibyśmy już
gondolę (do Nomada bym dokupiła dopiero jak zaciążę ;-))
- ładniejsze kolory
- łatwe pranie (w Nomadzie podobno ręczne?)
- podoba mi się, że mogę w jednym sklepie dostać wszystkie akcesoria
w wybranych kolorach
www.babycare.nl/index.php
bo z Nomadem to jakaś zbieranina...


Kurczę, chyba szala przeważa się na stronę Cameleona, co?
Obserwuj wątek
    • froobek Jeszcze pytanie o Cameleona 04.06.09, 14:39
      Czy letnia budka i osłona przeciwłsoneczna pasują też do gondoli czy
      tylko do siedziska spacerowego? Wszedzie są pokazane na spacerówce...

      Bo ja bym w tym roku latem (może nadejdzie?) głownie gondolą
      pojeździła, to może na razie jednak nie ma sensu kupowac tych
      gadżetów?
      • kiniak22 Re: Jeszcze pytanie o Cameleona 04.06.09, 15:03
        hehe to kup nomada z gondola torbe juz dostaniesz w zestawie, folie
        przeciwdeszczowa tez, dokupisz tylko ewentualnie parasolke i okrycie na nogi :)
        mi sie wizualnie bardziej nomad podoba :) nie mialam stycznosci z cameleonem
        wiec nie wiem jak w praktyce sie ma :) poza tym mam sapcerowke nomada i mialabym
        wielkie opory zeby ja zamienic na jakis inny woz :)
        • froobek Re: Jeszcze pytanie o Cameleona 04.06.09, 15:08
          > kup nomada z gondola

          Ale Nomad się kładzie na płasko, to po co mi ta gondola teraz?
          Chciałam się już prznieść do spacerówki, tylko z tym kubełkiem w
          Cameleonie, to chyba niemożliwe...


          > torbe juz dostaniesz w zestawie,

          Gdzie jest taka oferta?


          > dokupisz tylko ewentualnie parasolke i okrycie na nogi :)

          I śpiworek :-)
          A parasolki nie chcę, odkąd zobaczyłam, jak daleko do przodu zaciąga
          się budka w Nomadzie. Zresztą jakąś tam parasolkę mam, a i tak wole
          dziecia zasłaniać pieluszką tetrową, przynajmniej jak śpi.


          > poza tym mam sapcerowke nomada i mialaby
          > m
          > wielkie opory zeby ja zamienic na jakis inny woz :)

          Wiem, wiem, pamiętam :-)
          A jak ta torba?
          Z której kolekcji Ty brałaś, z 2008?
          Ma jakieś termokieszenie?
          • kiniak22 Re: Jeszcze pytanie o Cameleona 04.06.09, 15:20
            hehe
            mialam na mysli nomada z gondola bo cenowo wielkiej roznicy nie ma :P a pisalas
            ze chcialabys cameleona z gondola zeby miec jeden wozek na stanie a nie dwa :)

            chocby tutaj kupujac spacerowke z gondolka masz tez torbe:
            sklep-jane.pl/nomad-formula-capazo-active-kolekcja-20092010-p-436.html
            torbe mam z 2008(o ile si enie myle), kolorystycznie pasuje do wozka choc
            material jest troszke inny i jak ktos wnikliwy to zauwazy roznice :P
            termokieszeni nie posiada no chyba ze te z boku pelnia taka funkcje? ale ja tam
            nie wiem bo ja pierdoly w tej torbie nosze i ubrania :P
            • froobek Re: Jeszcze pytanie o Cameleona 04.06.09, 15:30
              > mialam na mysli nomada z gondola bo cenowo wielkiej roznicy nie
              ma :P a pisala
              > s
              > ze chcialabys cameleona z gondola zeby miec jeden wozek na stanie
              a nie dwa :)

              Niby racja :-)
              Ale, zobacz, Nomad z gondolą waży wg sklepu Jane 10,8 kg, a Cameleon
              chyba jednak 10 kg nie przekroczy w żadnej wersji, a wg producenta
              ma 9,28.
              Swoją drogą to fajne, że na tej stronie Jane wreszcie podają
              faktyczną wagę :-)

              Oj, bo ja po prostu wolałam samą spacerówkę, tylko się teraz
              napaliłam na tego Cameleona i juz zgłupiałam :-)


              > chocby tutaj kupujac spacerowke z gondolka masz tez torbe:
              > sklep-jane.pl/nomad-formula-capazo-active-kolekcja-20092010-p-436.html

              No tak, ale, żeby jeszcze powybrzydzać ;-) to powiem, z ja chciałam
              Etnę 2008 :-P A tu już tylko 2009.

              Przy okazji zauważyłam tu, że Nomad jest do 15 kg, a Cameleon wg
              strony producenta do 17 kg, ale przypuszczam, ze to w praktyce nie
              ma znaczenia, bo mówimy tu już i tak o bardzo dużym dziecku, więc
              pora na parasolkę, nie? Ale żeby porównanie było kompletne, to
              podaję :-)


              > torbe mam z 2008(o ile si enie myle), kolorystycznie pasuje do
              wozka choc
              > material jest troszke inny i jak ktos wnikliwy to zauwazy
              roznice :P
              > termokieszeni nie posiada no chyba ze te z boku pelnia taka
              funkcje? ale ja tam
              > nie wiem bo ja pierdoly w tej torbie nosze i ubrania :P

              Dzięki. Termokieszen powinna mieć albo srebrne poszycie wewnątrz
              albo ewentulanie być po prostu b. gruba. No ale fajna ogólnie ta
              torba? Jesteś zadowolona? Przy okazji: jaki sposób płatności
              wybrałaś w o-baby? Bo chyba tam kupowałaś?
    • patsy82 Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 15:30
      mam cameleona i nie zamienilabym go na nic innego, glownie za
      latwosc jego prowadzenia, po prostu sam plynie po drodze. mam
      kolezanki z innymi wozeczkami i kazdy o wiele ciezej sie prowadzi
      np. (peg pegro pliko czy switch, chyba dobrze pamiatam:) Obecnie
      jezdze gondola i mam zwykla budke, ktora jest wystarczajaca na
      sloneczne dni, tez myslalm o zakupie tej letniej, ale
      zrezygnoiwalam. Wczoraj widzialam kogos na spacerku z letnia budka
      przy gondoli, wiec jest to wykonalne. W zestawie dostajesz
      moskitiere i folie przeciwdeszczowa, ktora ma super okienko ( nawet
      jak jest zamkniete to przepuszcza powietrze ma z boku otworki. Budka
      w ostrym rozu jest hitem mojej coreczki, ktora uwielbia na nia
      patrzec jak swieci sloneczko i przebijaja rozne cienie no i ten
      kolor, jest nim zachwycona, a nie jak w innych wozkach czarna budka
      w srodku. postaram sie zwazyc wozeczek, moze dzisiaj wieczorkiem. Ja
      zamawialam zestawb z Kiddiesave.uk, ale nie wiem czy wysylaja do Pl,
      mieli najtaniej. Wozeczek uzywam od marca. Acha sklada sie super
      latwo i ma mega pojemny kosz, ktory szczelnie zakrywa wszystkie
      rzeczy, ktore w nim masz, choc aby do niego wlozyc cos duzego nalezy
      zdjac gondolke, co robi sie super szybko. Jakies pytanka to pisz z
      checia odpowiem.
      • froobek Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 15:52
        > Wczoraj widzialam kogos na spacerku z letnia budka
        > przy gondoli, wiec jest to wykonalne.

        Fajnie :-)


        > Budka
        > w ostrym rozu jest hitem mojej coreczki, ktora uwielbia na nia
        > patrzec jak swieci sloneczko i przebijaja rozne cienie no i ten
        > kolor, jest nim zachwycona, a nie jak w innych wozkach czarna
        budka
        > w srodku.

        Jeśli się zdecyduję, to będzie baza dark brown i góra orange, więc
        też pewnie ciekawie :-)
        Tylko nad tą letnia budką myślę: też orange do kompletu, czy
        poszaleć z kolorami i zrobić sand lub off-white? :-)


        > postaram sie zwazyc wozeczek, moze dzisiaj wieczorkiem.

        No to bomba!


        > Jakies pytanka to pisz z
        > checia odpowiem.

        Pewnie jeszcze będą pytanka :-)
        • patsy82 Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 16:02
          ja zastanawialam sie nad kolorkiem sand baza i orange budka, a w
          koncu zamowilam baze denim i reszte w pink :), ten prwaie bialy
          kolorek tez jest super, tylko jesli wybierzesz baze w tym kolorze to
          i kosz taki bedzie, wiec szybko moze ci sie on wybrudzic i juz nie
          wygladac tak ladnie
          • froobek Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 16:14
            > jesli wybierzesz baze w tym kolorze to
            > i kosz taki bedzie, wiec szybko moze ci sie on wybrudzic i juz nie
            > wygladac tak ladnie

            Nie no, jasna baza to na pewno nie!
            • kiniak22 Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 18:30
              z torby jestem bardzo zadwowolona, dostep do kosza nomad ma beznadziejny i tam
              glownie foremki i zabawki jezdza, reszte laduje juz do torby co o wiele bardziej
              ulatwia sprawe :) torba jest bardzo pojemna, ma przewijak z woreczkiem na
              pieluszki-bomba jak sie ma malucha :P jedyny minus torby to brak kieszonki na
              butelke (o ile sie ma male dziecko:P) chociaz mozna butelki upchnac do kieszonek
              po bokach i tez pewnie by bylo, ja moja torbe kupilam w tym sklepie co wczesniej
              linka podalam bo niestety nie mam nikogo pod reka kto by znal niemiecki i by za
              mnie to zalatwil :)

              hehe a co do kolorku to na allegro jest air 3w1 w kolorze etna


              a grzebiac wlasnie znalazlam super oferte:
              www.allegro.pl/item653639994_nowe_jane_nomad_spacerowka_torba_folia.html
              • kiniak22 Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 18:41
                co do obciazenia to dodam jeszcze ze ja na to nie bardzoz wracalam uwage, to
                duzy wozek i duzo potrafi udzwignac, moja dwulatka wazy obecnie 15kg a mam
                zamiar nomadem jeszcze minimum rok pojezdzic :)
                poza tym na dluzszych spacerach woze dwie moje panny czyli prawie 30kg i
                wozeczek sie swietnie spisuje :)
      • froobek Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 15:55
        > zwykla budke, ktora jest wystarczajaca na
        > sloneczne dni,

        O ile się orientuję z paru pobytów, to w jukeju (bo zrozumiałam, ze
        tam jesteś?) nie ma aż takich upałów, jak w ojczyźnie ;-)
        • patsy82 Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 16:05
          ostatnio bylo tak kolo 30 stopni, generalnie chodzi mi o to ze budka
          wydaje sie dosc cienka i lekka, po za tym po bokach sa male szparki,
          ktorymi moze powietrze przeplywac, choc tez kusi mnie ta letnia budka
    • qwsd Re: Jeszcze raz: Cameleon 2w1 czy sama spacer Nom 04.06.09, 21:44
      Froobek,
      Letnia budke tez zakladasz do gondoli, po prostu zmieniasz material. Nie wiem po
      co Ci oslona przeciwsloneczna? Chyba droga, ja na Twoim miejscu kupilabym
      spiworek zimowy (rewelacyjny!). Nie kupuj torby - niepakowne licho teraz
      wykorzystywany jako zbieracz kurzu. Ja nie zamienilabym mojego Cameleona na nic
      innego!!
      Co do kol - ja wciagam po schodach i jeszcze nigdy nie odpinalam do tego
      przednich kol. Ale montowalam kola zimowe.
      Czy jest maly po zlozeniu? Nie oszukuj sie - pomimo niewielkiej wagi to i tak
      wielka krowa - na dodatek dwuczesciowa - osobno pakujesz rame i siedzisko (gondole)

      Ale i tak go kocham ;-)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • froobek Zamówienie złożone... 04.06.09, 22:09
      Będzie to Nomad z gondolą - mąż mnie namówił, w ten sposób
      faktycznie wywalimy z domu Bartatinę i będziemy mieć już gondolę,
      jeśli w przyszłości trafi nam się jesienno-zimowe dziecko - Kinia,
      punkt dla Ciebie.
      Bohemian 2009 ze śpiworkiem i torbą.
      Muszę dokupić materacyk, ale najpierw chcę zobaczyć na żywo kolor
      wózka.

      Ale ja jeszcze kiedyś będę miała Cameleona, zachorowałam przez Was
      na niego ;-P
    • froobek I chciałam dodać, że wszystkim bardzo dziękuję... 04.06.09, 22:12
      ...za pomoc :-)
      Jak dobrze pójdzie, to przed długim weekendem będe wychodzić na
      spacer jak człowiek, bez kombinacji alpejskich na schodach :-)
    • froobek Następny będzie wózek do joggingu ;-) 04.06.09, 23:01
      Gdzieś tak w październiku - na pewno będę pytać który wybrać.

      A tak z ciekawości - jeszcze nikt nie wynalazł wózka do nordic
      walking, prawda? Bo ja wolę nordic od joggingu, prawdę mówiąc :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka