chleb

(49 wyników)
  • hej,chciałabym upiec chleb ale mogę to zrobic jedynie w prodizu,na dodatek z tylko jedna grzałka i bez termostatu. przeszukałam internet i wiem ze generalnie się da ale potrzebuje bardziej dokladnych wskazowek.dodam, ze chleba jeszcze nigdy nie piekłam. jaki chleb najprostszy na początek? jak piec -najpierw od dołu,potem od góry? będę wdzięczna za pomoc.
  • Kupiłam na Allegro automat do chleba Silver Crest (czyli ten popularny z Lidla). Wszystko super, działa jak marzenie; chlebuś, chałki i pizze są ekstra. Ale jedna rzecz mnie strasznie w nim wkurza. Jest to [b]głośność dźwięków ("pikania"), kiedy wybieram program (te są do przeżycia) a potem sygnał, że można już dodać inne składniki (ziarna, otręby itd.) oraz na zakończenie pracy. Tych dźwięków pipczących jest chyba z 8-10 pod rząd, są okropnie głośne.[/b] Umarłego z grobu by wyciągnęły!! C...
  • Witam serdecznie :) . Bardzo się cieszę,że znalazłam takie fajne forum :) . Chciałabym kupić automat do wypieku chleba, oczytałam się już tyyle,że tylko oczopląsu dostałam , i nic, nie wiem co wybrać, który lepszy, który gorszy :( . Może macie jakieś doświadczenie z wypiekaczami ?? Czy jest jakiś, który służy Wam dobrze kilka lat ?? Czy są takie, z których łatwo mieszadła wychodzą ?? Jakie najszybciej się psują ??? Czy te z marketów psują się częściej ?? Czym się sugerowac prz...
  • Mam nadzieję, że pomoc w wyborze sprzętu kochennego też podchodzi pod forum Kuchnia i mój wątek nie zostanie skasowany ;) Otóż rozsmakowaliśmy się w domowym chlebie, ale jednak zagniatanie ciasta mniej więcej co 2-gi dzień chyba szybko mi się znudzi, więc szukam pomocnika. Przejrzałam różnie oferty automatów do pieczenia chleba / wypiekaczy czy jakkolwiek nazwać to cudo. Nie znam się na tym i nie znam nikogo, kto by miał z tym doświadczenie, dlatego pytam na forum. Z moich poszukiwań wy...
  • Piekę codziennie, a właściwie piekłam bo nawaliła mi już druga maszyna firmy SEVERIN 3986. W pierwszej zepsuły się mieszadła, a właściwie to co jest w środku, serwis nie potrafił tego naprawić, ponoć wyrobił się tam jakiś teflon. Maszyna była na gwarancji, kończyły sie 2 lata, załapałam sie więc na nową. Nowa po roku zaczeła sie psuć, najpierw piszczało strasznie przy wyrabianiu ciasta, teraz lewe mieszadło ma problem z obrotem, myślę więc że jest ten sam problem co poprzednio. maszyna po p...
  • Otóż rozsmakowaliśmy się w domowym chlebie, ale jednak zagniatanie ciasta mniej więcej co 2-gi dzień chyba szybko mi się znudzi, więc szukam pomocnika. Przejrzałam różnie oferty automatów do pieczenia chleba / wypiekaczy czy jakkolwiek nazwać to cudo. Nie znam się na tym i nie znam nikogo, kto by miał z tym doświadczenie, dlatego pytam na forum. Z moich poszukiwań wynika, że wszystkie automaty mają dość podobne funkcje: - mnogość programów do wyrabiania ciast słodkich, chlebowych, w tym b...
  • pomóżcie. kupiłam maszynę do chleba (Moulinex home baguette) i mam kilka pytań. Czy Wam też tak zarastają chlebem mieszadła że prawie zawsze są całkowicie zarośnięte? te stałe kilkutki po mieszadłach są ciagle zasyfione ciastem a jak je czyścić żeby ich nie porysować? czy można wyjąć chleb z formy po wyrośnieciu żeby usunąć mieszadła i czy to ma sens bo przecież i tak i tak zostaną kikutki mam mierszanki do wypieku z Achaun i nie ma na nich napisane jaką wagę chleba ustawić więc nastawia...
  • Parę pytań dot domowego pieczenia chleba 1) czy Wypiekacz do chleba MOULINEX OW 5003 ma funkcje wyrabiania ciasta? 2) czy ta funkcja polega na zasypaniu do maszyny składników i przyciśnięciu przycisku? - czy możne coś jeszcze trzeba zrobić? 3) gdzie w okolicach Katowic kupić można GOTOWE - do wsypania - mieszanki na chleb? 4) czy są jakieś inne triki z pieczeniem? 5) czy polecacie ta maszynę?
  • Po przeczytaniu wielu postów chwalących automat do wyrabiania i pieczenia chleba zaczęłam się zastanawiać nad zakupem takiego właśnie. Interesuje mnie jednak wasza opinia która rozwieje moje wątpliwości co do zasadności zakupu. Otóż mieszkam w dużym mieście zatem mam blisko piekarnię z pełna gamą chlebków - od zwykłych po z dodatkami ziaren, orkiszowe itp itd. Sama maszynka kosztuje niemało bo średnio około 200zł i czy jeśli ma się taką piekarnię obok czy warto inwestować w takie urząd...
  • Witam serdecznie naczytałam się już o wypiekaczach i nadal nic nie wiem. Albo Moulinex, który jest u nas najbardziej popularną marką, albo produkty z marką raczej nierozpoznawalną, bo co za różnica. Dla mnie różnica jest. Ale nie chcę od razu lecieć po Moulinex, bo tych najwięcej u nas. Chciałabym wypiekacz do codziennego użytku, nie muszę robić w nim bagietek, głównie chleb, jakieś ciasto, powidła. Poza tym, co dla mnie istotne, ma być to urządzenie ciche!!! i parametrami nie za wie...
  • Witam. Postanowilem zakupic automat do chleba, troche juz o tym poczytalem ale chcialem jeszcze zasiegnac opini osob ktore uzywaja. Moje wymagania to: Jak najmniejszy mozliwy wypiek, dwa mieszadla i w miare wysoka moc - minumum 750-800W. Z tego co zauwazylem ze jak sa dwa mieszadla to minimalna waga pieczonego chleba jest wtedy 750g, a wolalbym 500g (mieszkam sam). Mozecie zaproponowac jakies konkretne typy? Cena, im mniej tym lepiej:) DZieki, pozdrawiam
  • czy ktoś wie gdzie mozna kupic mieszadlo do automatu do chleba severlin?
  • czesc, a co sadzicie o urzadzeniu,np : Wypiekacz Pieczywa Moulinex 5000 moze macie jakies doświadczenie z tym? warty kupienia? prosze o odpowiedz, pozdrawiam, Ania
  • Czy są jakieś mieszadła itp aby pomogły w wyrabianiu ciasta na chleb.Mieszadła do mikserów nie daja sobie z tym rady.
  • Czy automat do chleba sam wyrabia ciasto-trzeba tylko włożyć składniki? Wczoraj byłam w MM i tam mieli automaty firmy Clatronic, pan obsługujący ten dział powiedział mi, że w środku są mieszadła, ale ciasto na chleb trzeba wyrobić samemu, włożyć do maszyny,a automat tylko je upiecze. Do tej pory byłam przekonana, że ciasto wyrabia również maszyna- wystarczy wsypać składniki??? Proszę o odpowiedz.
  • Jaki sprzet do domowego wypieku chleba mozecie polecic? Jutro ide do MM i mam nadzieje, ze maja cos sensownego. Prosze, poradzcie cos, dziekuje :-) Pozdrawiam
  • Kopiłam na prezent maszynkę do pieczenia chleba i chciałabym dokupić produkty aby rodzice mogli od razu (następnego dnia po Wigilii oczywiście) upiec chlebek - i stąd moje pytanie i prośba - nie miałam nigdy odczynienia z tym urządzeniem i nie wiem jakie muszę kupić produkty aby było to możliwe? Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu produktów i ewentualnie stron gdzie mogę je kupić - będę ogromnie wdzięczna!!!!
  • Poczytałam wątki o chlebku i maszynach do chleba i zdecydowałam: kupuję. Wyczytałam, że lepszy jest z dwoma mieszadłami i na tym się kończy moja wiedza na temat automatów. NAjwiększy problem mam z wyborem marki. Czy mogę prosić o rady i wskazówski który jest najlepszy? I jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, że w maszynie pozostają resztki niewymieszanej mąki, które bardzo trudno usunąć? Z góry dziękuję za odpowiedź, Ewa
  • Czas się odlicza, a mieszadła ani rusz nie chcą drgnąć. Zepsuło się na amen i mam szukać serwisu, czy też może być coś drobnego, czemu sama zaradzę?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się