21.04.15, 09:44
"Jeśli zaniedbujemy naszą prawdziwą własność szukając czegoś, czego – jak nam się wydaje – nam brakuje, stajemy się jak żebrak w buddyjskiej przypowieści, który nie zauważył, że jego poduszka była cennym kamieniem i umarł żebrząc. Tak więc powinniśmy zastosować esencję praktyki robiąc co w naszej mocy, by utrzymać stan czystej, niedualnej obecności, obserwując każdy ruch myśli, kiedy powstaje, powstrzymując się od osądu odnośnie przejrzystości tej obecności, od akceptowania stanu spokoju i odrzucania ruchu. Istota praktyki polega na trwaniu w naszym własnym stanie bez rozproszenia i zapominania, nie będąc uwarunkowanym przez pragnienie modyfikowania czegokolwiek."
Czogjal Namkhai Norbu, Lustro
vimala.pl/sklep/glowna/12-lustro.html
Obserwuj wątek
    • perceptivity Re: Lustro 24.04.15, 22:45
      Nie ma mozliwości błędu, sorry. "Niezauważenie poduszki" jest świetną zabawą oswieconego.
    • woxilo Re: Lustro 31.12.15, 17:29
      Lub też traktujmy każdego żywego człowieka ,którego spotykamy jak lustrzane odbicie i naszego nauczyciela w życiowej szkole rozwoju duchowego /osobistego ,ponierważ cechy które nas w kiomś denerwujĄ,IRYTUJĄ,DRAŻNIĄ ,BĄDŹ W JAKIŚ SPOSÓB NAS IRYTUJĄ ,TO CECHY CHARAKTERU ,KTÓRE SĄ W NASZEJ GŁĘ BI PSYCHICZNEJ .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka