Dodaj do ulubionych

Zrób sobie dolca:)

13.10.09, 09:15
Czołemsmile

Dolar - waluta stara jak świat. Jaki jest, każdy wie. No, może
prawie każdy. A jaki może być?smile:

"Pomysłodawca konkursu na nowego dolara chce uratować gospodarkę
Ameryki i jej walutę w kryzysie.

"Baksy", "zielone", "papiery" to wciąż najbardziej znana waluta na
świecie. W ludzkiej świadomości dolar nadal rządzi, mimo iż
oficjalnie dogania go euro, a nieoficjalnie wykupuje chiński juan.
Nawet żebrak prosi: "Brother, can you spend a dime".

Ekonomiczna odnowa, do jakiej nawołuje prezydent Obama, może
pociągnąć wiele ofiar, ale raczej nie będzie wśród nich dolara jako
jednostki monetarnej. Byłoby to odrzucenie liczącej ponad 200 lat
historii. Dolar stał się oficjalną walutą amerykańską już w 1787
roku (wymienia go pierwsza konstytucja). "...

I całośc plus fajne projekty:

www.rp.pl/artykul/376656_Kto_przerobi_zielonego.html

Pozdro
Krzysztof




Obserwuj wątek
    • agulaszek Re: Zrób sobie dolca:) 13.10.09, 09:39
      a tam jednego, ja sobie machnę całą bańkę wink
      • fedorczyk4 Re: Zrób sobie dolca:) 13.10.09, 09:54
        Pamiętam z dzieciństwa (w głębokim komuniźmie) nastpującą scenkę.
        Moja Babcia trzyma w dłoniach dolara i z niezwykłym jak na nią
        uczuciem w głosie mówi: ach dolar, jaki to kochany pieniądz!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka