Dodaj do ulubionych

zaparcia - co z tą kupką

IP: *.stargard.mm.pl 13.09.09, 23:00
witam
liczę na waszą i pani dr pomoc.
dwa miesiące temu wprowadziłam zupki obok karmienia piersią. córcia ma juz 7
miesięcy, więc wypada by jadła coś oprócz mleka.
na początku wszystko wydawało się w porządku, ale od czasu gdy zaczęła zjadac
więcej niż 50 ml zupki (nie więcej niż 120) ma straszne zaparcia.
generalnie od czasu do czasu (choć coraz rzadziej, zwykle co 3 dni) zrobi
kupkę, ale nie sama. trzeba jej trzymać nóżki w górze lub usadzać w
odpowiedniej pozycji. czasem, gdy tak ciśnie, że aż płacze i nic się nie
dzieje, robię lewatywkę i wtedy opróżnia się natychmiast. kupka zawsze jest
naprawdę gruba i twarda,w jasnym kolorze z widoczną marchewką.
zastanawiam się co robić, bo przecież nie wrócę z powrotem tylko do cyca.
nie daję jej owoców, bo jest strasznie gruba i pediatra stwierdził, że owoce
mają za dużo cukru.
córcia nie chce też pić wody, pija tylko soczki (te najmniej kaloryczne, max
27 kcal w 100 ml) rozcieńczone przynajmniej pół na pół z wodą.
w ciągu doby ilość posiłków to 6 lub 7, włączając nieszczęsną zupkę.
nie wiem co począc i zastanawiam się jak to będzie, bo mała naprawdę na dziś
dzień nie potrafi sama zrobić kupki.
a ! i braliśmy już leki na przeczyszczenie, ale jedynym efektem były super
wzdęcia w godzinach nocnych, więc przestałyśmy.
serdecznie proszę o pomoc, bo jestem w kropce i brak mi pomysłów, co tu robić
pozdrawiam
andzia
Obserwuj wątek
    • venety Re: zaparcia - co z tą kupką 14.09.09, 18:55
      Nie podawaj przez jakis czas marchewki,jagod lesnych(powoduja
      zaparcia).Mielismy ten sam problem lekarz przepisal nam lactulosi(w
      Polsce moze sie inaczej ten syrop nazywa)jest skuteczny pierwsze
      pare dni podaje sie 5ml dziennie,pozniej dawke sie zmniejsza jest
      naprawde skuteczny.Dodatkowo mozesz podawac kaszke z suszonymi
      sliwkami z nestle tez pomaga,lub bobovita suszone sliwki w
      sloiczku.Podawaj wiecej herbatki do picia.
    • Gość: gośc Re: zaparcia - co z tą kupką IP: *.236.spine.pl 14.09.09, 18:57
      my też mieliśmy mega problemy z zaparciami :-(
      nie mogę powiedzieć, ze teraz jest super, ale jest zdecydowanie
      lepiej.
      pomogło nam:
      1. picie w dużej ilości, przede wszystkim woda, soki tylko
      działające rozluźniająco (jabłko, winogrona, śliwki...)
      2. suszone śliwki (ze słoiczka)
      3. skrobane jabłuszko - myślę, że nawet Grubaskowi nie zaszkodzi pół
      jabłka dziennie :-)
      4. nie podaje marchewki, kleików i kaszek ryżowych wogóle
      5. podaje warzywka i owoce działające rozlużniająco (szpinak,
      gruszki..)
      6. kaszka nestle ze śliwką, której pewnie nie będziesz podawać
      Grubaskowi.
      i to chyba tyle

      powodzenia

      • Gość: andzia Re: zaparcia - co z tą kupką IP: *.stargard.mm.pl 14.09.09, 22:51
        wielkie dzięki!
        na pewno spróbuję wszystkiego, bo jestem w desperacji. ciągle tylko nie wiem,
        jak przekonać ja do picia wody. już tyle dni i nocy walczyłyśmy i nadal awantura...
        pozdrowionka
    • cenusia Re: zaparcia - co z tą kupką 15.09.09, 17:42
      nie daję jej owoców, bo jest strasznie gruba i pediatra
      stwierdził, że owoce
      > mają za dużo cukru.

      A ile waży ten straszny Grubas?:) Pierwsze słyszę, żeby koś utył od
      cukru zawartego w owocach, a do ułatwienia trawienia są niezbędne.
      Tak jak radzą dziewczyny, podawaj jabłko, suszone śliwki ze
      słoiczka, gruszkę i inne owoce. Najważniejsze, żeby dziecko zaczęło
      normalnie się wypróżniać, bez bólu i dyskomfortu, a nie żeby miało
      super linię. Jeśli karmisz piersią, otyłość jej raczej nie grozi.
      Jak zacznie więcej biegać, zaraz zgubi wałeczki. Pozdrawiam!
      • Gość: andzia Re: ile waży IP: *.stargard.mm.pl 18.09.09, 21:54
        z tą wagą to tak bez tragedii, bo waży niecałe 9,5kg w wieku 7 miesięcy (za 3
        dni), ale już od blisko 3 miesięcy naprawdę ją pilnuję. posiłki dostaje z
        zegarkiem w ręku, nie daję jej kaszek itp, a sama tez jem tylko chude,
        lekkostrawne posiłki. a wszystko dlatego, że wieku 4,5 miesiąca ważyła już
        8,5kg. poliki to jej prawie na ramionach leżały. dopiero teraz jest na 97
        centylu i zobaczymy jak będzie dalej. pozdrawiam
        • amura.1 Re: ile waży 18.09.09, 22:51
          Witam
          Również uważam,że powinnaś zacząć dawać owoce i gwarantuję,że problem zaparć się
          skończy.
          Tym,że Twój maluch nie pije wody nie przejmuj się,mój od początku traktuje
          wodę,jak truciznę i nawet do ust nie chce wziąć:-)dlatego też cieszę się,że jak
          zaczęliśmy rozszerzanie diety polubił soczki,bo wśród nich wiele działa
          rozluźniająco na stolec a my też mieliśmy problem z zaparciami.
          Możesz także ograniczyć maluszkowi ilość spożywanej marchewki.Firma Hipp jest
          jedyna wśród produktów której możesz znaleźć zupki nie zawierające marchewki.
    • joanna.czerwinska Re: zaparcia - co z tą kupką 20.09.09, 06:44
      Witam!
      Myślę,że dobrze by było wyłączyć z diety Dziecka marchewkę gotowaną, potrawy
      zawierające ryż. Warto by spróbować podać Maluszkowi skrobane jabłuszko, suszone
      śliwki, dołączyć czerwonego buraczka do zupek. Generalnie surowe owoce będą
      raczej sprzyjały rozluźnieniu stolca. Jeżeli Córeczka dostaje potrawy
      słoiczkowe, warto patrzeć na etykiety. Niektórzy producenci informują o tym, jak
      dany produkt działa na stolce ( np.HIPP), co nie zwalnia z obserwacji własnego
      Dziecka, gdyż może ono zareagować inaczej niż jest na etykiecie :o()Nie sądzę by
      ich podawanie wpłynęło na wagę Dziecka w znaczącym stopniu :o)
      Pozdrawiam
      Joanna Czerwińska
    • babcia47 Re: zaparcia - co z tą kupką 23.09.09, 17:26
      możesz ułatwić wypróżnianie dziecku i osłonić jelita podając razem z
      soczkiem macerat z siemienia lnianego. Bierze się łyżke siemienia
      (przepłukać przegotowaną woda na sitku) i zalewa szklanką
      przegotowanej zimnej(!!)wody..po kilku godzinach, 3-4, odcedza przez
      sitko i podaje dziecku połączone z soczkiem do picia, bo sam macerat
      jest młdły, bez smaku i zawiera troche wytworzonego "kisielku". Śluz
      wydzielony z nasion łączy sie z masą stolca i działa "poślizgowo"
      przy wypróżnieniach, ułatwia wydalanie. Mi ten sposób podała
      pediatra prowadząca moich synów, stosuje sie go tez przy problemach
      jelitowych u dorosłych, myślę, że pani doktor nie będzie miała nic
      przeciwko?
      Napar z siemienia tj. nasiona zalane wrzątkiem i odcedzone stosuje
      się w przypadku suchego kaszlu..działa osłaniająco na śluzówkę
      gardła, łagodzi podrażnienia i ból.
      Jabłuszko podane do jedzenia powinno byc skrobane łyzeczką lub
      starte na małych oczkach by zadziałało rozluźniejaco, powinno
      zawierać grudki..jabłko starte na miazgę, na oczkach do ziemniaków,
      moze na niektóre dzieci działać zapierająco
      • Gość: andzia a może jeszcze...poradźcie IP: *.stargard.mm.pl 30.09.09, 11:52
        takie krótkie zapytanie
        na mnie świetnie działa ciasto drożdżowe upieczone w domu. próbowałam dawać
        trochę małej i też świetnie działa. nie wiem tylko czy dobrze robię, czy nie
        jest za mała itp. nie podaję więcej niż dwa razy w tygodniu. a! sprawdziłam też
        śliwki. też działają, ale nie tak skutecznie. doradźcie proszę!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka