Dodaj do ulubionych

proszę o interpretacje wykresu

23.07.10, 13:20
witam. jestem mamą 8 miesięcznego chłopca. nie karmię piersią. okres
dostałam 1 lipca - wywoływany luteiną. staramy się z mężem o
kolejego dzidziusia. temperaturę mierze od tego cyklu. przed porodem
cykle mialam ok. 30-dniowe. proszę o pomoc w interpretacji wykresu w
celu określenia czy wystąpiła owulacja i czy jest szansa ciąży w tym
cyklu. dodam, że temperature mierzę w ustach termometrem rtęciowym.
oto moje pomiary:
1dc - @
2dc - @
3dc - @
4dc - @
5dc - @
6dc - 36,2
7dc - 36,4
8dc - 36,4
9dc - 36,2 śluz kremowy
10dc - 36,3, śluz kremowy
11dc - brak pomiaru, współżycie
12dc - 36,2
13dc - 36,2, współżycie
14dc - 36,4, śluz rozciągliwy, współżycie
15dc - 36,5
16dc - 36,3
17dc - 36,5 śluz kremowy
18dc - 36,5
19dc - 36,4 współżycie
20dc - 36,5 śluz rozciągliwy (nie wiem czy to nie z powodu
współżycia)
21dc - 36,45
22dc - 36,25 współżycie
23dc - 36,45

meilowałam z horpyna4 i dostałam wskazówkę aby pomiary były bardzie
dokładne stąd ostatnie pomiary z dokładnością do 2 miejsc po
przecinku. zdaję sobie sprawe z tego, że najlepszy obraz dał by
wykres całego cyklu, ale jakoś jestem niecierpliwa i chciała bym
znac opinie innych na ten temat. prowadziłam obserwację w programie
fertility, ale opcja vipowska interpretująca wykres wygasła a ja
sama nie mam jeszcze doświadczenia w tej kwestii. jeśli ktoś ma
ochote się wypowiedziec to czekam na wszelkiego rodzaju sugestie i
rady

aha dodam, ze od 3 dni odczuwam lekki ból po prawej stronie
podbrzusza, mam powiększone piersi i czuje się senna. nie wiąże
narazie tych objawów z wczesną ciążą bo nie chce się nakręcac.

z góry dziękuję za odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • bystra_26 kilka pytań 23.07.10, 17:13
      Czy w ogóle nie karmiłaś piersią, czy jednak karmiłaś? Kiedy odstawiłaś? Jaką masz wagę w stosunku do przedciążowej?

      Okres wywoływany luteiną nie jest prawdziwym okresem, więc możliwe, że owulacji jeszcze długo nie będzie.

      Po współżyciu możesz obserwować pozostałości nasienia (PN).

      Teraz najważniejsze:
      Ciąży nie da się zaplanować. Nie wiem, jakie macie powody, by się tak spieszyć z kolejnym dzieckiem, ale nastawcie się na to, że płodność może nie wrócić jeszcze przez kilka miesięcy, a starania, jak już wróci, mogą potrwać wiele cykli. Samo duże zmęczenie opieką nad dzieckiem może skutecznie blokować powrót płodności albo skracać fazę lutealną tak, by do zagnieżdżenia nie dochodziło.

      Zdrowa para w normalnych okolicznościach (ustabilizowane cykle) ma na ciąże szanse 25-40% przy współżyciu z płodne dni. Dopóki Ci płodność nie wróci macie szanse 0%, a potem nieco mniej niż standard dopóki cykle się nie ustabilizują. Cykle po ciąży możesz mieć zupełnie inne niż przed nią.

      Z Twoich obserwacji nic na razie nie wynika. Masz ciągle fazę niższych temperatur.
      • anadin Re: kilka pytań 23.07.10, 19:03
        - Karmiłam piersią, ale od 4 miesięcy już nie karmie
        - Nie ważyłam się, ale na pewno wrociłam do wagi sprzed ciąży
        (wnioskuje to po tym, iż bez problemu wchodze w ciuchy sprzed ciąży
        w rozmiarze 36/38)

        - ginekolog przepisał luteinę, aby "ruszyc" cykl- stwierdził, że nie
        trzeba czekac tylko można za pomocą luteiny wywołac miesiączke

        -Po współżyciu możesz obserwować pozostałości nasienia (PN) (nad tym
        się zastanawiałam- czy to śluz czy resztki nasienia)

        - starania o kolejne dziecko wynikają z tego, iż chcieliśmy aby
        między rodzeństwem była niewielka różnica wieku. Opieka nad
        dzieckiem nie jest dla mnie męcząca- synuś jest grzeczy, przesypia
        całą noc od 21 do ok. 7,30. Nie mogę stwierdzic, iż moje "złe"
        samopoczucie wynika z nadmiaru obowiązków bądz opieki nad dzieckiem.
        Po prostu czuję sie jakby zmęczona tylko tak bez powodu. Czy jest
        możliwe, że takie samopoczucie jest spowodowane, że organizm dopiero
        teraz wraca do normalnego funkcjonowania??

        Zdaje sobię sprawe z tego, że z zajściem w ciąże jest trochę tak jak
        z trafieniem 6 w totolotka. No, ale się udaje :) W ciąże zaszłam w 3
        cyklu starań bazując tylko na obserwacji śluzu. Po porodzie ze
        śluzem jest różnie- raz jest z cechami płodnymi a raz go nie ma... w
        każdym razie obserwacja samego śluzu nic mi nie daje. Wiem, że
        mierzenie temperatury jest jedną z metod na określenie czy występuje
        owulacja. Mój wątek pojawił się dlatego, że jak już pisałam
        wcześniej wprowadzam tempki do FF i według FF owulacja była ok 16
        dnia cylku. Wiem też, że dane jakie przedstawia FF mogą się zmieniac
        w miare napływu nowych informacji, dlatego pozwoliłam sobie na
        założenie osobnego wątka w celu poznania opinii osób bardziej
        doświadczonych.

        dziękuję za odpowiedź. nie pozostaje mi nic innego jak dalej mierzyc
        temperature, czekac na OWU i starac się z mężusiem o kolejnego
        dzidziusia :)
    • anadin Re: proszę o interpretacje wykresu 08.08.10, 09:50
      1dc - @
      2dc - @
      3dc - @
      4dc - @
      5dc - @
      6dc - 36,2
      7dc - 36,4
      8dc - 36,4
      9dc - 36,2 śluz kremowy
      10dc - 36,3, śluz kremowy
      11dc - brak pomiaru, współżycie
      12dc - 36,2
      13dc - 36,2, współżycie
      14dc - 36,4, śluz rozciągliwy, współżycie
      15dc - 36,5
      16dc - 36,3
      17dc - 36,5 śluz kremowy
      18dc - 36,5
      19dc - 36,4 współżycie
      20dc - 36,5 śluz rozciągliwy (nie wiem czy to nie z powodu
      współżycia)
      21dc - 36,45
      22dc - 36,25 współżycie
      23dc - 36,45
      24dc - 36,4
      25dc - 36,1
      26dc - 36,35
      27dc - 36,4
      28dc - 36,25
      29dc - 36,35
      30dc - 36
      31dc - 35,15
      32dc - brak pomiaru
      33dc - 36,2
      34dc - 36,3
      35dc - 35,25
      36dc - 36,2
      37dc - 36,25
      38dc - 36,4
      39dc- 36,1 temp. zakłócona

      dopisałam kolejne temki. czy na ich podstawie można coś
      wywnioskowac?? od ponad tygodnia boli mnie podbrzusze z prawej
      strony- trochę wyżej niż pachwina. bół jest "okresowy" tzn. czasami
      go czuje- z regóły po południu. zastanawiam się czy to jajnik przed
      owulacją czy może coś innego...

      aha jeszcze pytanie czy to, że chodzę spac ok 23 może zakłócac
      pomiar temperatury??
      • anadin Re: proszę o interpretacje wykresu 09.08.10, 20:30
        i dzisiaj znowu ''skok''



        1dc - @
        2dc - @
        3dc - @
        4dc - @
        5dc - @
        6dc - 36,2
        7dc - 36,4
        8dc - 36,4
        9dc - 36,2 śluz kremowy
        10dc - 36,3, śluz kremowy
        11dc - brak pomiaru, współżycie
        12dc - 36,2
        13dc - 36,2, współżycie
        14dc - 36,4, śluz rozciągliwy, współżycie
        15dc - 36,5
        16dc - 36,3
        17dc - 36,5 śluz kremowy
        18dc - 36,5
        19dc - 36,4 współżycie
        20dc - 36,5 śluz rozciągliwy (nie wiem czy to nie z powodu
        współżycia)
        21dc - 36,45
        22dc - 36,25 współżycie
        23dc - 36,45
        24dc - 36,4
        25dc - 36,1
        26dc - 36,35
        27dc - 36,4
        28dc - 36,25
        29dc - 36,35
        30dc - 36
        31dc - 35,15
        32dc - brak pomiaru
        33dc - 36,2
        34dc - 36,3
        35dc - 35,25
        36dc - 36,2
        37dc - 36,25
        38dc - 36,4
        39dc- 36,1 temp. zakłócona
        40dc - 36,4

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka