13.06.22, 19:21
cześć! czy naprawdę obserwacja śluzu daje wiedzę o cyklu? ja nie potrafię tego ogarnąć kompletnie. Wszędzie piszą, że płodny śluz to taki ciągnący się przezroczysty, jak jajko. To ja w takim razie miałam nie raz taki, jak jeszcze brałam pigułki (lekarz po badaniu zawsze mówił, że u mnie owulacja nie występuje - to było podczas brania tabletek). Ogólnie nigdy nie mam tak żeby nie mieć jakiegokolwiek śluzu lub uczucie suchości - czyli tak, jak piszą o śluzie niepłodnym. Co jak np. mam dużo śluzu, ale to jest taki delikatnie zabarwiony na różowo teoretycznie w połowie cyklu? To jest w końcu płodny czy nie? Jak mam to sprawdzać w końcu?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: śluz 20.06.22, 15:07
      Nie musi być uczucia suchości; przed owulacją może być sucho, albo wilgotno. Ale nie pojawia się lejący śluz.

Jeżeli jednak pojawia się śluz jak białko jajka, lejący się, to zaczął się czas płodny. Zabarwienie na różowo zdarza się podczas owulacji (jest to krwawienie okoloowulacyjne). Najlepiej widać śluz płodny bezpośrednio po wstaniu rano z łóżka, w toalecie - nie wypływał w pozycji leżącej, zebrało się go trochę i leje się.

Śluz płodny utrzymuje się kilka dni, czasem nawet ok. tygodnia. Dlatego współżycie kilka dni przed owulacją może skutkować ciążą - plemniki w takim śluzie żyją kilka dni. Po owulacji śluz płodny zmienia się w nieciągnący, czasem lekko grudkowaty jak kasza manna na mleku. Czyli jest wydzielina, ale zupełnie inna. Przy okazji wzrasta temperatura, co sygnalizuje początek niepłodnej fazy cyklu. Po trzech dniach podwyższonej temperatury niepłodność aż do miesiączki jest już pewna.

Sam śluz nie mówi o tym, że nastąpiła owulacja, tylko że organizm się do niej szykował. Owulację potwierdza dopiero wzrost temperatury (ale nie pod pachą, tylko np w pochwie); mierzyć należy rano przed wstaniem z łóżka. Masz zresztą sporo informacji na tym forum, poczytaj sobie więcej.
    • dianadonna Re: śluz 30.07.22, 15:08
      do kontroli cyklu używam osobiście termometru owulacyjnego Cyclotest MySense, spośród wszystkich tych urządzeń do wyznaczania dni płodnych ten termometr jak dla mnie wypada najlepiej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka