Dodaj do ulubionych

temperatura

14.03.08, 15:36
czy to konieczne żeby temperaturę mierzyć zaraz po przebudzeniu i jeszcze w lóżku?
Obserwuj wątek
    • ja_joanna Re: temperatura 14.03.08, 17:16
      Tak, to konieczne. Każdy ruch, a tym bardziej wstawanie, pobudza krążenie, a
      wtedy nie może być mowy o podstawowej temperaturze ciała. Jak mi się zdarzy
      obudzić np. godzinę przed moją zwykłą godziną meirzenia temperatury to i tak
      mierzę, a potem śpię dalej, bo taka różnica najczęściej nie wpływa na wysokość
      temperatury (u mnie!).

      wg Grupy Roboczej NPR z Düsseldorfu trzeba mierzyć po przynajmniej
      jednogodzinnym odpoczynku (nie trzeba spać w tym czasie), jednak każda
      dziewczyna musi sama zaobserwować, jak zbyt krótki/długi sen wpływa na jej
      poziom temperatury.

      Jeśli po przebudzeniu musisz iść pilnie do toalety (co się oczywiście często
      zdarza), spróbuj wytrzymać jeszcze chwilę i leżąc spokojnie zmierzyć
      temperaturę. To prostsze niż się wydaje, a z czasem człowiek się przyzwyczaja.

      (bo tak to nie wiem, dlaczego miałby to być problem?)
      • herm.iona Re: temperatura 14.03.08, 22:54
        dobrze że zapytałam bo nie wiedziałam że to konieczne żeby to robić po
        przebudzeniu. wielkie dzięki.
        • nglka Re: temperatura 14.03.08, 22:56
          1. po przynajmniej 3 godzinnym śnie (spoczynku),
          2. bezpośrednio po przebudzeniu się,
          3. przed wstaniem z łóżka,
          4. przez 5 minut (lub krócej - zależnie od rodzaju termometru),
          5. w ustach pod językiem lub w pochwie lub w odbycie,
          6. przez cały cykl w tym samym miejscu,
          7. przez cały cykl tym samym termometrem,
          8. o tej samej godzinie
          9. temperaturę zapisujemy bezpośrednio po zmierzeniu - przy pomiarze termometrem
          rtęciowym,
          9'. używając termometru elektronicznego (termometr elektroniczny ma pamięć
          pomiaru), po zmierzeniu ptc, można spać dalej :-)
          • herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 12:08
            czy śluz jest obecny przez cały cykl tylko w różnej postaci?
            • horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 14:34
              Niekoniecznie, zwłaszcza w pierwszej fazie. Niektóre kobiety są
              zupełnie "suche", zanim pojawi się śluz płodny.
              • herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 14:38
                to do takich chyba należę w takim razie..
                • horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 14:43
                  To łatwiej Ci wyłapać początek dni płodnych.
                  • herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 14:58
                    hm tylko zastanawia mnie jeszcze że skoro niektóre kobiety opisują dokładnie
                    jego kolor rozciągliwość i w ogóle takie szczegóły.. a ja nie pamiętam żebym
                    kiedykolwiek miała go tyle żeby móc tak uszczegółowić ten opis..
                    • horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 15:52
                      Najłatwiej go obejrzeć w ubikacji, zaraz po wstaniu z łóżka. Na
                      papierze toaletowym.
                      • herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 15:56
                        no tak ale przed siusianiem czy po powinien być widoczny ?
                        • horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 17:24
                          Prawdę mówiąc, najlepiej widać go po kupce. Przeciskanie się jej
                          przez odbytnicę powoduje również wyciskanie śluzu z blisko przecież
                          położonej pochwy.
                          W dniu z najbardziej obfitym śluzem wystarczy chwilę posiedzieć na
                          sedesie, potrafi się on wylewać tworząc ciągnącą nitkę.
                          Jeżeli śluzu jest za mało, podobno należy brać preparaty z wiesiołka
                          (olej). Było o tym wielokrotnie na forum, poszukaj może. Bo chyba
                          warto postarać się, żeby był wyraźny wtedy, kiedy jest.
                          • herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 18:36
                            to mi wiele wyjaśnia.. dzięki :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka