herm.iona 14.03.08, 15:36 czy to konieczne żeby temperaturę mierzyć zaraz po przebudzeniu i jeszcze w lóżku? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ja_joanna Re: temperatura 14.03.08, 17:16 Tak, to konieczne. Każdy ruch, a tym bardziej wstawanie, pobudza krążenie, a wtedy nie może być mowy o podstawowej temperaturze ciała. Jak mi się zdarzy obudzić np. godzinę przed moją zwykłą godziną meirzenia temperatury to i tak mierzę, a potem śpię dalej, bo taka różnica najczęściej nie wpływa na wysokość temperatury (u mnie!). wg Grupy Roboczej NPR z Düsseldorfu trzeba mierzyć po przynajmniej jednogodzinnym odpoczynku (nie trzeba spać w tym czasie), jednak każda dziewczyna musi sama zaobserwować, jak zbyt krótki/długi sen wpływa na jej poziom temperatury. Jeśli po przebudzeniu musisz iść pilnie do toalety (co się oczywiście często zdarza), spróbuj wytrzymać jeszcze chwilę i leżąc spokojnie zmierzyć temperaturę. To prostsze niż się wydaje, a z czasem człowiek się przyzwyczaja. (bo tak to nie wiem, dlaczego miałby to być problem?) Odpowiedz Link
herm.iona Re: temperatura 14.03.08, 22:54 dobrze że zapytałam bo nie wiedziałam że to konieczne żeby to robić po przebudzeniu. wielkie dzięki. Odpowiedz Link
nglka Re: temperatura 14.03.08, 22:56 1. po przynajmniej 3 godzinnym śnie (spoczynku), 2. bezpośrednio po przebudzeniu się, 3. przed wstaniem z łóżka, 4. przez 5 minut (lub krócej - zależnie od rodzaju termometru), 5. w ustach pod językiem lub w pochwie lub w odbycie, 6. przez cały cykl w tym samym miejscu, 7. przez cały cykl tym samym termometrem, 8. o tej samej godzinie 9. temperaturę zapisujemy bezpośrednio po zmierzeniu - przy pomiarze termometrem rtęciowym, 9'. używając termometru elektronicznego (termometr elektroniczny ma pamięć pomiaru), po zmierzeniu ptc, można spać dalej :-) Odpowiedz Link
herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 12:08 czy śluz jest obecny przez cały cykl tylko w różnej postaci? Odpowiedz Link
horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 14:34 Niekoniecznie, zwłaszcza w pierwszej fazie. Niektóre kobiety są zupełnie "suche", zanim pojawi się śluz płodny. Odpowiedz Link
herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 14:58 hm tylko zastanawia mnie jeszcze że skoro niektóre kobiety opisują dokładnie jego kolor rozciągliwość i w ogóle takie szczegóły.. a ja nie pamiętam żebym kiedykolwiek miała go tyle żeby móc tak uszczegółowić ten opis.. Odpowiedz Link
horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 15:52 Najłatwiej go obejrzeć w ubikacji, zaraz po wstaniu z łóżka. Na papierze toaletowym. Odpowiedz Link
herm.iona Re: temperatura 15.03.08, 15:56 no tak ale przed siusianiem czy po powinien być widoczny ? Odpowiedz Link
horpyna4 Re: temperatura 15.03.08, 17:24 Prawdę mówiąc, najlepiej widać go po kupce. Przeciskanie się jej przez odbytnicę powoduje również wyciskanie śluzu z blisko przecież położonej pochwy. W dniu z najbardziej obfitym śluzem wystarczy chwilę posiedzieć na sedesie, potrafi się on wylewać tworząc ciągnącą nitkę. Jeżeli śluzu jest za mało, podobno należy brać preparaty z wiesiołka (olej). Było o tym wielokrotnie na forum, poszukaj może. Bo chyba warto postarać się, żeby był wyraźny wtedy, kiedy jest. Odpowiedz Link