13.03.07, 23:11
Witam,
Zastanawiałem się nad taką kwestią iż faceci z natury nie są monogamiczni i w
zasadzie dlaczego poligamia jest nielegalna? Jeżeli kobiety, z którymi jestem
akceptują to, to dlaczego nie?

Są szumne hasła o legalizacji małżeństw homoseksualnych a ja jestem za
poligamią. Patrząc na nas na ludzi jako na ssaki stadne to w zasadzie dla
facetów to straszna męczarnia tak całe życie z jedną partnerką...

Interesuje mnie zdanie grupy na ten temat.
Obserwuj wątek
    • justysialek Re: Poligamia 13.03.07, 23:28
      W naszym kraju masz takie same szanse na legalizację poligamii, jak ja na
      legalizację aborcji.
    • gardenersdog Re: Poligamia 13.03.07, 23:37
      oj, polemizowałabym; myślę, że gdyby udokumentował, że jest uosobieniem
      powszechnie szamowanych i akceptowanych wartości katolicko - narodowych, miałby
      większe szanse na multireprodukcję
      • gardenersdog Re: Poligamia 13.03.07, 23:46
        ...niż justysialek na legalną aborcję. Tu przecież chodzi o utrzymanie
        biologicznej ciągłości Narodu, a nie o własne widzimisię, no!;))
    • gomory Re: Poligamia 13.03.07, 23:52
      Czytajac Ciebie odnioslem wrazenie, ze pomieszaly Ci sie niektore pojecia.
      Nielegalna jest bigamia, a nie poligamia. Za to drugie nikogo sie nie skazuje. Legalizacja zwiazkow homoseksualnych do calego wywodu maja sie jak piesc do nosa. No i pomijasz dosc istotna kwestie, ze poligamiczni w ogole sa ludzie, a nie tylko mezczyzni. Feministki by Cie pozarly za taka dyskryminacje kobiet ;).
      • eeela Re: Poligamia 14.03.07, 18:49
        > Czytajac Ciebie odnioslem wrazenie, ze pomieszaly Ci sie niektore pojecia.
        > Nielegalna jest bigamia, a nie poligamia. Za to drugie nikogo sie nie skazuje.

        Gomory, co ty wygadujesz! Bigamia miesci sie w zakresie semantycznym poligamii,
        to po pierwsze. Po drugie, uwazasz, ze za posiadanie nie dwoch, ale trzech zon
        nikogo w Polsce by nie skazano? :-D
    • milaczek-k1 Re: Poligamia 14.03.07, 08:00
      nosek69 napisał:
      Zastanawiałem się nad taką kwestią iż faceci z natury nie są monogamiczni i w
      zasadzie dlaczego poligamia jest nielegalna?...
      Itd. W północnym pomieszaniu i poplątaniu pojęć.Bo splątałeś i ssaki stadne i
      homoseksualistów i to co chciałbyś z tym co Ci się wydaje:)) No tak późno
      było, spać się chciało.
      Temat w dowcipnej (wręcz satyrycznej) i szerokiej formie rozwinęła p.Kinga
      Dunin w Wysokich Obcasach z 10.03.Tam znajdziesz uzasadnienia i poligami i
      poliandrii, zdanie feministek i twz polskie piekiełko Po przeczytaniu artykułu
      i zrozumieniu uwarunkowań, np: ekonomicznych, może co innego będzie Ci się
      widziało.
    • justyna.ada Re: Poligamia 14.03.07, 09:08
      to w zasadzie dla
      > facetów to straszna męczarnia tak całe życie z jedną partnerką...
      >

      Och, a jaka męczarnia dla kobiet tak całe życie z jednym facetem... a nuda
      jaka... ja jestem za poliandrią :-))))))))))))))))
      • anais_nin666 Re: Poligamia 14.03.07, 16:54
        Och, a jaka męczarnia dla kobiet tak całe życie z jednym facetem... a nuda
        > jaka... ja jestem za poliandrią :-))))))))))))))))


        Ja też, ja też:-)!!!
      • eeela Re: Poligamia 14.03.07, 18:52
        Poliandria to to samo co poligamia, tylko z uscisleniem, ze chodzi o malzenstwo
        kobiety z wiecej niz jednym mezczyzna. Nazwa wlasciwa dla malzenstwa mezczyzny z
        wiecej niz jedna kobieta to poligynia.
    • kajetanb52 Re: Poligamia 14.03.07, 10:01
      Szalony jesteś :) Jedna kobieta potrafi doprowadzić faceta do osiwienia a ty
      chcesz dobrowolnie sobie kilka na głowę ściągnąć.
      • czerwone_francuskie Re: Poligamia 14.03.07, 10:28
        kochani, ewolucja doprowadzila do tego, ze poligamia i poliandria sa troche passé...
        • aretuza Re: Poligamia 14.03.07, 16:55
          ale skoro monogamia sie nie sprawdza?:) hm.. chyba,że seryjna, i to z pewnymi
          odstępstwami..:)
      • europa63 Re: Poligamia 14.03.07, 17:09
        Poligamia....ech, odważny....
        A z jedną sobie radzisz? Zaspokajasz WSZYSTKIE jej potrzeby?
    • fajnaret Poligamia 14.03.07, 18:52
      Ja jestem za! Nie dlatego że chodzi o mnie ale o to że znam wiele kobiet które
      z rozpaczy przed samotnościa chwytają sie nawet zonatych facetów ale gardza za
      to biednymi starymi kawalerami. I co ma taki zonaty facet zrobić? Zainteresowac
      sie załozeniem haremu?
    • dadaczka Re: Poligamia 14.03.07, 18:56
      jestem za. Najbardziej mi w życiu potrzeba dobrej żony: co to dziećmi się
      zajmie i ugotuje, i zakupy zrobi... a ja w tym czasie bym spokojnie
      popracowała... A że byłaby to żona mojego męża? Cóż, niewiele by to chyba
      zmieniło ;-) Byle dobra była, o! ;-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka