Dodaj do ulubionych

Najciekawsza wypowiedź lipca

30.07.06, 11:35
Wszystkim nam chodzi o to, aby wypowiedzi na tym forum były jak najciekawsze, pełne i dobrze skonstruowane. Zachęćmy więc w jakiś sposób do takiego właśnie pisania. Wstawmy tu linki do najciekawszych naszym zdaniem wypowiedzi lub zagłosujmy swoim podpisem pod propozycjami już istniejącymi. Będzie to w jakimś stopniu nagrodą, symboliczną nagrodą, motywującą do dalszego pisania.

Pozdrawiam wszystkich, Abram
Obserwuj wątek
    • abram777 Autor: vice_versa 05.08.06, 17:58
      > mam czasem dziwne wrazenie ze na tym forum dominuja poglady narodowe i/lub
      > socjalistyczne.

      Całe szczęście że nie dominuję na tym forum. Przynajmniej niewiele mam sobie do
      zarzucenia w tym względzie. Z diagnozą się zgadzam.

      Liberalizm to taka sytuacja w której państwo WYCOFUJE się z nadregulacji i
      ogranicza własną omnipotencję na rzecz ZREDUKOWANIA własnej roli do POLITYKI
      PIENIĘŻNEJ. Czyli pierwotną sytuacją jest taka w której jedni ludzie uzyskali
      przewagę i narzucili poddaństwo innym ludziom. Potem Ci którzy sprawują władzę
      doszli do wniosku, że POTRAFIĄ bardziej się wzbogacić umożliwiając bogacenie
      się mniej zamożnym, nie zaś ich kosztem. I dlatego ten system nazywa się
      KAPITALIZM a nie POLITYKIZM czy feudalizm.

      Aktualnie rządzący mówią "Róbta co chceta", wasze bogactwo będzie źródłem
      jeszcze większego naszego bogactwa. POTRAFIMY to osiągnąć dzięki WAM.
      I tym się różni kapitalizm od bolszewizmu, który mówi że Ci co mają mają
      kosztem tych co nie mają i zaczynają się rozliczenia i weryfikacje majątków.

      Państwo dopuszcza więc możliwie szeroką działalność gospodarczą i wolność
      obyczajową PO TO by MÓC DRUKOWAĆ WIĘKSZĄ ILOŚĆ PIENIĘDZY a jednocześnie tak by
      nie burzyć zaufania swoich obywateli do waluty. Ale tylko o tyle szeroką o ile
      nie ogranicza to interesów dotychczasowych posiadaczy państwa. Faktycznie więc
      państwo utrzymuje monopole rynków, przede wszystkim w bankowości i usługach
      finansowych.

      Coraz większa ilość dóbr jest POLICZALNA i ma swoją WARTOŚĆ. Zwiększa się TEMPO
      OBROTU dóbr i PKB.

      Kapitalizm nie jest antynarodowy. Kapitalizm po prostu tą kategorią nie
      operuje. Działa na rzecz dotychczasowych elit, silnie stymulując tworzenie
      nowych elit. Jest więc propaństwowy. Państwo które pozwala na więcej swoim
      obywatelom tworzy możliwość ich rozwoju, decentralizuje ośrodki tworzenia
      wartości, szybciej deprecjuje swoją walutę i staje się wierzycielem innych
      które robią to wolniej...
      • damkon Re: Autor: vice_versa 05.08.06, 23:26
        Bardzo rzadko moge sie z Panem zgodzic, ale tym razem przyznam Panu racje, ze
        ta wypowiedz Vice_versa rzeczywiscie nalezala w zeszlym miesiacu do
        najciekawszych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka