12.11.05, 22:24
Moja córeczka od dwóch miesięcy ma kaszel i dziwny katar. Niby jest zdrowa,
ale pokasłuje i pociąga nosem. Przy napadowym kaszlu podaję jej coccus cacti
i to pomaga. Ale ten kaszel nigdy nie jest do końca wyleczony. Przepraszam za
określenie, ona ciągle pochrząkuje. Nie ma typowego kataru, nawet nie wiem
jak on wygląda, ale pociąga nosem. Nie potrafi wysmarkać nosa i może to jest
powodem tego kaszlu. Czy to jest normalne, może nie powinnam się tym
przejmować?
Obserwuj wątek
    • beba2 Re: kaszel 13.11.05, 09:35
      Jak mozna się nie przejmować dwumięiecznym kaszlem???Objawy ktore opisujesz nie
      sa objawami zdrwoia dziecka, niestety. A moga one wskazywac na:
      - alergię wziewną
      - robaczycę ( czyli np. owsiki, glista, ale także grzybica lub zakazenie
      pierwotniakiem lamblią)
      - zapchanie zatok wydzieliną ( bardzo częste przy alergii wziewnej lub
      robaczycy )
      - mocno przerośniety trzeci migdał.

Dopóki nie sprawdzisz nie będziesz wiedziała. A przejmowac radzę sie juz od
      dzisiaj, no moze od jutra :) W kazdym razie zaniedbanie takiego stanu prowadzi
      do tego ze ;przchodzi w chorob przewlekłe bardzo trudne do leczenia z astmą
      włącznie. Nie straszę broń Boże, tylko uczulam, bo przechodziłam z moim młodym
      i przez trzy lata zaden konował nie potrafił powiedzieć co dziecku jest.
      Do dzieła więc.
      • natasza_pierwsza Re: kaszel 15.11.05, 14:37
        Tradycyjny lekarz proponuje sterydy. To oczywiście odpada. Polecany przez Was
        doktor uspokaja mnie. J.w. pisałam dostała coccus cacti. To pomogło,
        ale "pochrząkiwanie" zostało. Po wczorajszej rozmowie tel. dostałam jeszcze
        tuberculinum. Czekam na efekt. Może wyszłam na wyrodną matkę w Twoich oczach,
        ale podane przeze mnie objawy są trochę przerysowane. To nie jest tradycyjny
        kaszel. Byłam z córką w różnych miejscach i każdy mówi, że to nic takiego( np.:
        tradycyjny pediatra, laryngolog). Pediatra stwierdziła, że przedszkolaki tak
        mają, na wszelki wypadek proponuje te nieszczęsne sterydy. U homeopaty jesteśmy
        od niedawna i zajmowaliśmy się czym innym. Teraz pora na "pochrząkiwanie".
        Trzeci migdał jest wykluczony. Jakie badania wykonuje się na robaczycę? Czy
        testy alergiczne w tym wieku są wiarygodne? Dziękuję Ci za rady i proszę o
        wyrozumiałość.
        • goja9 Re: kaszel 15.11.05, 19:50
          Najwięcej informacji na temat badań na obecność posożytów, lamblii, grzybów
          itp. znajdziesz na forum dziecięcym-Alergia. Tam jest wszystko, co, jak i za
          ile.
          Pzdr.
        • beba2 Re: kaszel 16.11.05, 12:59
          Natasza, nie napisze nic więcej niz poprzednim poscie. Dopóki tego wszystkiego
          nie sprawdzisz nie będziesz wiedziała.
          Jeśli dziecko jest tak małe, to zrób chociaz pojedynczy test z krwi na roztocza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka