Dodaj do ulubionych

Betonoza w Józefowie

29.07.21, 21:07
Napotkałem na to przypadkowo. Teren prywatny, więc właściciel może robić co chce (prawie).

Trudno ocenić wizualizację, ale moim zdaniem prawie wszystkie drzewa na przeciwko kościoła w Michalinie będą wycięte i zastąpione krzakami. Poza tym duże, płaskie betonowe powierzchnie.

Opis oraz wizualizacja jest w Linii:
linia.com.pl/2021/07/08/w-michalinie-powstanie-park-sw-jana/
Poniżej dwa obrazki:
1. Google maps teraz
2. Po "modernizacji"

Mam nadzieję, że przyjdzie opamiętanie i nie powstanie betonowy plac z krzaczkami.

Obserwuj wątek
  • ghm2432 Re: Betonoza w Józefowie 30.07.21, 06:38
   Zawsze z zainteresowaniem śledzę wątki na facebooku, gdy po kolejnej "ulewie", kolejny wkur*iony mieszkaniec śle filmiki z podtopień piłując michę, że go zalało. Oczywiście podwórko wybrukowane kostką + kawałek trawniczka z krzaczkiem. Tak samo u mojego sąsiada. Nic z tym nie zrobisz, społeczeństwo na nowo musi odkryć prawdę, że wbrew zapewnieniom pięknych pań z reklam nic nam się w życiu nie należy, a akcja zawsze powoduje reakcję.
   • jozefow512 Re: Betonoza w Józefowie 30.07.21, 13:28
    To jest ciekawe, bo u mnie na działce ziemia jest w stanie wchłonąć chyba każdą ilość wody. Po potężnej ulwie zwykle kałuże wsiąkają zanim na dobre skończy padać. Ale tak jest z piachem ....

    Tak, musimy do pewnych rzeczy dojrzeć.
  • datlas Re: Betonoza w Józefowie 30.07.21, 08:43
   Inicjatywa ta ma swoje imię i nazwisko - to personalia radnego miejskiego z tego okręgu wyborczego nr 13 i rozumiem, że chce zrealizować oczekiwania mieszkańców z tego rejonu (nie widzę by jakiś inny radny przystąpił do tej inicjatywy).

   W artykule "Linii" - co ogromnie mnie zastanawia - napisano, że owa wstępna wizualizacja to "wspólna praca" m. in. z nadleśniczym. Dziwne.
   Wprawdzie "być może trzeba będzie dokonać nowych nasadzeń (jak stwierdził w artykule pan radny), ale na wizualizacji tego faktycznie nie widać.
   • jozefow512 Re: Betonoza w Józefowie 30.07.21, 13:25
    Tak. Inicjatywa ma swoje nazwisko. Właściwie to nawet nazwiska, bo jest radny, jest ksiądz, jest projektant, jest nawet leśnik.

    Nie chciałem się odnosić do konkretnych osób. Swoje obawy wyrażam jedynie w odniesieniu do tego, jak ten teren zostanie przekształcony. Opinie kształtuję tylko na jednym obrazku z Linii (może obrazek jest błędny?). Wynika z niego, że nawet jeśli alejki nie będą betonowe, to niskie krzaki robią z tego terenu patelnię.

    Oczywiście to właściciel podejmie sobie decyzję. Jednak jeśli się coś robi, to warto to robić z sensem.

    Możliwe, że sosny w Józefowie to już przeżytek, bo za kilkadziesiąt lat zmiany klimatyczne je wykończą. I to byłby powód do wymiany na gatunki drzew, które w klimacie za 50 lat lepiej sobie poradzą. Ale jednak dobrze byłoby wymieniać drzewa na drzewa.
    • datlas Re: Betonoza w Józefowie 30.07.21, 18:37
     Ja też jestem za tym by stosować zasadę drzewo za drzewo.

     Twierdzenie przez pana radnego, że "Charakter tego terenu się nie zmieni. Nadal ma być zieloną enklawą." w sytuacji zastąpienia drzew krzewami i niskimi nasadzeniami (o ile wizualizacja nie zawiera błędów) obraża inteligencję czytelników i przypomina tłumaczenia dewelopera, który grzesząc wmawia wszystkim, że charakter jego inwestycji nie będzie miał negatywnych oddziaływań.

     Z wizualizacji ewidentnie wynika, że dotychczasowej zieleni jednak ubędzie (znikną drzewa), a skoro właściciel terenu może robić co chce ze swoją nieruchomością - to już wycinka dzisiejszych drzew wymaga (tak mi się wydaje) zgłoszenia do urzędu miasta.

     I tu pan burmistrz i jego urzędnicy mają tytuł prawny by włączyć się do sprawy rozpatrując takie zgłoszenie


     Generalnie pomysł na uporządkowanie tego terenu i oddania go do dyspozycji mieszkańców/parafian w formie parku przykościelnego jest fajny.
       • jozefow512 Re: Betonoza w Józefowie 03.08.21, 10:34
        capricorn.79 napisał:

        > On wydał pozwolenie na budowę sklepu wielkopowierzchnowego?

        Nie pisowski powiat wydał pozwolenie na budowę.

        Jan Szyszko jest osobą, która stoi za wycinką drzew w całej Polsce, bo to był jego pomysł, by wszystkim pozwolić ciąć ile wlezie.


        Przypomnę Twój sposób rozumowania:
        > Jakie imię i nazwisko ma zgoda na poniższą wycinkę bez której niegdysiejsze podwarszawskie uzdrowisko
        > zyska kolejny "jakże potrzebny" market?

        Według Ciebie władza (lokalna/centralna - nieważne) ma decydować, czy przedsiębiorca może budować sklep z swoje pieniądze na terenie, na którym zgodnie z planami taki sklep można wybudować.

        Jakże to pisowskie decydować za ludzi, co jest dla nich dobre, ile mają kupować i gdzie oraz kiedy.
    • datlas Re: Betonoza w Józefowie 01.08.21, 11:35
     Byłem dziś w kościele przy. ul. Kasprowicza. W przedsionku świątyni umieszczono ekspozycję z wizualizacjami planowanego parku.

     Drzewa na przedstawionych ilustracjach są.

     Widocznie tak się złożyło niefortunnie, że redakcja Linii wybrała do swojej publikacji tę jedną nieszczęśliwą - jakby bezdrzewną - ilustrację. Na pozostałych ilustracjach drzewa są i współgrają z nową, małą architekturą parkową.
     • jozefow512 Re: Betonoza w Józefowie 01.08.21, 20:53
      datlas napisał:

      > Drzewa na przedstawionych ilustracjach są.

      No i super.

      > Widocznie tak się złożyło niefortunnie, że redakcja Linii wybrała do swojej [...]

      Chyba tak.

      Miały być jeszcze konsultacje. Zobaczymy, co ostatecznie powstanie.
  • jozefow Re: Betonoza w Józefowie 05.08.21, 11:48
   park, zalesienie, ścieżki, nasadzenia, materiał przepuszczalny pod parking już istniejący, współpraca z nadleśniczym Pan nazywa betonowaniem - ciekawe. Jak Pan nazwie wycinkę pol hektara drzew pod Lidla, patodeweloperkę w wielu miejscach w Józefowie, oczyszczalnia w Naturze 2000 itd. ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka