Dodaj do ulubionych

Jutro premiera w MOK-u

08.09.06, 13:11

09.09.2006 godz. 18:00

Premiera spektaklu "Na Maxa" wykonaniu aktorów Teatru im. "Jaracza".

Tekst sztuki został napisany przez Krzysztofa Czekajewskiego.
Udział biorą: Eliza Głuszko, Monika Aniszewska, Ola Wasilewicz, Fabian
Kocięcki

Ja jak zwykle się wybieram. Ktoś jeszcze?
Obserwuj wątek
    • doomi Re: Jutro premiera w MOK-u 10.09.06, 12:08
      Oczywiście byłam i się uchachałam. Sztuka przednia smile Premiera okazała się
      być "za darmochę".
      SALA PEŁNA!

Następne przedstawienie najprawdopodobniej 8 października. Reżyser prosił o
      rozreklamowanie tego faktu gdzie się da, co niniejszym czynię wink

Wybierzcie się w październiku, listopadzie, czy grudniu bo naprawdę warto.
      • doomi Re: Jutro premiera w MOK-u 11.09.06, 19:48
        Dla zachęty artykuł z LO:

"Kryminal tango

Trzy zabójcze ślicznotki, nieżyciowy Maksymilian, gangsterzy i odnaleziony po
        latach brat w kufrze podróżnym to barwna gama postaci zapełniających sensacyjną
        komedię muzyczną "Na Maxa" - najnowszą sztukę Teatru Jaracza. Premiera
        spektaklu już w najbliższą sobotę, 9 września, w józefowskim MOK-u.

Reżyserowany przez Krzysztofa Czekajewskiego, także autora tekstu, spektakl,
        jest już znany garstce wybrańców, którzy mieli możliwość obejrzeć
        przedpremierowy pokaz "Na Maxa" już w lipcu, na zakończenie sezonu w Miejskim
        Ośrodku Kultury w Józefowie. Spektakl dostał bardzo dobre recenzje, choć nie
        brakowało też pewnych uwag krytycznych, które reżyser postanowił uwzględnić w
        ostatecznym kształcie sztuki. Pojawią się więc drobne skróty, kilka zmian, ale
        też co nieco zostanie dodane. Co dokładnie, pozostaje oczywiście tajemnicą, ale
        osoby, które już "Na Maxa" widziały, powinny pamiętać, że kolejna wizyta w
        teatrze na pewno nie będzie rutynowa.
        Pozostałym nie będziemy oczywiście zdradzać zbyt wiele z samej treści, która
        rozgrywa się w szeroko pojętym światku przestępczym, ale dość powiedzieć, że to
        komedia pomyłek, pełna absurdalnego i czarnego poczucia humoru, nagłych zwrotów
        akcji i ... piosenek. Nazwanie sztuki musicalem byłoby lekką przesadą, ale
        muzyka i kilka wyśpiewywanych przez bohaterów tekstów ma tu znaczenie kapitalne
        i z całą pewnością mocno komediowe.
        W spektaklu pojawia się kilkoro debiutantów, w tym odtwórca głównej roli -
        Fabian Kocięcki. To chyba sytuacja bez precedensu w historii teatru, ale
        reżysera zmusił do tej decyzji brak odpowiedniego aktora w "starym" zespole.
        - Mimo wielu obaw postanowiłem dać Fabianowi szansę i spróbować. - wyjaśnia
        Krzysztof Czekajewski - Kosztowało nas to dużo pracy, niekończącego się
        powtarzania i szlifowania kolejnych kwestii, ale z efektu końcowego jestem
        zadowolony.
        Poza Fabianem Kocięckim zobaczymy na scenie: Monikę Aniszewską, Elizę Głuszko,
        Olę Wasilewicz, Patrycję Gryz, Inez Czarnecką, Leszka Cielocha, Przemka Skoczka
        i Adriana Wojciechowskiego, który w "Na Maxa" także debiutuje. Autorem muzyki
        jest pianista Tomek Mularczyk.

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, sobota 9.09, godz. 18, bilety w
        cenie 6 i 10 zł.
        filip"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka