Dodaj do ulubionych

Gambit królowej

03.11.20, 12:33
Panowie, polecam. Zajebisty serial na Netfliksie. Ja jestem szachista, więc dodatkowo się pobudziłem, ale dla nie szachistów, też będzie, moim zdanie, wydarzenie.
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: Gambit królowej 03.11.20, 12:42
      Widziałem, faktycznie wyśmienity. Dziewczyna grająca główną rolę - absolutnie obłędna. Ale ostatni odcinek jest już IMHO przegięty. Gdyby nie to, że książka, na podstawie której powstał serial, została napisana w 1983, można by pomyśleć, że autor za dużo naoglądał się Rocky IV. Choć zdaje się, że większości taki finał serii się podoba.
    • bywalec.hoteli Re: Gambit królowej 03.11.20, 13:23
      Trochę mnie nudził, do połowy melodramat, potem się rozkręcił bardziej.
      Podobno kobiety nie mają szans w szachach w starciu z mężczyznami - w setce jest chyba tylko kobieta.
      Poza tym trochę za łatwo przychodzą głównej bohaterce te zwycięstwa.
      Ale film ładny. Zapewne by był lepszy jako film niż rozciągnięty do serialu.
      Jestem na etapie po drugim starciu z Borgowem.
      • hukers Re: Gambit królowej 04.11.20, 10:15
        bywalec.hoteli napisał:

> Podobno kobiety nie mają szans w szachach w starciu z mężczyznami - w setce jes
        > t chyba tylko kobieta.

W Tvn-ie był kiedyś wywiad z Korwinem na okoliczność zdobycia przez niego tytułu "szowinisty roku".
        Pierwsze pytanie dziennikarki: Naprawdę uważa Pan, że kobiety są głupsze od mężczyzn?
        Ależ oczywiście, proszę mi powiedzieć, ile jest kobiet w rankingu stu najlepszych szachistów na świecie?

Swoją drogą dobry temat na gównoburze na egrażynie.
          • fatphobic Re: Gambit królowej 08.11.20, 12:54
            No tak, ty tam wszak chodzisz tylko żebrać o sympatię, nie możesz zapodać takiego tematu bo grażyny nie będą potem chciały z tobą rozmawiać o domu w Poznaniu :) albo o blogasku o domku w lesie państwa Wolnych :) albo jeszcze o innych tematach zakładanych przez prawdziwego twardziela :)
            :)

:)
      • hukers Re: Gambit królowej 05.11.20, 11:03
        Bynajmniej. Ja jestem z pokolenia gdy za seksbombę uważano Kim Basinger i taki typ urody preferuję. Choć za pląsającymi po drugiej stronie rzeki bruneteczkami (tu z kolei typ Belluci wchodzi w grę) też patrzę tęsknym wzrokiem.
            • bywalec.hoteli Re: Gambit królowej 05.11.20, 13:11
              vogon.jeltz napisał:

> Nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie ładna".
              > Lubię takie dziwne laski.

No raczej nie wygrałaby konkursu na miss. Ale styl, styl, styl, tu jest ten seksapil.
              • vogon.jeltz Re: Gambit królowej 05.11.20, 13:23
                > No raczej nie wygrałaby konkursu na miss.

Dziewczyny, które wygrywają konkursy piękności, też nie są "obiektywnie ładne". Mnie np się z reguły nie podobają. Ba, wręcz nie wiem, czy dałbym radę odróżnić jedną od drugiej. A tą tutaj raz zobaczysz - i zapamiętasz.
                • bywalec.hoteli Re: Gambit królowej 05.11.20, 13:32
                  Jesteś z klubu tęczy?
                  [img]https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-HPbh-dgkn-yaUB_miss-polonia-2020-finalistki-te-kobiety-powalcza-o-korone-lista-zdjecia-664x442-nocrop.png[/img]
                  [img]https://cdn.onebauer.media/one/empire-images/articles/5ac7d1bd57b2301b0e025534/anya-taylor-joy.jpg[/img]

cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-HPbh-dgkn-yaUB_miss-polonia-2020-finalistki-te-kobiety-powalcza-o-korone-lista-zdjecia-664x442-nocrop.png
                  cdn.onebauer.media/one/empire-images/articles/5ac7d1bd57b2301b0e025534/anya-taylor-joy.jpg
                  • vogon.jeltz Re: Gambit królowej 05.11.20, 13:58
                    Te misski są, powiedzmy, umiarkowanie ciekawe, ale przecież żadna z nich nie zdobędzie ostatecznie korony. To nie ten typ "obiektywnej" urody, która wygrywa konkursy piękności. Z kolei ta aktorka o dziwnej urodzie jest bardziej interesująca, niż wszystkie te trzy wieszaki razem wzięte.

• hukers Re: Gambit królowej 05.11.20, 15:32
              vogon.jeltz napisał:

> Nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie ładna".

Dlaczego nie? Obiektywnie ładna to osoba, która podoba się największej ilości osób w danej próbie.
              • tbernard Re: Gambit królowej 05.11.20, 15:38
                hukers napisał:

> vogon.jeltz napisał:
                >
                >
                > > Nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie ładna".
                >
                > Dlaczego nie? Obiektywnie ładna to osoba, która podoba się największej ilości o
                > sób w danej próbie.

Jeśli nawet, to nie może w ten sposób stwierdzić nie przeprowadzając badań i co najwyżej w swoim imieniu może wyrazić opinię.
          • waga170 Re: Gambit królowej 09.11.20, 02:26
            bywalec.hoteli napisał:

> ma też zbyt szeroko rozstawione oczy...

Pierwsze slysze, wybzykalbys miedzy oczy? Tam nic nie ma, czasami zrosniete brwi, wiem bo zem probowal.
            Szeroko rozstawione cycki to nie plus, szeroko rozstawione uda to minus, ale OCZY?
            • bywalec.hoteli Re: Gambit królowej 18.11.20, 20:16
              waga170 napisała:

> bywalec.hoteli napisał:
              >
              > > ma też zbyt szeroko rozstawione oczy...
              >
              > Pierwsze slysze, wybzykalbys miedzy oczy? Tam nic nie ma, czasami zrosniete brw
              > i, wiem bo zem probowal.
              > Szeroko rozstawione cycki to nie plus, szeroko rozstawione uda to minus, ale OC
              > ZY?

Nie, w oczy nie, nie chciałbym oślepić ;)
        • bywalec.hoteli Re: Gambit królowej 06.11.20, 08:48
          hukers napisał:

> Bynajmniej. Ja jestem z pokolenia gdy za seksbombę uważano Kim Basinger i taki
          > typ urody preferuję. Choć za pląsającymi po drugiej stronie rzeki bruneteczkami
          > (tu z kolei typ Belluci wchodzi w grę) też patrzę tęsknym wzrokiem.

No Kim i Monica to już ekstraklasa, top of the top. Ale ja mysle, ze jestes pies na baby, nie zmylisz mnie :)
    • jestklawo Re: Gambit królowej 05.11.20, 11:49
      > Ja jestem szachista, więc dodatkowo się pobudziłem

przecież tam nie ma żadnych technikaliów szachowych?
      No może oprócz tego, do czego służy zegar i jak się go obsługuje
      • tbernard Re: Gambit królowej 05.11.20, 12:03
        jestklawo napisała:

> > Ja jestem szachista, więc dodatkowo się pobudziłem
        >
        > przecież tam nie ma żadnych technikaliów szachowych?
        > No może oprócz tego, do czego służy zegar i jak się go obsługuje

Wejścia Smoka też nie należy traktować jako intensywny kurs wschodnich sztuk walki.
      • hukers Re: Gambit królowej 05.11.20, 12:05
        Technikaliów nie ma, bo to nie serial dla szachistów, ale jest sporo smaczków szachowych. Jeżeli z kwestii szachowych dostrzegłeś tylko zegar i jego obsługę, to mam prawo domniemywać, że szachistą raczej nie jesteś.
      • vogon.jeltz Re: Gambit królowej 05.11.20, 13:15
        > przecież tam nie ma żadnych technikaliów szachowych?

Jak masz rozkminę na innym poziomie niż fajna aktorka, scenariusz i kostiumy, to bez trudu dokopiesz się różnych smaczków. Np. finałowa partia z Borgowem jest oparta na jednej z naprawdę rozegranych partii w jakichś mistrzostwach. Analizy tej i innych partii możesz znaleźć w sieci - trudno, żeby szczegółówo omawiali to na ekranie.
          • klemens1 Re: Gambit królowej 09.11.20, 10:33
            Może ty wiesz, dlaczego nie było Sxe4 wieży z d6? Przecież po to białe wciągnęły wieżę na e4, żeby władować się skoczkiem na d6, którego nie można zbić (bo grożą widełki z hetmanem od skoczka na e6).
            Analiza tego fragmentu jest od 19:18, ale brakuje w niej odpowiedzi, dlaczego skoczek nie usunął wieży, tylko pionek gońca (w efekcie nastąpiła po prostu wymiana materiału).

• hukers Re: Gambit królowej 09.11.20, 11:33
              Nastąpiła wymiana materiału, ale ona w tym momencie była korzystniejsza niż zbicie wieży, bo Harmon (a w zasadzie Kasparow, bo on od połowy partii ją wymyślał na nowo, na potrzeby filmu) juz planowała wymianę piona na hetmana. Nie zawsze zbicie mocniejszej figury jest opłacalne (vide akcja z hetmanem, parę ruchów później).
    • jeepwdyzlu Re: Gambit królowej 08.11.20, 13:06
      Jesteście bandą erotomanów. Owszem, laska piękna jest, obrazki ładbie kolorowe, ale.sam.serial jest słabiutki...
      The Americans na Amazonie polecam.
      I The Warrior na hbo (uwaga to nie karate film)
      • bywalec.hoteli Re: Gambit królowej 08.11.20, 17:08
        jeepwdyzlu napisał:

> The Americans na Amazonie polecam.
        Znam. Polecam, świetny serial, pierwsze 2 serie leciały w TVP. Polski tytuł "Zawód Amerykanin" (zresztą bardzo dobry tytuł).
        Tylko wiesz - jakiś czas temu szukałem żeby sobie wykupić dostęp online i był w Amazonie, ale nie na PL. Tutaj prawa ma chyba FoxTV.
        Jest w Amazon PL?

> I The Warrior na hbo (uwaga to nie karate film)
        A jaki styl walki? Jak chiński to może kung fu?
        • jeepwdyzlu Re: Gambit królowej 08.11.20, 17:59
          Jest w Amazon PL??
          --
          Jest. Wszystkie sezony, napisy, bajka

Hej, oglądam Zawód: Amerykanin. Zobacz teraz w Prime Video!
          app.primevideo.com/detail?gti=amzn1.dv.gti.88b90d79-caf7-1126-d394-1f800c2ca269&ref_=atv_dp_share_seas&r=web
    • schweppes1 Re: Gambit królowej 19.11.20, 18:23
      Myślicie, że Dorociński urośnie globalnie dzięki tej roli? Niby drugoplanowa, a jednak piąty od góry na liście obsady w imdb, no i jest na samym początku w trailerze. Może jednak to półtoraplanowa rola? ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka