Dodaj do ulubionych

Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;)

05.05.06, 12:27
...pytanie z gatunku tych, co to zapewne bez odpowiedzi pozostaną, hehe -
moja specjalność..;)

- jak się nazywa taki nieduży (raczej- Rossio to nie jest ;) placyk- gdzieś w
okolicach restauracji z fado dla turystów "LUSO" ;) - punktem
charakterysytycznym jest pomnik/statua 1:1 (rzekłabym;) faceta w kaszkiecie
na głowie, wąsami i petem w kąciku ust ;))
Ktos rozpozna po opisie..?
..i podrzuci nazwę, bo mnie to męczy ostatnio..:)

P.S. Aaaa - facet wzrostu pewnie gdzieś 170-175 - mam Go na fotce ze mną pod
ramię uwiecznionego, stąd mniej więcej domyślam się jakiego wzrostu być może,
hehe ;)
A- i okiem fizjonomistki oceniając- wygląda mi na lizbońskiego tramwajarza..;)
Pomocne detale dla znawców LIS ?
;)
Obserwuj wątek
    • assim largo trindade coelho 05.05.06, 12:38
      cafe luso: www.cafeluso.pt/
      a placyk nazywa sie largo trindade coelho i glowna atrakcja tego placu jest
      piekny kosciol sao roque. :)

      pozdr/a
    • wojs5 Re: Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;) 05.05.06, 12:39
      Według mnie to może być taki malutki placyk na Bairro Alto, blisko takich
      jednych schodów, którymi się idzie mozolnie z dołu w górę, mijając po drodze z
      jedną albo dwie knajpki... :-) Ale nazwy nie pamiętam...

    • aska2000 Re: Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;) 05.05.06, 12:47
      Oooo ;)

      Dzięki, Panowie :)

      A ten facio to kto..?
      Słusznie zgadywałam, to anonimowy tramwajarz, czy może jednak ktoś znany..?

      • keepersmaid Re: Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;) 05.05.06, 12:58
        Gazeciarz aka ardina :)
        • aska2000 Keepersmaid :) - 'ardina' ??? 05.05.06, 13:28
          w moim malym slowniczku nie ma tego słowa - czy to po pt 'gazeciarz' ..?
          ;)
      • mariosoares Re: Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;) 05.05.06, 15:38
        Dla mnie zawsze był to sprzedawca losów loteryjnych.
        • aska2000 Re: Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;) 05.05.06, 15:52
          :)))

          Czyli- grunt to wyobraźnia, prawda ?
          • xavier111 Re: Taki jeden mały placyk w Lizbonie ;) 05.05.06, 18:32
            mario soares dobrze mowi, to jest statua przedstawiajaca sprzedawce bonow
            loteryjnych, po portugalsku cauteleiro.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka