Dodaj do ulubionych

Watykan - dokument o prezerwatywach

21.11.06, 15:07
wiadomosci.onet.pl/1437600,12,item.html

W Watykanie trwają prace nad oficjalnym dokumentem w kwestii prezerwatyw.
Przewodniczący Rady do spraw Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia,
kardynał Javier Lozano Barragan ujawnił, że dokument powstaje na wyraźne
życzenie Benedykta XVI.

Pracuje nad nim wielu ekspertów - zarówno naukowcy, jak i teologowie
moraliści. Pierwsza wersja przekazana została właśnie do oceny Kongregacji
Nauki Wiary, odpowiedzialnej za kwestie związane z doktryną kościoła.

Naprawde interesuje mnie, jak wyglada ta ich praca nad tym dokumentem. Ciekawe
coz nowego maja do powiedzenia naukowcy wspolpracujacy z "teologami
moralistami"? Teoria czy zaprezentowanie zastosowania praktycznego maja
przekonac piszacych sprawozdanie? Wprawdzie zdrowemu na umysle czlowiekowi
wystarcza statystyki o rozprzestrzenianiu sie wirusa HIV w krajach
afrykanskich, czy chorob wenerycznych praktycznie na calym swiecie, a nie
zabawa w dokumenty i komisje (od nich sie nasi komisji nauczyli?), ale szopka
watykanska musi sie odbyc.

P.s.
Czyzby BXVI probowal sie odciac od nauk JPII? Zobaczymy...
Obserwuj wątek
    • dagmama Re: Watykan - dokument o prezerwatywach 21.11.06, 16:19
      Debata dotyczy zapewne nieśmiertelnego dylematu: Czy wytrysk ma nastąpić W
      pochwie, czy DO pochwy.
      Bo, wiesz, jeśli w pochwie, to prezerwatywa ujdzie, jeśli do pochwy, to oznacza,
      że bezpośrednio i odpada.
    • wanda43 Re: Watykan - dokument o prezerwatywach 21.11.06, 16:48
      Czy ta armia watykanistow nie ma juz naprawde czym sie zajmowac?
      Tylko sex im w glowach.A powinni zajmowac sie Bogiem.
      • bruner4 Re: Watykan - dokument o prezerwatywach 22.11.06, 22:45
        Kombinują jak poprzez sex w/g ich przepisu zwiekszyc swoje wpływy.
    • watanabe.miharu Re: Watykan - dokument o prezerwatywach 21.11.06, 19:59
      "oficjalny dokument w kwestii prezerwatyw"? a o czym tu dyskutować? o kawałku
      gumy?wink
      klechy to już naprawdę nie mają nic lepszego do roboty? krucjaty się skończyły,
      to z nudów wymyślają głupoty
      • dagmama Re: Watykan - dokument o prezerwatywach 23.11.06, 10:54
        Żartujecie? Przecież to poważny problem.
        W końcu było: "Idźcie i rozmnażajcie się". A nie: "Uprawiajcie seks, nie każdy
        seks musi skończyć się zapłodnieniem".
        Osobiście współczuję wierzącym ludziom, bo to poważny dylemat: Grzeszyć stosując
        prezerwatywę, czy też pozostać w zgodzie ze swoją religią i ryzykować zapłodnienie.
        Liczę, że Kościół podejmie decyzję, która zadowoli wiernych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka