mala_cholera
21.11.06, 15:07
wiadomosci.onet.pl/1437600,12,item.html
W Watykanie trwają prace nad oficjalnym dokumentem w kwestii prezerwatyw.
Przewodniczący Rady do spraw Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia,
kardynał Javier Lozano Barragan ujawnił, że dokument powstaje na wyraźne
życzenie Benedykta XVI.
Pracuje nad nim wielu ekspertów - zarówno naukowcy, jak i teologowie
moraliści. Pierwsza wersja przekazana została właśnie do oceny Kongregacji
Nauki Wiary, odpowiedzialnej za kwestie związane z doktryną kościoła.
Naprawde interesuje mnie, jak wyglada ta ich praca nad tym dokumentem. Ciekawe
coz nowego maja do powiedzenia naukowcy wspolpracujacy z "teologami
moralistami"? Teoria czy zaprezentowanie zastosowania praktycznego maja
przekonac piszacych sprawozdanie? Wprawdzie zdrowemu na umysle czlowiekowi
wystarcza statystyki o rozprzestrzenianiu sie wirusa HIV w krajach
afrykanskich, czy chorob wenerycznych praktycznie na calym swiecie, a nie
zabawa w dokumenty i komisje (od nich sie nasi komisji nauczyli?), ale szopka
watykanska musi sie odbyc.
P.s.
Czyzby BXVI probowal sie odciac od nauk JPII? Zobaczymy...