Gość: fisfan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 10:40 Złodzieje, to jest jawne złodziejstwo. Mała litera jest problemem? To po co pozostałe dane się wpisuje ? KRS czy NIP, już nie pamiętam co się tam pisało...skandal. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tomtrock "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 10:47 sku......y!!!!! nic więcej nie mam do dodania!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rt "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce... IP: 212.76.37.* 25.09.08, 11:02 a to niby wielka różnica czy pieniądze poszły do fundacji zdrowie czy na budżet szpitali... Odpowiedz Link Zgłoś
mikrobyznesmen To JEST różnica 25.09.08, 11:11 Gość portalu: rt napisał(a): > a to niby wielka różnica czy pieniądze poszły do fundacji zdrowie > czy na budżet szpitali... To JEST różnica, bo tym 1% podatnik mógł np. wesprzeć fundację czy inną OPP, którą zna i wie, że te pieniądze nie są czy nie będą w niej marnowane. Na budżet szpitali i tak się składamy w naszych podatkach, a poza tym skąd wiesz, czy to właśnie z Twoich podatków sejm nie wypłaci po 300 zł posłom, którzy najpierw uciekli z pracy a potem przedłożyli trefne usprawiedliwienia żeby "dniufki" nie stracić? A Ty nie masz na to wpływu. Bo co do marnowania pieniędzy z naszych podatków chyba nie masz wątpliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rt Re: To JEST różnica IP: 212.76.37.* 25.09.08, 11:17 tak czy inaczej zmniejszanie wpływów budżetowych przeszkadza zmniejszaniu podatków - no i masz, nie zrwónano do 18% podatku Belki choć od 2009 będzie 18% na dochodzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rt Re: To JEST różnica IP: 212.76.37.* 25.09.08, 11:19 to jest takie mnożenie papierków a saldo się nie zmienia - jak pozwolą na 1% odpis na filantropię to nie zmniejszą czyli zwiększa podatki o 1% gdzie indziej powtarzam - nie ma się czym ekscytować Odpowiedz Link Zgłoś
mikrobyznesmen Re: To JEST różnica 25.09.08, 15:24 Gość portalu: rt napisał(a): > saldo się nie zmienia Dla podatnika - pod względem rzeczywiście: tak czy inaczej ubywa mi z kieszeni 100% kwoty podatku a nie 99%. Ale społecznie czy też psychologicznie - nadal uważam, że to różnica, a argumenty podałem wcześniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jd Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro IP: *.chello.pl 25.09.08, 11:04 no bez jaj, dla osoby prywatnej 800.000 to duzo, ale w skali kraju - grosze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wladek Bandytyzm i Zlodziejstwo .. instytucji panstwowych IP: *.eimperium.pl 25.09.08, 11:43 kolejny raz pokazali ze zlodziejstwo instytucji panstwowych w tym kraju nie zna granic !!!!!! i jak tu nie zostac terrorysta ?!?!?! ech... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce.. IP: 83.18.115.* 25.09.08, 12:10 Oszczędność? Jaka oszczędność? To jest przywłaszczenie. I to tak delikatnie mówiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: para "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 12:21 Zapłaciłam 15 000 za operację mojego dziecka w Hamburgu. W Polsce kazali nam czekac minimum 2 lata, nie mówiąc już o niekampetencji i ignorancji lekarzy, nawet nie potrafili poistawić trafnej diagnozy. Założyliśmy subkonto w fundacji, bardzo dużo naszych przyjaciół, znajomych i nie znajomych nam osób wpłacała 1%. Okażało się, że większości wpłat nie było zaksięgowanych, czyli nie zostały przekazane przez urzędy skarbowe. Odpowiedz Link Zgłoś
wari Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro 25.09.08, 13:24 Zdecydowanie powinno się zlikwidowac obowiązek wpisywania nazwy. Powinny być tylko rubryczki na KRS, to by pozwoliło uniknąć nieścisłości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ech Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 13:45 Wczesniej bylo ze sie samemu wplacalo na taka ogranizacje i przedstawialo do Urzedu dowod wplaty ... teraz zmienili ze to Urzedy maja przekazywac te pieniadze .. teraz juz wiadomo po co byla taka zmiana !!!! pier...ni zlodzieje !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ech cd... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 13:48 az sie odechciewa zyc w takim pier... zlodziejskim kraju !!!! na kazdym kroku jest sie okradanym !!! juz pomijam ciagle robienie ludzi w chooja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malkontent "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 14:17 W pierwszym odruchu przy składaniu PIT za zeszły rok w rubryce "inne informacje" wpisałem żądanie przesłania potwierdzenia przelewu 1% podatku na rzecz wskazanej przeze mnie OPP (jestem osobą, powiedzmy, dobrze sytuowaną, ten 1% z mojego PIT to było ponad 800 złotych). Mimo, że nie mam żadnych powodów by lękać się Urzędu Skarbowego wykreśliłem po namyśle to żądanie - nie chciałem zostać dla przykładu ukarany kontrolą za ostatnie 5 lat (co też nie wpędziłoby mnie w tarapaty, zarabiam legalnie i nie robię wałów). Potem zacząłem w sumie żałować, kilka tygodni temu (mam świadków!) stwierdziłem, ze niestety podatnicy nie mają kontroli nad tym, czy pieniądze faktycznie zostały przelane na rzecz OPP. Zastanawiam się teraz, czy nie wysłać dziś takiego żądania. Poza tym takie rozwiązanie jak stosowane obecnie, oprócz przykrywki dla złodziejstwa państwa (to nie są WASZE pieniądze, tylko moje, powierzyłem je WAM żebyście przekazali je wskazanej OPP!) zrywa więź między ofiarodawcą a beneficjentem - nikt już pewnie nie dostaje podziękowań za przelew. Może podatnik powinien mieć prawo wyboru, bo to co zrobiły US z 1% to skandal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Takijeden "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce.. IP: *.mofnet.gov.pl 25.09.08, 14:17 Ten artykuł to zwykła bzdura, gamonie, którzy nie mają jak wzbudzać sensacji szukają czegoś, co podburzy podatników. Nie będę się rozwijał nt. przekazywania pieniędzy, ale nie raz robiono dochodzenia nawet na drobne kwoty, bo podatnik nie wiedział co wpisać. A ja wzywać podatnika, który przekazuje poniżej 3 zł??? Chcielibyście brać wolne, płacić za dojazdy, odczekać na swoją kolej za 3 zł??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro IP: 212.33.71.* 25.09.08, 14:25 3 zl jeden podatnik, 3 zl drugi, 3 zl trzeci ... i robia sie z tego tysiace, dzieki ktorym jakas organizacja moglaby pomoc tym, ktorzy tego potrzebuja. ale nie pomoze, bo u nas zlodzieje siedza w urzedach, sejmie i niemal na kazdym panstwowym stolku. jak Ty ukradniesz kilka zlotych to zrobia z Ciebie kryminaliste jak Al Capone, ale jak panstwo okrada obywateli to jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro IP: *.icpnet.pl 25.09.08, 14:38 a po kiego grzyba wzywać do urzędu, nie ma maila, telefonu? mamy 21 wiek a jakiś gamoń urzędnik nie może zrobić przelewu bo mała litera? To po co to wprowadzali, przecież nie każdy skończył polonistykę? Przecież to rubryka dodatkowa, rozumiem, że wprowadzono to, żeby państwo było bardziej przyjazne, to sq..ele czepiają jakby to było oszukiwanie państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek A numer KRS??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 14:47 Faktycznie - brakowało tylko dobrej woli, bo mając numer KRS i nazwę napisaną z małej literu lub niepełną - można było daną instytucję bez problemu zidentyfikować. Idiotyzm do potęgi - jeśli to prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdziwiony "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce.. IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.08, 15:11 Organizacja na którą przekazałem mój 1%, była zadłużona w urzędzie skarbowym. W rezultacie US przejął te pieniądze. Czy to nie granda. Nie taka była przecież wola darczyńców. Odpowiedz Link Zgłoś
mikrobyznesmen Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro 25.09.08, 15:26 ość portalu: Zdziwiony napisał(a): > Nie taka była przecież > wola darczyńców. Ale takie były przepisy, znane wcześniej. Nie wiem tylko czy w takim przypadku ten 1% idzie na pokrycie zobowiązań danej OPP wobec skarbu państwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a fiskus to kto ? "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 15:12 wszyscy my -tylko gamoń z Rzeczpospolitej pisze bzdury jak zwykle zreszta- a ile było wpisanych takich darowizn od podatku - kiedy złodzieje podatnicy nie wpłacili ani grosza z naleznego podatku-i kto kogo okrada? spytajcie w Rzeczpospolitej!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbud Re: "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 pro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.08, 17:05 Icek nie denerwuj się ,to twojemu zdrowiu może szkodzić !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbud-2 "Rzeczpospolita": jak fiskus zarobił na 1 proce... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.08, 17:00 jakie to miłe ! za serce chwyta taka wiadomość !jak ci urzędniczuchny starają się ,jakie to pracowite !! buziaczki ,kutaski itp.milusie . Odpowiedz Link Zgłoś