20.03.12, 16:31
Witam, mam pytanie. Mam 23 lata i od ok 7 lecze się na niedoczynność tarczycy. Biorę leki a kontrol mam 1-2 razy w roku, jednak moje wyniki TSH nie są stabilne ( wahają się od 2-5). Powoli wchodzę w taki wiek, że zaczynam myśleć o dziecku i zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na płód/dziecko? Czy może nie powinnam póki co o tym myśleć? I jeszcze jedno pytanie: jaka jest szansa, że wyleczę się z niedoczynności? Z góry dziekuję za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • hashi-tess Re: pyatnie 20.03.12, 18:54
      gwiazdka-4 napisała:

      > Witam, mam pytanie. Mam 23 lata i od ok 7 lecze się na niedoczynność tarczycy.

      tzn., że 1/3 życia masz problem z tarczycą.
      Napisz z jakiego powodu Twój gruczoł źle pracuje.

      > Biorę leki a kontrol mam 1-2 razy w roku,

      ilość wizyt jest wystarczająca pod warunkiem,
      że masz ustaloną dawkę l-tyroksyny.


      jednak moje wyniki TSH nie są stabiln
      > e ( wahają się od 2-5).

      hmmm, jeśli lekarze leczą niedomogę tarczycy
      na podstawie oznaczeń przysadki mózgowej,
      to wcale nie jest dziwne /tak mówią na śląsku/,
      że takie masz wyniki, a nie inne.



      Powoli wchodzę w taki wiek, że zaczynam myśleć o dzieck
      > u i zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na płód/dziecko?

      ogromny.
      poczytaj z jakiego powodu jest kretynizm.


      Czy może nie powin
      > nam póki co o tym myśleć?


      nie, no myśleć zawsze trzeba.

      I jeszcze jedno pytanie: jaka jest szansa, że wyleczę
      > się z niedoczynności?


      nie wiem czy chodzi Ci o zaprzestaniu zażywania l-tyroksyny,
      musiałabyś to pytanie uściślić.


      Z góry dziekuję za odpowiedz.

      prosie.
      • gwiazdka-4 Re: pyatnie 20.03.12, 20:56
        Nie wiem z jakiego powodu mam niedoczynność, ogólnie tebn lekarz jakiś dziwny jest. Mówiąc mu o dziecku on na to, że mam jeszcz eczas i to był koniec tematu...
        • hashi-tess Re: pyatnie 20.03.12, 21:03
          lekarz nie powinien wtrącać się w ten sposób do Twoich
          planów macierzyńskich. Powinien zrobić wszystko,
          aby Twoje plany się ziściły.
          Sądzę, że najwyższy czas, abyś poszukała innego endo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka