Dodaj do ulubionych

tradzik a tarczyca

17.09.05, 14:02
witam. czy ciagle nawracajacy tradzik-a raczej podskorne duze krosty maja cos
wspolnego z tarczyca...?
czy istnieje szansa ze po zaawansowanym leczeniu(u mnie trwa ono 3 mies i
wiekszosc objawowo ustapila)to utrapienie zniknie?
z gory dziekuje za inf i odpowiedzismilepozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • katerina24 Re: tradzik a tarczyca 17.09.05, 17:47
      Niestety niedoczynnośc żle wpływa na stan skóry ,utrudniona wymiana gazowa,źle
      złuszczający się naskórek ,umożliwia tworzenie sie pryszczy wągrów ,jak
      będziesz uzywałą oleju z rekina ,witaminy F problem zniweluje się albo oslabi
      [poczytaj wpis o dobroczynnym wpływie wit f i o oleju z sharka [ma wpływ na
      prawidłową keratynizacje naskórka],dodatkowo spr czy nie masz PCO
      [policystyczne jajniki]które współistnieją często z niedoczynnośćią ,spr sobie
      prolaktynę i DHEA??Pozdrawiam Kaśka
    • katerina24 Re: tradzik a tarczyca 17.09.05, 17:52
      Możesz stosować kremy z kwasami akurat sezon na to idzie,albo poddać się
      złuszczaniu w gabinecie lub gabinetowej mikrodermabrazji droga około 250-300zł
      ale dobra.
      Jeśli póki co nie masz pieniążków Twój problem oslabi krem Avene pod nazwą
      DIACNEAL zawierający kwas glikolowy 6%,retinaldehyd 0,1% i wode termalna kremu
      używaj na noc ,może pojawić sie przejściowe zaczerwienienie ,pieczenie skóry
      które uste puje ,na początku można zaobserwować nasilenie krostek co wiąże się
      z działaniem złuszczającym kremu i odsłanianiu nowej warstwy skóry..Krem drogi
      dosyć ale wydajny i skuteczny ,powodzenia
        • anial6 Re: tradzik a tarczyca 17.09.05, 18:16
          Witaj Zuzia
          Ja tez od lat mam problemy z ta nieszczesna cera. mam lojotok + reszta. bralam
          nawet Diane35 ale moje problemy po tym jeszcze sie nasilily, a procz tego
          poglebila sie depresja i zwiekszyla opuchlizna twarzy. przez co musialam
          odstawic, szkoda ze dopiero po 3 m-cach. takze odradzam takie hormony.
          sprawdzilam pozniej swoj testosteron - jest w normie raczej gornej granicy. a
          mi sie wydaje ze to nie testosteron jest przyczyna tylko bardzo niski estradiol
          w stosunku do takiego test. mialam tez jeden zabieg easy-peel - zero efektu, a
          troche bolesny. mam bardzo zniszczone i przesuszone włosy, skąpe 2-3 dniowe
          miesiączki. czyli coś w dalszym ciągu jest nie tak.
          tsh zostalo unormowane idealnie, a ft3 mam poniżej normy. czuje sie jakbym
          dalej miala nedoczynnosc. w sumie z taka problemowa cera moglabym sie juz
          pogodzic, byleby wreszcie dobrze sie czuć. jeszcze raz odradzam antyandrogeny,
          mozna sobie tylko zaszkodzic. szkoda, ze lekarz o tym nie pomyslal i nawet nie
          kazal zrobic bad hormonalnych tylko przepisal od tak, bo wypadaja mi wlosy no i
          ta cera - wiec uznal ze mam za duzo meskich sad
          Pozdrawiam
          • katerina24 Re: tradzik a tarczyca 17.09.05, 18:26
            Bo wogóle Diana jest do kitu!!!Aby brać jakiekolwiek preparaty
            hormonalne ,niezbędny jest dokładny wywiad lekarski,badania usg
            piersi ,dopochwowe,problemy z ciśnieniem ,badania czasu
            krzepnięcia ,fibrynogenu,wątroby trzustki ,stężenie hormonów
            sterydowych,kortzolu,nie można tego brać od tak sobie ,nalezy spr poziom
            wapnia ,żelaza,ci lekarze powinni o tym info i badania powinno robić się też w
            trakcie brania pigułek.
            DO ANIAL jeśli masz niski estrogen to jak najbardziej możesz mieć problemy z
            włosami
            • anial6 Re: tradzik a tarczyca 18.09.05, 11:46
              i jeszcze przypomniało mi się, osoba z niedoczynnością t. która bierze
              jakiekolwiek tabletki anty potrzebuje jeszcze więcej h.tarczycy - czyli może
              przez to po diane jeszcze gorzej się czułam. jest to kłopotliwe jak widać.
              trzeba powiadomić endokrynologa o takich środkach hormonalnych, to odpowiednio
              zwiększy dawkę letroxu np.
              W każdym razie ja już daję sobie spokój z pigułami anty.

Oprócz tego, że mam niski e2 to jeszcze ft3 tez ponizej normy. Włosy mam gorzej
              niż tragiczne. Mam też wrażenie, że moja skóra [ogólnie-na całym ciele] jest
              taka blada i przesuszona bardziej niż dawniej, także może nawet lepiej, że mam
              łojotok na twarzy, bo przynajmniej chociaz tu nie jest taka sucha.
              Dermatolodzy mówili mi, że maści, kremy itp na trądzik mogę sobie stosować
              pomocniczo, bo one w zasadzie nie pomagają.
              Pozdrawiam
              • wiolczers Re: tradzik a tarczyca 18.09.05, 12:30
                Witam,
                Ja również mam problemy z trądzikiem. Byłam u kosmetyczki (która jak się
                okazało ma nadczynność tarczycy) i stwierdziła, że mam cerę mieszaną (z
                przewagą tłustej), mimo iż reszta mojego ciała jest sucha jak wiór.
                Kupiłam od niej tonik do twarzy bezalkoholowy o nazwie "Va'bra" oraz maść,
                którą można stosować do codziennego mycia twarzy oraz jako maseczkę o
                nazwie "Larosett". Bez tych dwóch rzeczy chyba bym zwariowała.
                Może któraś z was będzie chciała sprawdzić. Ja osobiście polecam.
                Aha, podobno ten tonik i maść nie są dostępne w sklepach, tylko w salonach
                kosmetycznych.
                • zuzaankaaa Re: tradzik a tarczyca 23.09.05, 21:38
                  witajcie.
                  za namowa kateriny 24smilepostanowilam sporobowac z wit f i zakupilam sobie
                  preparat ktory polecila mi nitca - Neoglandyna...
                  bede go wcinacwinkprzez okres ok 6tyg i odezwe sie co do efektow.
                  pozdrowionka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka