Dodaj do ulubionych

mapa marzeń

18.04.05, 14:11
Witam wszystkich smile
Piszę po raz pierwszy chociaż podczytuję to forum od jakiegoś czasu.
Powiedzcie mi jak zrobić "mapę marzeń"? Czytałam, że to dobry sposób na
komunikację ze swoją podświadomością. Tylko zastanawiam się jak ją wykonać.
Czy ma znaczenie ile obrazków się na niej pojawi, a może je wybierać
instynktownie?
Czy macie jakieś doświadczenia w kwestii?
smile
Obserwuj wątek
    • sc200 Re: mapa marzeń 18.04.05, 19:21
      Hej smile
      Tak się składa że Ci pierwszy odpisuje.
      Co to znaczy "Mapa marzeń"? Proszę rozwiń to to coś może Ci napiszę z mojego
      punktu widzenia.
      Czy to coś jak "plan tego co chce osiągnąć"? Dobrze rozumiem?

--
      Pozdrawiam smile
      M.
      • rosanne Re: mapa marzeń 18.04.05, 20:23
        Chodzi mi o wyklejankę, dzięki której można analizować podświadomość. Służą do
        tego kartka, czasopisma, nożyczki i klej. Na kartce wykleja się po kolei zdjęcia
        (rysunki) reprezentujące nasze plany. Sposób na okreslenie tego, co naprawdę
        chcemy od życia. Widziałam takie ogłoszenia np.Ewy Foley o warsztatach na
        których tworzy się "mapę marzeń". Niestety nie mam możliwości udać się na nie i
        chcę to zrobić sama. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać - czy to muszą być
        określone dziedziny życia czy jest w tym jakaś metoda, czy zwyczajnie zdać się
        na intuicję?
        dzięki za pomoc
        • vice_versa Re: mapa marzeń 18.04.05, 22:46
          Witaj,
          Mapę marzeń robisz tak jak chcesz i wtedy masz kontakt ze swoją podświadomością
          a nie z podświadomością Ewy Foley. Żeby się przekonać że tę mapę można zrobić
          samemu i że da się nią zprogramować swoją przyszłość najpierw trzeba
          podświadomie wejść w kontakt z sobą samą najlepiej przez kontakt z marzeniami
          innych. Ale uważaj, wtedy będziesz miała kontakt z moją podświadomością, bo to
          jest moja metoda, nie chcę więc żebyś się zbyt do niej przywiązywała. Ponieważ
          każde z nas robi to tak, by nikt inny prócz niego nie wiedział, że właśnie
          kontakt z podświadomością nawiązuje każdy musi sam opracować sobie swoją drogę
          kontaktu z marzeniami, które zmieniają jego życie w rzeczywistość zamiast
          marzeń o rzeczywistości.
          P.s.
          Ponieważ prawdopodobnie już znasz kilka metod osiągania stanu współbrzmieia z
          podświadomością podziel się z innymi Twoją umiejętnością Tworzenia Mapy Marzeń,
          przyczynisz się do spełnienia marzeń tych któzy Cię o to spytają.
          Pozdrawiam.
          --
          "On the whole, you find wealth much more in use than in ownership." Aristotle
    • andromeda9 Re: mapa marzeń 19.04.05, 18:43
      Mapa Marzen to posrednio metoda pracy z wlasna podswiadomoscia, a bezposrednio
      jest to rodzaj magicznego dzialania majacego wspomoc:
      - zrealizowanie naszych zamierzen,
      - ziszczenie naszych planow,
      - przelozenie roznych idei bedacych dotychczas w naszych myslach na plan
      materialny,
      - przetransformowanie naszych pragnien, pragnien naszego serca i duszy do
      swiata rzeczywistego;
      - krotko mowiac - majacego pomoc spelnieniu sie naszych marzen.
      Jest to magiczne dzialanie w takim samym sensie, w jakim np. myslenie pozytywne
      jest dzialaniem magicznym.
      Tak wiec celem tworzenia mapy marzen nie jest praca z wlasna podswiadomoscia;
      celem mapy jest po prostu spelnienie naszych marzen, a praca z podswiadomoscia
      jest tu srodkiem pomagajacym osiagniecie tego celu.

Czy masz Rozanko jakies Bardzo Wielkie lub Bardzo Malutkie marzenie lub
      marzenia? O czym marzysz? Czego pragniesz? Co chcialabys osiagnac? Czego
      chcesz? Jakie sa Twoje aktualne cele?
      Mapa Marzen pomaga osiagnac te cele i uzyskac spelnienie.

Proste przyklady -

Marzysz o milosci? Chcialabys kochac i byc kochana?
      Poszukaj w kolorowych czasopismach fotek przedstawiajacych zakochana pare, pare
      przytulajacych, obejmujacych sie lub calujacych sie ludzi, szukaj ilustracji
      kobiety i mezczyzny w romantycznej, milosnej sytuacji. Te fotografie powinny Ci
      sie podobac, maja one przemawiac do Ciebie swoja symbolika i intensywnoscia,
      maja pomoc Ci wyobrazic sobie, ze to Ty jestes ta kochana i kochajaca kobieta
      (mezczyzna wciela sie oczywiscie w role zakochanego mezczyzny z fotografii).
      Jesli na wybranych i wycietych przez Ciebie obrazkach jest znany aktor lub
      puiosenkarz, ktory Ci sie podoba (w romantycznym uniesieniu z partnerka
      filmowa), to naturalnie nie wyobrazaj sobie, ze ta konkretna, znana ogolnie
      osoba pokocha Cie, ze znajdziesz sie w jego ramionach, bo takie marzenie ma
      male szanse na spelnienie. Niechaj w Twojej wyobrazni bedzie to po prostu pan
      x, a zycie samo wybierze odpowiedniego dla Ciebie partnera. Nie narzucaj tez
      sobie, ze ma to byc np. wysoki blondyn - daj rowniez szanse szatynom sredniego
      wzrostu! Pomysl tez o tym, jak Ty okazywac bedziesz mu milosc, co z siebie
      mozesz ofiarowac swemu mezczyznie. Wizualizuj sobie siebie w sytuacjach
      uwidocznionych na wycinanych / wycietych przez Ciebie ilustracjach, wyobrazaj
      sobie, ze to Ty jestes na tych obrazkach, poczuj w sobie milosc, ktora
      zostajesz obdarowana.
      Przygotuj sobie tyle obrazkow dotyczacych Twojej wymarzonej milosci, ile
      zechcesz, ile znajdziesz, ile potrzebujesz, ile Ci potrzeba, ile zmiescisz na
      swojej mapie, ew. na wybranym przez Ciebie miejscu Twojej mapy.

Jakie jeszcze masz marzenie? Potrzeba Ci pieniedzy? Pragnelabys miec ich
      wiecej? A wiesz jak one wygladaja? Najlepiej byloby, gdybys je sobie
      narysowala - ze szczegolami; wez banknot na wzor i namaluj go, jeden, drugi,
      trzeci ...

Marzysz o czyms skromniejszym, jak np. perfumy, ktorych zapach bardzo Ci sie
      podoba, ksiazki, ktore bardzo chcialabys miec, buty o wymarzonzm fasonie, a
      moze nowy telewizor? No to wytnij z gazet fotki tych rzeczy.

Marzysz o nowej pracy, ew. w ogole o pracy? Szukaj w czasopismach obrazkow
      ilustrujacych dla Ciebie Twoj sukces zawodowy w wybranej przez Ciebie
      dziedzinie.

Chcesz byc zdrowa? Wycinaj wobec tego fotografie szczesliwych, usmiechnietych
      ludzi, tryskajacych zdrowiem i energia - to jestes Ty, zdrowa, aktywna i
      zadowolona.

Pragniesz urodzic dziecko? Znajdz zdjecia uroczych bobaskow.

Marzy Ci sie podroz do Egiptu? Wytnij zdjecia miejsc, ktore chcialabys tam
      zwiedzic.

Jakiekolwiek mialabys pragnienia - wyszukaj i wytnij ilustracje przedstawiajace
      dla Ciebie spelnienie tych pragnien.
      Juz rozumiesz, ze nie ma znaczenia ile tych obrazkow wytniesz.
      Masz kawalek tektury, brystolu, kartke z bloku technicznego? Wielkosc Ty
      ustalasz, ksztalt rowniez - kwadrat, prostokat, kolo, a moze serce? Teraz
      naklejasz sobie na te tekture obrazki, ktore wczesniej wycielas.

Jak, gdzie, w ktorym miejscu? Jak zechcesz! Tu moze obowiazywac zasada
      A.Crowleya: czyn swoja wole, niech ona bedzie calym twym prawem!

Jezeli feng shui nie jest Ci obce, mozesz wykorzystac metode 9-ciu stref bagua
      i w okreslone miejsca wklejasz odpowiadajace im tematycznie fotografie; w
      skrocie:
      - lewy gorny rog/pole kartki - bogactwo, pieniadze,
      - prawy gorny rog - milosc, partnerstwo, malzenstwo,
      - prawy dolny rog - podroze, pomoc innym i od innych ludzi, kontakt z aniolami,
      - lewy dolny rog - wiedza, nauka,
      - srodek kartki u dolu - zawod, kariera zawodowa, Twoja droga zyciowa,
      - srodek kartki u gory - slawa, oswiecenie, jak chcesz, aby inni ludzie Cie
      widzieli,
      - srodkowa czesc lewego boku kartki - rodzina, rodzice, dziadkowie,
      - srodkowa czesc prawego boku kartki - korzystanie z urokow zycia, kreatywnosc
      i samorealizacja (tu mozna wkleic zdjecie upragnionego dzidziusia),
      - centralna, srodkowa czesc kartki - Twojej Mapy Marzen - to Twoja energia, to
      TY, Twoje zdrowie i witalnosc.

O ile bliska jest Ci astrologia - Twoja mapa moze przypominac mandale
      horoskopowa z 12-stoma sektorami - dziedzinami zycia.

A moze masz inny ciekawy pomysl (swietna jest zaproponowana przez kogos forma
      drzewa!).

Oczywiscie nie musisz na sile wyszukiwac marzen dotyczacych kazdej dziedziny
      zycia; chodzi o to, co jest dla Ciebie najwazniejsze, czego TY pragniesz
      najmocniej.
      To sa Twoje priorytety, to Twoja Mapa Marzen i jezeli nie korzystasz z
      uniwersalnej symboliki slawnej siatki bagua, to naklejasz tak, jak Ci sie
      podoba, jak Ci podpowiada Twoja intuicja, Twoje serce, Twoja dusza, Twoj aniol
      stroz, Twoj wewnetrzny przewodnik - obojetnie jak to nazwiemy.

Gdy Mapa Marzen wypelniona jest juz wycietymi i naklejonymi na nia zdjeciami
      przedstawiajacymi Twoje marzenia, to mozesz ja ozdobic, cos domalowac, ew.
      dopisac afirmacje (jesli jednak nie zna sie prawidlowych zadad dotyczacych
      afirmacji, to lepiej z nich zrezygnowac). Jesli nie masz talentu artystycznego,
      to nie martw sie - To sa Twoje marzenia, a nie wybitne dzielo sztuki.
      Tak wiec odwaz sie pokazac na kartonie Twoje prywatne, czasem intymne
      pragnienia, niech Twoje marzenia ujrza swiatlo dzienne na Twojej osobistej
      Mapie Marzen!

Mape Marzen wieszasz np. w swoim pokoju, w miejscu, ktore wybierzesz i czesto
      na nia patrzysz, wizualizujac sobie swoje spelnione marzenia. Nie wieszaj mapy
      przy biurku, aby marzenia nie odrywalo Cie zbytnio od pracy lub nauki, chyba,
      ze one wlasnie tego dotycza. Dobrze byloby umiescic mape tak, aby lezac w
      lozku - przed snem i po obudzeniu miec swe marzenia przed oczami.

Naturalnie teraz uwierz, ze Twe pragnienia spelnia sie. Mysl i czuj tak, jakby
      to bylo oczywiste, iz marzenia Twoje staja sie rzeczywistoscia. Nie pozwol
      sobie na rozterki, wahania i watpliwosci. Twoja wiara jest podstawa spelnienia
      sie Twoich marzen. Spokojnie, cierpliwie i z niewzruszona pewnoscia oczekujesz
      na spelnienie marzen.
      Uwaga - jesli np. szukasz pracy, to nie czekasz z zalozonymi rekoma, tylko
      szukasz, pytasz, dzwonisz, skladasz ofery, reklamujesz sie. Jesli chcesz byc
      zdrowa, to oczywiscie prowadzisz zdrowy tryb zycia i myslisz pozytywnie.

Poniewaz, jak wspomnialam na poczatku, Mapa Marzen to rodzaj magicznego
      rytualu, to nie zaszkodziloby wykonac go we wlasciwym czasie np. w czasie
      nowiu, ew. przy rosnacym ksiezycu - aby pozostac w rezonansie z silami natury,
      czy rytmami kosmosu. W przypadku marzen o odchudzeniu sie nie afirmujemy tego
      pragnienia podczas przybywajacego ksiezyca!

Nie pytaj sie - kiedy spelnia mi sie te marzenia??? U jednego szybciej to
      nastapi, a drugi potrzebuje wiecej czasu.
      Pamietaj - kazda doza sceptycyzmu oddala Cie od Twoich celow.

Po zakonczeniu tworzenia Mapy Marzen w czasie warsztatow, w grupie, osoba
      prowadzaca moze zanalizowac Twoja mape, np. wyjasniajac znaczenie symboli,
      kolorw, roznych szczegolow, ktore znalazly sie n
    • andromeda9 Re: mapa marzeń 19.04.05, 18:47
      cos mi ucielo, wiec dokanczam:
      ... na Twojej mapie marzen - w ten sposob dowiesz sie czegos wiecej o sobie.

Wszystkim tworzacym swoja Mape Marzen zycze wiary w siebie i w swoje marzenia!

andromeda9@gazeta.pl

p.s. rozanko, za rok zdaj mi relacje ze spelnienia swoich marzen.
      • buffy79 Re: mapa marzeń 18.05.05, 14:13
        To wspaniały pomysł z tą mapą marzeń i cieszę sie że trafiłam na tem wątek.
        A ty andromeda9 odwaliłaś poprosty kawał dobrej roboty i ładnie nam wszystko
        opisałaś smile
        Ja niestety mam tylko problem z pozytywnym nastawieniem do siebie i do światasad
        • ogrom Re: mapa marzeń 20.05.05, 15:12
          Witamsmile
          Doszłam do momentu gdzie kończe studia i wiem, że nie lubie tego.... uczelnia
          zdołała mnie zniechęcic do dziedziny, którą studiowałam.

Pokręciło mi się życie i przełożyło się to też na studia.

Próbuje dojść do siebie i swojego wnętrza po to by poczuć dobre emocje i by ich
          sobie nie zakłócać..
          Ale jak to zrobić teraz, gdy dość mocno zabrnęłam w wiedzy... a ona mi
          szczescia nie daje...
          POTRZEBUJE wiary..... w świat i ludzi i siebie....
          I w to, że dane mi będzie robić to co siedzi we mnie...

pozdrawiam
          wiem, że grunt to pozytywne myślenie
        • andromeda9 Re: mapa marzeń 25.05.05, 00:27
          To wspaniałe usłyszeć tak budujące słowa, bardzo Ci dziękuję buffy za
          docenienie tego, co napisałam. Chętnie dzielę się tym, co wiem, umiem i do
          czego jestem przekonana (i co oczywiście jest sprawdzone).
          Czemu w siebie nie wierzysz? Dlaczego świat wydaje Ci się taki ...
          niepozytywny? Swiat jest jak pogoda - ani dobry, ani zły, po prostu ... JEST.
          Istotne jest to, jak patrzymy na sprawy; dana rzecz w oczach jednego człowieka
          jest okropna i nie do zniesienia, a ta sama rzecz w oczach drugiego człowieka
          daje nadzieję, bo np. czuje on, że go to coś może nauczyć.
          Uwierz sama w siebie, a świat uwierzy w Ciebie.
          Serdecznie Cię pozdrawiam!
          • buffy79 Re: mapa marzeń 25.05.05, 14:06
            ehhh smile
            Świat był kiedys dla mnie piękny i kolorowy... niestety kiedy choroba strawiła
            moje ciało wszystko we mnie umarło!!!
            Ciągłe pytania "dlaczego ja?", ciągłe szukanie nadziei...

Stworzyłam juz swoja mapę i to dzięki temu forum smile
              • buffy79 Re: mapa marzeń 25.05.05, 14:24
                Wiem że moje pytania są bez odpowiedzi sad, ale kiedy widze młode kobiety w moim
                wieku cieszące się życiem, robiące kariere... poprostu korzystające z życia -
                umieram z bólu!

Moja choroba pozbawiła moje nogi władzy, i chyba dobrymi myślami nic tu się nie
                zmieni sad
                Ale mapę mam i postaram sie wierzyć, chociaż nie przychodzi mi to łatwo.
                • 99b2 Re: mapa marzeń 25.05.05, 16:26
                  Szukajcie, a znajdziecie. Szukaj PRZYCZYNY, jak znajdziesz - wyzdrowiejesz. Nie
                  z takich rzeczy ludzie wychodzili. Nie poddawaj się, SZUKAJ, czytaj. Na każde
                  pytanie istnieje odpowiedź.
                  • buffy79 Re: mapa marzeń 25.05.05, 17:04
                    99b2 napisała:

> Szukajcie, a znajdziecie. Szukaj PRZYCZYNY, jak znajdziesz - wyzdrowiejesz.
                    Nie z takich rzeczy ludzie wychodzili. Nie poddawaj się, SZUKAJ, czytaj. Na
                    każde pytanie istnieje odpowiedź.<

Ale mi dałaś/ łeś zagadkę!
                    Staram sie być dobrym człowiekiem, chociaż negatywne myśli kołują mi się w
                    głowie, ale raczej tylko te związane z chorobą!
                    No może nie lubię... teściowej!

• c.kapturek Re: mapa marzeń 31.01.06, 14:09
      Witam Forumowiczów,
      znalazłam zeszłoroczny wątek n/t więc zadam tutaj moje pytanie, które
      dotyczy daty przygotowania takiej mapy marzeń.
      otóż w jednym z zeszłorocznych nr tygodnika "Gwiazdy Mówią" był artykół pani
      Elwiry D'antes n/t mapy skarbów. pisała, iż wykonuje się ją raz do roku podczas
      I nowi po przesileniu wiosennym (w zeszłym roku 2005 przypadało to 8/9 kwietnia)

zatem chciałabym zapytać, czy w tym roku będzie to może data 29 marca, gdzie przypada wg kalendarza księzycowego I nów?? [wg mojego rozumowania, iż określenie "po przesileniu wiosennym" oznacza po pierwszym dniu wiosny wink]
      z pozdrowieniem, kapturek smile)))))))
            • c.kapturek Re: mapa marzeń 08.03.07, 19:36
              Witajcie Buffy i Hekuba,
              oraz pozostałe Ludzikismile))
              mapka skarbów i marzeń to jedno i to samo, różne "szkoły" różnie nazywają.

idąc za kierunkiem zeszłorocznej rady pani Elwiry D'antes j/w myślę, że w tym roku
              najlepsza data sprzyjajaca tworzeniu owej mapki bedzie 17 kwietnia 2007 (wg kalendrza
              księżycowego bedzie to pierwsze nowium w tym roku po przesileniu wiosennym).
              dokładne godziny "od i do" zapewne pani D'antes poda jak zwykle w swoim
              artykule w tygodniku "gwiazdy mówią", gdzieś pod koniec marca albo na początku kwietnia.
              wiecie taka mała magia, że chyba działanie księzyca wieksze, bo go przybywa i w tym
              czasie tworzona mapka będzie miała wiekszą moc sprawcząwink

ps. lukajac na swoją zeszłoroczną (no jeszcze nie do końcawink mogę sobie powiedzieć,
              że ok 30% się spełniłobig_grin lux
              pozdrowionka
              • buffy79 Re: mapa marzeń 09.03.07, 10:03
                c.kapturek
                dziekuje, napisz oczywicie jesli bedziesz wiedziała dodatkowo o której godzinie?
                wiec data sie zmieniła, dobrze wiedzec!!!

a napisz mi jeszcze, swoja mape gdzie powiesiłas, patrzyłas na nia codziennie :-
                ) wizualizowałaś, bo ja swoja ostatnią po jakims czasie schowałam do szafki,
                super, no nie, az wstyd pisac....
                postanowilam w tym roku ze bedzie inaczej i chyba powiesze ja w kuchni nad
                stołem i jak bede pic rano kawe to bede sie w nia wpatrywac... i nie wiem co
                jeszcze..smile

--
                Nigdy nie zapominaj:
                Chodzimy nad piekłem
                Oglądając kwiaty.
                • c.kapturek Re: mapa marzeń 09.03.07, 13:46
                  nie ma za maco Buffysmile oczywiście jak tylko bedę znała z dokładnością, dam znać.

gdzieżby, ja tez dość leniwie podzeszłam do swojej bż. mapki. wykleiłam pięknie na
                  dużej kartce brystolu jakieś A5, cosik dopisałam jakieś swoje słowa mocy, a potem
                  złożyłam i może kilka razy w roku doń zajrzałam - a podobnie w szufladce trzymałam.
                  nie robiłam tak dogłębnych codziennych wizualizacji jak doradzają wyżej słusznie inne
                  Ludziki forumowe. może stąd nie spełniła się w całości hmmm ale i tak wyszła mi
                  lepiej niż ta z przed 2 latwink
                  patrzac na siatkę pokoiku, to szuflada biureczka akuratnie znajdowała się w bagua dot
                  małżeństwa, zwkazków...ale to nie miało akuratnie znaczenia dla mnie.
                  z samej mapki spełniły się mi bowiem rzeczy dotyczące pomocnych ludzi, przyjaciół miałam w tym roku z spotkanymi osobami na swojej drodze bardzo przyjazne relacje, do
                  tego w drodze życiowej rozwinełam pomału jedno ze swych hobby i poczełam starania do kontynuacji nauki, choć bedzie to mozliwe raczej za pól roku, ale już jest coś.
                  no i pozytywne obrazki wraz z własną fotką uśmiechnietej buźki miałam na mapce w sektorze zdrowia i cały rok mi dopisywało, a co było dla mnie istotnesmile dzięki temu
                  nabralam wiecej motywacji do zrobienia kolejnej mapki, z jeszcze wiekszym
                  zaangażowaniem hihihi

masz racje trzeba z następną pokombinować i lepsza strategię opracować. powiesić
                  w jakimś widocznym miejscu i przypominac sobie w chwili relaksu akuratnie...to jest
                  dobre samemu sobie wycyrklować najlepszy sposób, co i gdzie najlepiej z tą mapką..z
                  tym wpatrywaniem się podczas porannej kawki całkiem niezły pomysł masz hihihismile)))))

no to życze sobie i Tobie i wam wszystkim nowych twórczych pomysłów do nowej mapki,
                  słoneczne pozdrowionkasmile))
                    • c.kapturek Re: mapa marzeń 09.03.07, 16:20
                      Witaj Erzulie,
                      przy tworzeniu swoich mapek sugerowałam sie artykułami pani Elwiry:
                      - w 2005 roku podawała 8 i 9 kwietnia, jako najbardziej sprzyjajace z tym nowium
                      - w 2006 było to od godz. 11.15 29 marca do godz. 11.00 30 marca.
                      samo zbieranie wycinków na kilka dni przed datami j/w. napisała o schowaniu
                      mapki i o codziennym zaglądaniu do mapki rano lub wieczorkiem przed snem - w
                      tym momencie nastepuje praca podświadomości nad spełnieniem marzeń vel
                      pragnień.

jak pisałam wyżej są różne "szkoły" w sensie różni eksperci od tematyki
                      ezoterycznej, wiec zależnie na czyich artykułach bedziemy się sugerować tak
                      róbmy swoją mapkę.
                      ja tylko dzielę się info n/t z materiałów, które mi przypadły do gustu.
                      pozdrawiamsmile
                      • c.kapturek Re: mapa marzeń 09.03.07, 16:23
                        ps. zapomniałam dodać, że przy tworzeniu mają palić się 2 białe świece i kadzidełko sandałowe - takie małe czary mary - rulez! ciekawe jak bedzie w tym
                        rokuwink
                          • buffy79 Re: mapa marzeń 10.03.07, 12:52
                            jestem az za bardzo przyklejona do komputera, ale mapke wykonam tradycyjnie,
                            mysle ze bedzie miala wieksza moc niz tapeta na pulpicie wink))
                            --
                            Nigdy nie zapominaj:
                            Chodzimy nad piekłem
                            Oglądając kwiaty.
                          • c.kapturek Re: mapa marzeń 10.03.07, 16:16
                            yhm ciekawy pomysł Hekuba smile
                            można nawet mapkę tradycyjnie zrobioną zeskanować i sobie w kompie kopie
                            trzymać, jak sie jest na kompie to lukać na kompową wersję a jak poza nim
                            to na tradycyjną lol2
                            • atrust Re: mapa marzeń 13.03.07, 16:11
                              Czy ktos moze podac dokladna date zrobienia"mapy marzen".W chwili obecnej nie
                              jestem w kraju i nie mam mozliwosci kupienia "Gwiazdy mowia".Z tego co sie
                              zorientowalam,chyba data bedzie podana w wydaniu specjalnym GM.
                              Z gory dziekuje.Pozdrawiam.
                              • c.kapturek Re: mapa marzeń 14.03.07, 16:01
                                smile

Ludziki w wydaniu specjalnym GM nr 2/2007 są sposoby pani Elwiry jak tworzyć
                                własne talizmany i zaklęcia, jak zapewnic zgodę w rodzinie i inna magia na
                                milość pieniadze i szczęście, taka powtóreczka co ważniejszych artykulów,
                                ale nic n/t tegorocznym tworzeniu mapki szczęścia. @ też milczy jak zaklęta.
                                jak tylko pojawi się artykuł w tygodniku niezłwocznie wam o tym napisze.
                                pozdróweczki
                                • atrust Re: mapa marzeń 14.03.07, 17:31
                                  C.Kapturek dzieki serdeczne za odpowiedz.Szczerze mowiac,dzwonilam dzis do
                                  Polski i prosilam swoja mame o zakup GM,oczywiscie to samo powiedziala mi,co Ty
                                  napisalas.Ponawiam prosbe,jak bedziesz wiedziala pisz.
                                  Nie chce tej swojej mamci ganiac po gazety,tym bardziej,ze jest teraz
                                  chora.Szczerze mowiac i tak mam szczescie,jest kobietka po 60,bardzo wierzaca,a
                                  moje zainteresowania przyjmuje z naturalnoscia.Wlasnie powiedziala mi,zebym
                                  kupila szklana kule,bo moze mi byc potrzebna,jesli bede chciala przeprowadzic
                                  jakis rytual.
                                  Pozdrawiam.
                                  • c.kapturek Re: mapa marzeń 14.03.07, 19:12
                                    hihihihi niezła żartownisia z Twojej mamy Atrustsmile
                                    jasne, trudno żebyś wszystkie interesujace cię czasopisma sporwadzała tam do
                                    siebie. oczywiscie dam znaćsmile tylko j/w pisałam na pewno autorka zapoda artykul za jakieś 2-3 tyg.
                                    jeśli chcesz moge w ten czas nr dodatkowy GM spróbować zeskanowac tobie w
                                    formacie jpg do poczytania?
                                    pozdrowionka
                                        • basiorek1 Re: mapa marzeń 29.03.07, 21:11
                                          czy mapę wykonuje się co roku????
                                          a można wklejać podobne rzeczy albo przekleić ze starej mapy na nową???albo czy
                                          można zostawić starą mapę na "nowy rok"???
                                          bardzo dziękuje za odpowiedź!!!!
                                          • c.kapturek Re: mapa marzeń 29.03.07, 23:52
                                            raczej wg wskazań znawców tematu -> co roku tworzy się nową mapkęsmile

ale zawsze można sobie skorygować z poprzednią mapką co się spełniło,
                                            a co nie i ewentualnie zamysł pragnień powtórzyć w kolejnej. moze silniej
                                            to zaakcentować np wybrać na dane pragnienie bardziej wyartykuowany obrazek
                                            niz poprzednio czy afirmacje dopisać. wiec tu chyba lepiej nowe wklejac niz
                                            przeklejac.
                                            no sama nie wiem, to juz twoja intuicja ci podpowie.
                                            moze jeszcze ktos podpodwie z Ludzików j/wsmile

a moze napisz @ do samej pani de Acosta,
                                            adresy:
                                            E.Dantes@Gwiazdy.com.pl
                                            iwona@deacosta.pl

ps. dostalam re:, że artykuł n/t mapki ukaże się ok 5 kwietnia,
                                            wiec czekamy z niecierpliwosciąsmile pozdrawiam
        • magma29 Re: mapa marzeń 23.04.08, 11:44
          Sluchajcie, juz niedlugo minie miesiąc odkad zrobiłam swoją
          mape.Piszcie jak u was czy juz sie cos sprawdza?
          Fajnie jest wiedziec , u mnie na razie jeszcze nie ale wciaz czekam.
          No i czy ktos robił tą mapa rok temu i jakie ma wrażenia?

Pozdrawiam
          Magda
          • c.kapturek Re: mapa marzeń 12.05.08, 08:12
            hej Magda,
            mapke tworze od 3 lat. jak dotad spelnila kilka moich marzen.
            trzeba byc cierpliwym, a korygowac przy przygotowywaniu nastepnej jesli np nasze oeczekiwania co do niektorych rzeczy sie nie spelnily. mnie sie osobiscie podoba ten sposob wizualizacji swojej
            przyszlosci. wszystko zalezy od nastawienia, nic na hurra..wiadomosmile
            zycze duzo pozytywnych wibracji mapki w Twoim zyciu,
            pozdrowka
    • iinka Re: mapa marzeń 22.06.08, 01:34
      Dzięki za inspirację smile
      Przekażę dalej!!!
      To piękna sprawa!

A do osoby która pisze, że choroba "strawiła" jej życie - nie wiem
      co to konkretnie, ale owszem, ma to wszystko zawsze powód /i myślę,
      że to nie teściowa, ale jeszcze era przed teściową może być miejscem
      początku/. Luisa Hay /bodaj/ opisuje różne schorzenia, oraz ich
      przyczyny i afirmacje na nie.
      Polecam poczytac i zastanowić się.
    • c.kapturek Mapa Marzeń 2009 ;) 12.03.09, 14:42
      Witam Ludki!!,
      bawimy sie dalej? bo ja absolutnie takbig_grin
      http://i39.tinypic.com/2cqxouo.jpg
      tegoroczny termin od godz. 17.07 26 marca do godz. 17.06 27 marca
      zycze udanych tegorocznych marzen, pozdrowkismile
      Twoja osobista mapa skarbów

26 i 27 marca, czyli pierwszy nów po przesileniu wiosennym, to
      jedyne i magiczne dni w 2009 roku, kiedy możemy wykonać niezwykły
      rytuał spełniania marzeń, zwany Mapą Skarbów.

Czytelnicy od tygodni pytają nas o tegoroczną datę tego niezwykłego
      rytuału. Boją się przeoczyć te szczególne dni, by nie przegapić
      szczęścia. Okazuje się bowiem, że w poprzednich latach wiele osób za
      naszą radą sporządziło swoją mapę skarbów – i oto jedni znaleźli
      wymarzoną pracę, inni miłość, cel w życiu. Dostajemy wciąż listy i
      telefony potwierdzające moc rytuału. Powtórzmy go więc i w tym roku,
      i czekajmy na szczęście. Jak wykonać rytuał? To proste!!! Przejrzyj
      czasopisma i pocztówki, jakie masz w domu. Wybierz i wytnij zdjęcia,
      na których jest to, o czym marzysz. Może to być para przed ołtarzem
      albo dwoje zakochanych, willa, upragniony samochód albo miejsce
      pracy, roześmiane niemowlę, zakątek świata, który pragniesz
      odwiedzić. Wszystko to, co chcesz mieć, a co wydaje Ci się
      nieosiągalne. Jeślinp. kłócisz się z partnerem i miłość przygasła,
      wykorzystaj Wasze zdjęcia we dwoje. Jeżeli w Twoim małżeństwie źle
      się dzieje, weź zdjęcie ślubne. Marzenia mogą dotyczyć spraw
      materialnych i duchowych, miłości, zdrowia, kariery. Pamiętaj, że
      marzyć możesz o wszystkim i wszystko jest możliwe.

Z tych zdjęć w ciągu dwóch dni – od godz. 17.07 26 marca do godz.
      17.06 27 marca zrób obrazek techniką kolażu, czyli naklej je na
      karton papieru. To będzie Twoja własna Mapa Skarbów.

Możesz podzielić karton na tematy, np. po lewej praca, pośrodku
      miłość, a z prawej nowy dom. Możesz wykorzystać kwadrat bagua wg
      feng shui albo posłuchać własnej intuicji. Ona podszepnie
      umiejscowienie różnych marzeń. Jeśli nie znajdziesz pasującego
      zdjęcia, możesz coś narysować. Dodatkowo napisz, o czym marzysz,
      dodaj słowa mocy (np. niech się stanie!) i afirmacje. Kieruj się
      tym, co dyktuje serce i szósty zmysł. Marzenia nie mają granic! Mapę
      możesz wykonać też w formie albumu. Tworząc ją, zapal dwie białe
      świece i kadzidełko z drzewa sandałowego, które ma dobry wpływ na
      podświadomość. Ukończoną mapę schowaj, a potem każdego ranka i przed
      zaśnięciem oglądaj ją. Magia już działa, pozostaje Ci tylko czekać,
      ale nie dopuszczaj do głosu wątpliwości. Marzenia naprawdę się
      spełniają, trzeba w to uwierzyć.

Zeszłoroczna Mapa

Jeśli po raz kolejny robisz mapę, to w ciągu dwóch tygodni przed
      pełnią, która w 2009 roku wypada 9 kwietnia, starą trzeba spalić,
      np. w metalowej miseczce, a popiół rozsypać pod zdrowym drzewem.

Elwira D’Antes
      cyt. www.gwiazdy.com.pl/
      • carolina-8 Re: Mapa Marzeń 2009 ;) 13.03.09, 22:03
        Znalazłam przydatne informacje na temat prawidłowego rozmieszczenia mapy-jej
        obszarów...prosperita.terramail.pl/mapa.html
        np.,ze każde pole powinno mieć kwadratowy kształt-wszystkie równe,aby jeden
        obszar życia nie dominował nad pozostałymi..
        Dużo do myślenia również mi dało-znaczenie symboliki na zdjęciach, skupienie się
        na detalach..aby np. w rogu związkach wklejając dane zdjęcie-sprawdzić czy osoby
        emanują na tym zdjęciu miłością..Czy kojarzą się ze szczęściem..
        Ja np. chce zdjęcie mojego partnera,muszę iść do tego czasu wywołać z cyfrówki
        (wszystko mam na kompie)..wywołam te gdzie jesteśmy najszczęśliwsi..ale jeśli
        chciałabym aby mi się w końcu oświadczył to chyba zdjęcie pierścionka
        zaręczynowego tez tam wklejam??
        albo np. w obszarze przyjaciół i rodziców tez powinnam wkleić zdjęcie
        rodziców..muszę od cholery zdjęć pociąćsmile
          • carolina-8 Re: Mapa Marzeń 2009 ;) 18.03.09, 08:42
            Heh..zaczęłam już na kompie robić powolutku..
            I chyba będę miała na kompie ta mapę. Nie mam możliwości powieszenia gdzieś
            formy papierowej,a nie będę pamiętała aby codziennie brystol wyciągać i oglądać
            mapę..Na kompie zawsze znajdę chwilkę.
            Zastanawiam się już w tej chwili, co bym chciała widzieć w danym
            obszarze,gromadzę zdjęcia, fotki i 26.03 podejmę decyzję które zdjęcia trafią do
            danego obszaru..zdam się na intuicję..
            • c.kapturek Re: Mapa Marzeń 2009 ;) 20.03.09, 22:10
              yhm.. mapke trza afirmowac i dopieszczacwink tylko pamietaj coby Ci
              kto inny marzen nie podejrzalwink
              ja-tradycyjna metoda kartonowa. napisze dodatkowo hasla
              wspomagajace. zgadzam sie, intuicja najlepszym doradcasmile
              powodzenia, pozdro
              --
              http://i44.tinypic.com/70g7t0.gif
              • marian770 To już dzisiaj 26.03.09, 15:04
                odświerzam wątek. to już dziś. od godziny 17.07.
                polecam wszystkim. naprawdę warto. świetna metoda do pracy z
                podświadomością i najważniejsza skuteczna.

Izarepa1 Tobie też polecam. codzienne wpatrywanie się po obudzeniu i
                przed snem w tak skonstruowna mapę marzeń powinno tez dać efekt
                uzdrowienia

link który znalazłem o mapie marzeń
                prosperita.terramail.pl/mapa.html
                • carolina-8 Re: To już dzisiaj 26.03.09, 23:24
                  Właśnie zakończyłamsmile wyszła cudownie kolorowa, energetyczna i ciekawa..robiłam
                  na kompie..trochę się narobiłam z wklejaniem do Worda zdjęć, obrazków, nie
                  wszystko chciało się zsynchronizować-ale efekt ok. Tylko pisemnych afirmacji nie
                  zrobiłam, nie było jaksadwszystko mi się rozjeżdżało jak coś pisałam..teraz
                  zrobię PDF i będę codziennie oglądaćsmile
                  • marian770 Re: To już dzisiaj 27.03.09, 15:37
                    ja zrobie sobie kilka kolorowych kserokopii i porozwiaszam po
                    ścianach. smile
                    Ci co nie zdąrzyli mogą probówać je zrobić w porach każdego nowiu,
                    tyle że ma już troche mniejsza siłe działania
                  • carolina-8 jak tam?? 04.08.09, 22:04
                    Spełniają mi się marzenia o wyjeździe zagranicznym,kupnie mieszkania i życiu
                    towarzyskim..powolutku..ale są ruchy w tych częściach may..ale.nie prywatnym..
                    Po zrobieniu tej mapy kilkakrotnie zmieniałam obrazki w tym kącie
                    miłości..jakbym walczyła z sobą..może dlatego wymierne efekty..
                    Nie można nic zmieniać z tego co na początku umieściliśmy..
                    Jak u Was się to spełnia??
                    Ja stosunkowo rzadko zaglądam..ale mam w pamięci całą mapę, widzę ją oczami.
      • marian770 Re: mapa marzeń 29.03.09, 13:09
        a ja nie bardzo rozumiem co masz na myśli. ideą takiej mapy ma być
        ułatwianie spełnienia naszych marzeń poprzez potęgę wizualizacji (
        mapę koniecznie trzeba oglądać a jej treść wizualizować w myślach
        najlepiej kilka razy dziennie inaczej z realizacji marzeń będą nici.)
        Ci co chowają do szafy aby przelażała do następnego roku raczej nie
        mogą liczyć, że poprzez tą mapę im się spełnią marzenia.
        nów z kolei ma sprzyjać rozpoczynaniu nowych działań ( wg biorytmu
        biologicznego )
        • szizumami Re: mapa marzeń 29.03.09, 14:37
          witajcie
          ja myśle że mamy różne duszyczki:
          jedni planują[konkret]--są bardziej programistami
          inni malują,stosują bardziej obraz,kolor,kształt,
          a jeszcze inni słowo--taki typ literacki...

a są tacy co mieszają wszystkie dyscypliny--jesteśmy różniści-i to
          jest fajne-inaczej nie byłoby dyskusji
          ---

pozdro
    • mamba47 Re: mapa marzeń 06.08.09, 19:16
      zrobiłam mape marzen w kwietniu br iwiecie co w najsmielszych
      oczekiwaniach nie myślalam ze cos z niej zacznie sie spelniac.
      gdzies gleboko patarac na nia myslalam sobie moze sie spelni.... i
      zaczelo sie spslniac wiele rzeczy, to jest cudowne.Teraz gleboko w
      nia wierze i codziennie napawam sie jej widokiem ...
    • c.kapturek Re: mapa marzeń 2010;) 22.03.10, 21:24
      Witam all kwiat
      Donosze tym forumowiczom, którzy tworzac mapke sugeruja sie
      'Magicznym Nowym Rokiem', ze tegoroczny pierwszy wiosenny
      now wypada 14 kwietnia (ok. 14.30)! Wiosna i nów symbolizuja
      poczatek, stad to sprzyjajacy czas na zaczynanie nowych projektow,
      wiec zbierajmy materialy, pomysly afirmacji itp.
      pozdrowionkasmile
      ps. ewent. stare-niespelnione bedzie mozna przelozyc do nowej mapkiwink
      milo, ze Ludziki dolaczaja w watku nowe info dla tej formy pracy
      z nasza podswiadomosciasmile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka