Dodaj do ulubionych

STRAŻNIK W SZKOLE

15.10.03, 03:11
W rudzkich szkołach i gimnazjach trwa akcja organizowana przez Straż Miejską
pod nazwą " Bezpieczna szkoła". -Bodźcem do podjęcia takich działań był
bardzo duży wzrost przestępczości wśród dzieci i młodzieży. Brutalne
pobicia, wymuszenia, kradzieże, a także zażywanie i handel środkami
uzależniającymi. Naczelnym celem współpracy ze szkołami jest zapewnienie
pełnego bezpieczeństwa dzieci w szkole, w drodze do niej, oraz w jej
otoczeniu. To przede wszystkim przeprowadzanie kontroli doraźnych w
okolicach szkół, przyjmowanie zgłoszeń telefonicznych i natychmiastowe
reagowanie na niepożądane zjawiska w szkołach, zabezpieczanie imprez,
uprzednio zgłoszonych przez dyrektorów- przedstawia Andrzej Nowak, Strażnik
Miejski. Jednym z założeń programu są zajęcia profilaktyczno- wychowawcze
dla uczniów.
Jedna z pogadanek odbyła się w piątek w Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej.
Młodzież z pierwszych klas gimnazjalnych uczestniczyła w godzinnych
prelekcjach, prowadzonych przez Nowaka. Wymyślał scenki, w których uczniowie
brali udział. Pokazywał, jakich sytuacji mogą być świadkami i jak się wtedy
należy zachować. Młodzieży bardzo podobały się zajęcia, z zaciekawieniem
słuchała wykładu Strażnika.
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Re: STRAŻNIK W SZKOLE 15.10.03, 18:10
      Strażnik w szkole niy zaradzi
      Ale "kij w mrowisko wsadzi"
      Zresztom tymat richtig gorki
      Wiela mo na gowach worki.
      • broneknotgeld Re: STRAŻNIK W SZKOLE 18.10.03, 09:06
        W szkole rechtor przeca rzońdzi
        Źle jest w tedy jak łon błońdzi
        Wiym że tako sie tyż dzieje
        Djoboł sie ze tego śmieje

        Ktosik powiy - Nic niy może
        Przeca ucznia łon niy skorze
        Dyć co bydzie z tego świata
        W kerym tela ronk Piłata???
      • broneknotgeld Re: STRAŻNIK W SZKOLE 18.10.03, 09:09
        W toruński szkole

        Widziołch jak tyj szkoły gowa
        W piosek chciała sie aż schować
        To mie teroz trocha boli
        Że jom za to niy wyloli

        Tam Piłatow było wiela
        Bestoż "sławno" teroz sztela
        Tam Piłaty jeszcze som
        To jo powiym tukej wom.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka