islescapture
15.10.03, 03:11
W rudzkich szkołach i gimnazjach trwa akcja organizowana przez Straż Miejską
pod nazwą " Bezpieczna szkoła". -Bodźcem do podjęcia takich działań był
bardzo duży wzrost przestępczości wśród dzieci i młodzieży. Brutalne
pobicia, wymuszenia, kradzieże, a także zażywanie i handel środkami
uzależniającymi. Naczelnym celem współpracy ze szkołami jest zapewnienie
pełnego bezpieczeństwa dzieci w szkole, w drodze do niej, oraz w jej
otoczeniu. To przede wszystkim przeprowadzanie kontroli doraźnych w
okolicach szkół, przyjmowanie zgłoszeń telefonicznych i natychmiastowe
reagowanie na niepożądane zjawiska w szkołach, zabezpieczanie imprez,
uprzednio zgłoszonych przez dyrektorów- przedstawia Andrzej Nowak, Strażnik
Miejski. Jednym z założeń programu są zajęcia profilaktyczno- wychowawcze
dla uczniów.
Jedna z pogadanek odbyła się w piątek w Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej.
Młodzież z pierwszych klas gimnazjalnych uczestniczyła w godzinnych
prelekcjach, prowadzonych przez Nowaka. Wymyślał scenki, w których uczniowie
brali udział. Pokazywał, jakich sytuacji mogą być świadkami i jak się wtedy
należy zachować. Młodzieży bardzo podobały się zajęcia, z zaciekawieniem
słuchała wykładu Strażnika.