Dodaj do ulubionych

Wątpliwości- chusta elastyczna

14.01.11, 20:34
Jak wspominałam wcześniej córkę chcę nosić od ok 6 tygodnia ( tak naprawdę to zależy od tego jak szybko się pozbieram po CC ) do ok 5 miesięcy. Chciałabym mieć 2 chusty ( jedną z tych tańszych i jedną droższą). Z tańszych wybrałam Pentelkę, z droższych podoba mi się Nati lub Jendrulino, z myślą o ew. póżniejszym odsprzedaniu. I taraz pojawiają się wątpliwości czy można z zamotaną chustą poruszać się po domu cały czas i wsadzać do niego niemowlaka,dociągając chustę za każdym razem, czy motać za każdym razem od nowa? A może kupić do noszenia po domu kółkową ?
Obserwuj wątek
    • smiecha20 Re: Wątpliwości- chusta elastyczna 15.01.11, 19:20
      zależy o jakich chustach mówimy,
      jeżeli o elastycznych to tak, możesz mieć chustę cały czas zamotaną i tylko wkładać/wyciagać dziecko, ponieważ nie wymaga ona dociągania a dziecko wkładamy w gotowe wiązanie (ale tu wątpię czy będziesz chciała nosić w elastyku do 5miesięcy...)

jezeli mówisz o tkanej to każdorazowo musisz dociagnąć chustę po włożeniu dziecka i poluzować zeby wyciagnąć, najwygodniejszym wiązaniem dla takiego celu z chusty tkanej jest 2X

kółkową też musisz każdorazowo dociągnąć/poluzować, przy czym nie polecam kółkowej na całodzienne noszenie ze względu na nierównomierne rozłożenie cięzaru na ramionach plus trzeba zmieniać ramiona na których nosisz (także ze wzgl na dziecko)

a dlaczego masz plan akurat 6tyg-5mcy? Zacząć mozesz spokojnie wcześniej a kiedy skończysz to się dopiero okaże :D

www.przytulmniemamo.pl
      • smiecha20 Re: Wątpliwości- chusta elastyczna 15.01.11, 23:25
        -- przepraszam ale zjadło mi część wypowiedzi - po co Ci dwa elastyki?
        jak chcesz mieć od razu dwie to kup elastyka i tkaną a jeszcze lepiej tkaną i kółkową :)
        i teraz powinna nastapić wypowiedź, którą umieściłam wcześniej...
        www.przytulmniemamo.pl
        • dag_dg Re: Wątpliwości- chusta elastyczna 16.01.11, 07:48
          Kurcze - chyba masz rację , ja z góry zakładam 6 tygodni ( dojdę do siebie po CC )-5miesięcy ( wracam do pracy), ale to może się zmienić, zwłaszcza,że po ostatniej CC byłam w formie już po 2ch tygodniach. Elastyk mi się podoba ze względu na to, że jest miękki i łatwiejszy w obsłudze. Może na razie kupię elastyka, a i tak w praniu wyjdzie, czy trzeba dokupić kółkową i tkaną :)
          • truscaveczka Re: Wątpliwości- chusta elastyczna 19.01.11, 10:05
            Dag, ja 4 doby po cc wsadziłam małego do chusty - bo jak trzymałam na rekach, brzuch mi dokopywał, w chuście nie czułam - serio. A to drugie cc znosiłam fatalnie :/
            Kup elastyka (ja mam 2, tani i drogi - bo Młodemu zdarza się pawikiem rzucić na chustę i zaraz piorę) i poćwicz noszenie w ogóle. Jak i Tobie, i dziecku się spodoba, to rozbudujesz zasoby :)
            --
            I'll try being nicer if you try being smarter.
      • kasiafoszner Re: Wątpliwości- chusta elastyczna 19.01.11, 08:58
        ja używałam chusty kółkowej - lnianej więc się nie wyciągała. Byłam z niej bardzo, bardzo zadowolona. Obecnie w stanie niemal idealnym sprzedaję ją na allegro, zainteresowane zapraszam do aukcji:
        allegro.pl/chusta-kolkowa-t-a-n-i-o-i1418434415.html
    • dag_dg Re: Wątpliwości- chusta elastyczna 24.01.11, 09:55
      Bardzo proszę o poradę: czy chustę elastyczną kupować nową czy można używaną? Wydaje mi się, że elastyczna bardziej się naciąga i dlatego lepiej zainwestować w nową, z drugiej strony może lepiej kupić którąś z droższych używanych np. CALARA firmy Infant, GABI niż nową Pentelki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka