Dodaj do ulubionych

chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty

02.05.08, 23:57
oto wczoraj przyjechalysmy z mloda do naszego rodzinnego miasta
(ktore obchodzi hucznie 900lecie powstania) i pojechalysmy na
koncert. pierwsza osoba ktora spotkalam byla gismol z Lila w
girasolu :) wiec dzisiaj dodatkowo bylo mini spotkanie chustowe u
niej, macanie, pozyczanie, nauka wiazania na plecach (hehe mam 157
cm a zarzucilam sobie na plecy czteroletnia starsza gismolki :))

a dzisiaj ide przez ratusz (na ktorym nastepny koncert) a tam jakas
para z dzieciem w elastyku, kolor khaki- w ogole ja uwielbiam te
porozumiewawcze usmiechy chustowych mam, to po prostu bezcenne :)

tak wiec pozdrawiam obie noszace jeleniogorzanki i mam nadzieje ze
to grono bedzie roslo! :)
Obserwuj wątek
    • monicus Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 03.05.08, 15:15
      ja tez czasami bywam w jeleniej:) pare razy w roku hihi. z chusta
    • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 03.05.08, 16:04
      Ja też wczoraj byłam na koncercie na rynku w moim hoppku :) I
      widziałam jedną chustową mamę, ale jeszcze nie potrafię stwierdzić,
      w jakiej chuście... Na pewno długiej wiązanej ;)
      Ja z kolei najbardziej lubię te zaciekawione spojrzenia nie-
      chustowych mam i ogólnie wszystkich naokoło :) Reakcje są zazwyczaj
      bardzo pozytywne, jedna babka chciała mi nawet zdjęcia robić, żeby
      pokazać swojej siostrze spodziewającej się dziecka - zawsze bardzo
      zachwalam chusty i zachęcam do noszenia :)
      • martina.15 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 04.05.08, 08:51
        no ja tez sie polapalam ze dosc pozytywnie jest to odbierane- jakies
        trzy babcie zaczepily mnie ok 22 w czwartek jak wracalam z koncertu,
        oczywiscie pochwalilam, one sie zachwycily; sasiadka to samo, ale
        ona juz wczesniej mnie z chusta widywala :) ogolnie tolerancyjne
        miasto jednak :)
    • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 04.05.08, 10:28
      no ja tez bylam na rzeczonym rynku z Lilu w girasolu, hopka niestety nie
      widzialam ale byla jeszcze jedna mama z czyms na ksztalt nosidla ergonomicznego,
      zawarlysmy znajomosc i umowilysmy sie na macanie i motanie.
      wielkie podziekowania dla martiny za kilka cannych rad.
      a co do tolerancyjnego spoleczenstwa w naszym miescie powiatowym to roznie to
      bywa, ja slyszalam duzo niezbyt milych komentarzy, oczywiscie mam to gleboko.
      jednak najlepsze sa zdziwione spojrzenia, no i wielki plus, ze odkad nosze Lilu
      nigdy nie czekam na prejsciach dla pieszych bo auta zatrzymuja sie z piskiem a
      kierowcy gapia az milo zanim nie przejde
      pozdrawiam wszystkie jeleniogorzanki
      • martina.15 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 04.05.08, 15:58
        a ja dziekuje gismolkowi bo prztstowalam rozne typy i wiem jedno-
        dla Hani kolkowej na pewno nie :) odezwe sie za niedlugo :)
    • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 07.05.08, 09:41
      no i okazuje sie że chusty zataczaja cora szeresze kregi nawet w jeleniej,
      wlasnie spotkalam kolezanke ktora czeka na przesylke z chusta - girasolem i
      bedziemy ja uczyc wiazac.
      moze w koncu przestane wzbudzac sensacje jak nas wiecej sie pokaze
      pozdrawiam wszystkie jeleniogorzanki w ten piekny dzien i zachecam do chustowania
    • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 07.05.08, 11:21
      Muszę się pochwalić, że dzięki mnie chustowych mam w Jeleniej będzie
      niedługo znacznie więcej :) Dużo nieznajomych mnie zaczepia i
      wypytuje, a ja staram się udzielać jak najszerszej informacji nt.
      chustowania. Propaganda wśród znajomych również rozpoczęta :)
      • gismol77 kamuszyca 07.05.08, 20:25
        a gdzie Ty mieszkasz? bo ja w samiutkim centrum i wciaz wzbudzam sensacje. jak
        ktos pyta to rzecz jasna gadam jak nakrecona, fakt duzo pozytywnych komenatrzy
        ale kilka takich slyszalam, ze nienadają sie do publicznego przytoczenia.
        a moze jakies spotkanko chustowe? w jakim wieku masz dzieciątko?
        pozdrawiam
        • kamuszyca Re: kamuszyca 09.05.08, 09:26
          Mieszkam w Cieplicach i reakcje są tu zazwyczaj bardzo pozytywne.
          Większość reaguje uśmiechem, młode mamy pytają, gdzie można taką
          chustę nabyć, a starsi często się martwią, czy maleństwo ma czym
          oddychać :) Kilka osób pytało, czy to na pewno zdrowe na kręgosłup,
          bo przecież dziecko powinno leżeć ciągle płasko, a nie być takie
          pokręcone (motam kieszonkę i koalę) :) Ale tego typu uwagi też są
          wypowiadane z uśmiechem i nikt (na razie) jeszcze mnie nie
          potępił... Mam 3-miesięczną córeczkę i jeśli chodzi o spotkanie
          chustowe to ja się piszę :) Może więcej nas się uzbiera? Daj znać,
          kiedy Ci pasuje.
          pozdrawiam
          P.S. A w Parku Norweskim przedwczoraj to pewnie mnie widziałaś,
          viewiorko :)
    • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 09.05.08, 08:22
      Oooo, nie wiedziałam, że nas tu tyyyle:) Do tej pory widziałam tylko jedną hustę kółkową ze 2 lata temu (coś jak bebelulu lulu), a tu przedwczoraj w parku norweskim długa wiązanka, znajome też widziały (z opisu wyglądało na kółkową). No i ja mam NATI wiązaną:)
    • ja_janka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 09.05.08, 11:55
      I ja, i ja, i ja też chce na takie spotkanie tylko nie wiem czy dam radę się
      wyrwać z domu z tym moim absorbującym i zazdrosnym dwulatkiem:-) W każdym razie
      obserwuję wątek i postaram się dołączyć:-) Przy czym całkiem zielona jestem więc
      na razie chciałabym tylko czerpać od Was bo dzielić się nie mam czym... Synek ma
      8 dni i jeszcze nie spróbowałam bo trochę się boję a poza tym ma złamany
      obojczyk więc nie wiem czy można ale o to zapytam w innym wątku...
      • agus2228 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 09.05.08, 15:56
        Hej! ja też z jeleniej góry. Od kiedy w długi weekend poszłam w góry
        z wózkiem, postanowiłam kupić sobie chuste. W naszym mieście jest
        tylko jeden sklep gdzie chusty mozna obejrzec i są tu bebelulu.
        napaliłam sie na lulu, ale po przeczytaniu paru wątków odechciało
        mi sie. no i dzis postanowiłam kupic troche materiału i uszyc sobie
        sama wchodze na forum zeby sprawdzic ile to musi miec metrów, a tu
        patrze jelenia góra! na razie zielonego pojecia nie mam jak to bede
        wiazac, ale mam nadzieje ze sie naucze. Tak więc do zobaczenia na
        jakims spacerze(jezeli naucze sie wiązac;) pozdrawiam ze słonecznej
        jeleniej
    • viewiorka kamuszyca 09.05.08, 21:25
      Masz zieloną hustę? A więc wygląda na to, że pracujesz z moim mężem:)
      A na spotkanko ja też się chętnie piszę:)
      A już myślałam, że w Jeleniej nie ma na to szans, a tu proszę:)
      • agus2228 Gdzie kupić materiał? 10.05.08, 10:27
        Nie wiecie gdzie u nas w mieście można kupić najładniejszy materiał
        na chuste? Byłam w galeri karkonoskiej i jest jeden w miare ładny,
        ale biały w kwiatki i chyba się będzie brudził. Nie wiecie gdzie
        jeszcze można kupić?
      • kamuszyca Re: kamuszyca 10.05.08, 21:19
        ale ten świat mały :)
    • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 10.05.08, 12:12
      a ja widziałam wczoraj na 1 maja tę samą chustową mamę, co na
      koncercie na rynku - w różowej chuście w paseczki. I spotkałam
      kolegę z żoną, która, okazało się, ma Nati. No i znowu zrbiłam dobrą
      reklamę moim hoppem - znowu ktoś mnie zaczepił, a ja zachwalałam, a
      więc będzie nas więcej w Jeleniej :)
      • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 10.05.08, 18:55
        kamuszyca, a Ty masz zieloną? to widzialam Cie tez na 1maja ale tylem, jesli to
        Ty to zapewne widzialas też mnie bo ja mam girasola w paski ale bardziej
        pomaranczowego niż różowego.
        no nic mus sie zmobilizowac i spotkanie zorganizować dziewczęta drogie.
        pozdrawiam serdecznie,
        p.s.wlasnie sie rozwiązalam po calym dniu w chuście.
        • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 10.05.08, 21:18
          To byłam ja :) A Ciebie też widziałam tylko tyłem, bo właśnie
          rozmawiałam wtedy z "żoną", która ma Nati i to ona mi powiedziała,
          że przed chwilą widziała dziewczynę w chuście - "o właśnie poszła" -
          i pokazała na Ciebie. Przyznam, że przypuszczałam, że to może być
          gismol77 :)
          Moja kruszynka spała dzisiaj ślicznie 3 godzinki w chuście, a ja w
          tym czasie grabiłam skoszoną trawę w ogródku. Teraz śpi w łóżeczku.
          Ciekawe gdzie lepiej ;)
          • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 10.05.08, 22:36
            no to co? jakieś propozycje co do terminu i miejsca? ja w przyszlym tygodniu
            troche musze popracować ale myślę, że da sie coś wykroic na chustowe spotkanie
    • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 11.05.08, 19:07
      No to kiedy spotkanko? Mi w zasadzie każdy tertmin pasuje. A miejsce - najlepiej park norweski albo zdrojowyw Cieplicach, ale się dostosuję:)
      • sulianna Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 12.05.08, 09:16
        Jestem ze Szklarskiej i też bym się pisała na spotkanie, do mnie chusta dopiero
        jedzie - więc jestem zieloniutka:-)))
        mi najbardziej pasowałoby w sobotę albo po południu coby mąż mnie do Was dowiózł
        pozdrawiam
        Ania
      • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 12.05.08, 09:34
        Ale fajnie, że będzie nas więcej :) Oba parki mi pasują, do terminu
        się dostosuję, bo mam dużo wolnego czasu a do parku rzut beretem.
        Viewiorko, już wiem, czyją jesteś żoną - biorąc pod uwagę Twój nick
        nie było to trudne, jednak dopiero wczoraj wieczorem mnie olśniło ;)
    • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 13.05.08, 09:42
      no to co w tym tygodniu?
      jeśli którys z cieplickich parków to ja bym mogla w czwartek, najlepiej ok godz.
      15.00, potem do konca tygodnia moge nie miec auta. a jeli centrum jeleniej to
      mogę prawie w kazdy dzien.
      acha, wersja z parkiem to tylko gdypogoda będzie tak piekna jak dzis
      • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 13.05.08, 21:48
        No akurat ok 15-16 to mi najmniej odpowiada. Poza tym ok. A pogoda, mam nadzieję, będzie ładna:)
        • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 13.05.08, 22:01
          Chociaż w zasadzie może być i 15. Co na to inne chusto-mamy?
    • gismol77 up 14.05.08, 10:31
      podnosze
      jednak bede miala auto, zatem nie tylko czwartek wchodzi w grę. tylko pod koniec
      tygodnia pogoda ma sie zepsuć.
      no to jak dziewczyny? odezwijcie sie
      • kamuszyca Re: up 14.05.08, 11:46
        Mi pasuje czwartek 15.00. Jak coś się zmieni w międzyczasie to
        pewnie też mi będzie pasować.
    • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 14.05.08, 12:39
      no to co jutro 15.00? tylko gdzie? podajcie jakies w miare latwe do
      zidentyfikowania miejsce. pozdrawiam i do zobaczenia
    • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 14.05.08, 14:12
      Proponuje park norweski. Przy stawie jest mały bar i duży plac (na przeciwko muzeum). Może tam? Tzn. na tym placu?
      • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 14.05.08, 21:16
        dla mnie ok. do zobaczenia!
    • viewiorka Spotkanie 14.05.08, 21:33
      A co na to reszta forumek? Będziecie?
      • gismol77 Re: Spotkanie 14.05.08, 22:24
        ja będę.do jutra
        • sulianna Re: Spotkanie 14.05.08, 22:28
          dzisiaj dostałam chustę, jesteśmy po pierwszym spacerku wokół domu
          niestety o 15 to mąż dopiero kończy pracę, także może następnym razem?
          chciałabym zostać z wami w kontakcie,
          pozdrawiam
          Ania
    • ja_janka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 15.05.08, 12:03
      a ja nie wiem jeszcze czy będę:-( Nie wiem czy mąż dojedzie i czy dam radę się
      zapakować z naszym super ciężkim wózkiem...
      Ale życzę udanego spotkania!!!
      Eeeech chciałabym dojechać...
    • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 15.05.08, 21:34
      no i jestesmy po pierwszym spotkaniu chustowym w Jeleniej Gorze.
      Dziewczyny dziękuję bardzo i mam nadzieję na jeszcze.
      pozdrawiam
      • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 16.05.08, 09:57
        Spotkanie było bardzo miłe:) Również kliczę, że to dopiero początek.
        Gismol-Justynko, zachorowałam na Twoją chustę ;P Jest taka cudownie mięciutka... Zawzięłam się na złamanie swojej. Dzisiaj na niej spałam. Zobaczymy...
    • ja_janka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 16.05.08, 10:23
      I ja sie cieszę ze spotkania i jeszcze bardziej chce mi sie chustować jak Was
      zobaczyłam w akcji:-)
      A najbardziej jestem dumna z tego że w JELENIEJ odbyło się spotkanie chustowe!
      (chociaż takie mini-spotkanie) Zawsze zazdrościłam innym miastom jak się
      pokazywały ogłoszenia a teraz już nie muszę zazdrościć:-)
      • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 16.05.08, 21:11
        A imię już wybrane? :)
    • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 16.05.08, 11:15
      Myślę, że łatwo znaleźć pretekst to kolejnego spotkania - Justyna
      musi się pochwalić swoim nowym Vatanai, a Edyta pokazać w akcji
      swojego Polekonta :) Było super, do szybkiego zobaczenia!
    • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 20.05.08, 22:14
      Dziewczyny, no i wpadłam po uszy... Właśnie zamówiłam kolejną
      chustę :) Chciałam coś na lato, myślałam o Vatanai, storczu leo lub
      cienkim hoppie. Przeszukałam wszystkie możliwe źródła i zdecydowałam
      się ostatecznie na... Ellaroo Ysabel - te kolory mnie po prostu
      zabiły :) Już przebieram nóżkami z podniecenia, nie mogę się jej
      doczekać.
      Kolejne spotkanie za niedługo???
      • gismol77 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 20.05.08, 22:58
        no ja juz mam vatanaia, wczoraj przyszedl. cala szczesliwa jestem. chetnie sie
        spotkam. moze w przyszlym tygodniu pogoda sie polepszy. badzmy w kontakcie to
        sobie pomacamy...
        pozdrawiam serdecznie
    • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 21.05.08, 12:21
      I je chętnie się znowu spotkam. Chociaż nic nowego do macania nie mam :( A przydałoby się na lato, przydało:) Mam nadzieję, że już nie będzie tak padać.
      Pozdrawiam
    • didith.b Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 21.05.08, 13:47
      Witam! I szukam porady od doświadczonych Jeleniogórskich
      hustomaniaczek. Niedługo rodze swoje drugie dziecko i chciałabym
      zaszaleć z hustą, ale nie wiem jaki typ husty będzie dla mnie
      początkującej w tym temacie najlepszy- doradźcie coś- spodobała mi
      się na początek Bebelulu- polecacie czy nie?
      A poza tematem doradźcie położną do porodu w Jeleniej, bo już
      głupieję do której mam dzwonić- nie znam tutejszych realiów, bo
      mieszkam w JG od niedawna- z góry dzięki!
      • didith.b oczywiście chustomaniaczek i chusta anie przez "h" 21.05.08, 13:49
        Boszzzzzzzzz co za zaćma - sorki!
      • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 21.05.08, 14:52
        Cześć, dla noworodka doświadczone chustomamy polecają długą wiązaną
        elastyczną, jako że jest podobno łatwiejsza do wiązania dla
        początkujących i dobrze opatula maleństwo. Z drugiej strony może być
        w niej za gorąco w lecie. Ja swoją przygodę z długą wiązaną
        zaczynałam od tkanej i nie miałam żadnego problemu z zamotaniem
        się :) Najlepiej przejrzyj sobie forum, z tego, co pamiętam, jest
        tutaj dużo informacji na ten temat. Przykładowo:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44603&w=77661390&v=2&s=0
        Bebelulu lulu - nie polecam, sama sprzedałam nieużywaną parę tygodni
        temu.
        Co do położnej - ja rodziłam z p. Koszelą i polecam bardzo :)
        pozdrawiam
        • sulianna Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 21.05.08, 14:59
          Witam, ja rodziłam w styczniu właśnie z P. Koszelą i polecam z całego serca. A
          co do chusty, kupiłam swoją niedawno, właśnie elastyczną i już myślę nad kupnem
          tkanej, bo w elastyku to na pewno będzie za gorąco i jest ograniczona liczba wiązań.
          Teraz głowię się jaką kupić tkaną, może Wasze typy?
          Oby była cienka i dosyć miękka.
          pozdrawiam
          Ania
          • monicus Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 21.05.08, 15:47
            na kilka dni zasilimy szeregi chusciarzy :) bo jutro ruszamy na jelenia. 2
            sztuki 2 chusty :)
          • martina.15 Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 09.06.08, 14:36
            zgadzam sie i popieram- Koszela jest the best :)
    • ja_janka Gismol-Justynko 25.05.08, 11:27
      Czy dostałaś moje dwa maile po spotkaniu?
      Bo już sama nie wiem...
      • gismol77 Re: Gismol-Justynko 25.05.08, 19:00
        dostalam ale mnie nie bylo wiec postaram sie najpozniej jutro odpisac.
        pozdrowienia dla Miśka i Jerzyka
    • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 30.05.08, 08:31
      Dziewczyny (gismol, kamuszyca), jak się nowe husty sprawdzają? Dużo cieńsze od poprzednich? Bo nam już ciut gorąco... Zwłaszcza w taki upał jak wczoraj.
      ja-janka, wiązałaś się już z synusiem? Jak wam idzie?
      Pozdrawiam wszystkie jeleniogórzanki i liczę, że wkrótce będzie nas więcej:) Zaczepiła mnie w niedzielę pewna bardzo zainteresowana hustą mama, więc kto wie, kto wie... :)
      • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 30.05.08, 10:01
        No więc... moja nowa chusta nie sprawdziła się jeszcze w akcji, bo
        musiałam ją odesłać... Kupiłam dł. 4,2m, która powinna być dla mnie
        idealna i co się okazało - po wypraniu chusta skurczyła się do 3,9m
        i stała się za krótka, nie mogłam się zamotać :) Dostanę
        od "Zamotanej" dłuższą, czyli 4,6m i po wypraniu, jak się skurczy,
        będzie pewnie ok. Ale pomacałam i jest faktycznie cieniutka, myślę,
        że na lato będzie super. Powinnam ją mieć w przyszłym tygodniu, po
        przetestowaniu na pewno się odezwę i spróbuję Was namówić na
        spotkanie :)
        • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 06.06.08, 22:54
          Dziewczyny, co powiecie na spotkanie w przyszłym tygodniu?
          • viewiorka Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 07.06.08, 18:30
            Ja jestem ZA!!! Może uda mi się śiągnąć jeszcze jedną chusto-mamę. Tę żonę kolegi, z którą kiedyś rozmawiałaś, kamuszyco. Tą z Nati. Już wiem kto to :)
            • forgetit Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 07.06.08, 22:31
              Witam jeleniogórzanki. Ja właśnie czytam i piszę z Jeleniej Góry:-)
              Niestety na spotkanie pewnie nie dołączę, bom tylko na weekend
              zjechała do teściów. Ale może next time jak się będę wybierać, to
              dam znać. Dużo was tu. A ja myślałam, że tylko Martina z Jelonki, a
              i tak w zasadzie przeniesiona do Wrocławia.
              • kamuszyca Re: chyba tez do Jeleniej Gory zawitaly chusty 08.06.08, 11:12
                każda nowa chustowa mama mile widziana :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka