Gość: orec
IP: *.aster.pl / *.aster.pl
27.11.04, 22:23
Witam,
Z kilku źródeł słyszałem tą samą zagadkę,
na pierwszy rzut oka prosta (niewiele możliwości)
jednak ludzie się z nią męczą i męczą i nie mogą rozwiązać.
Mnie na szczęscie kombinowanie ominęło bo stwierdziłem szybko ze sie jej nie
da zrobić (bardzo prosty dowód..)
jednak juz z kolei któraś osoba twierdzi że rozwiąznie jest (bo ktoś tam
mądry kiedyś tak mówił..) i dowodu nie przyjmuje do swiadomosci..
Pomyślałem, ze moze zagadka ma rozwiązanie ale jakieś "głupie" np gra słów
albo coś w tym sencie i może ktoś zna jej treść w orginale albo po prostu
rozwiązanie o którym wszyscy mówią, że istenieje ale nikt go nie zna..
Oto treść tej zagadki (skopiowana z forum
www.matematyka.org/forum/viewtopic.php?p=15997#15997 ) troche
zagmatwana ta treść ale nie chce nic przekręcić..
"
słyszałem kiedyś o takiej zagadce...
jest sobie domek...wygląda mniej więcej tak:
________________________________________________
|........................|.....................|
|...........1............|..........2......... |
|........................|.....................|
|________________________|_____________________|
|...........|.....................|............|
|...........|.....................|............|
|.....3.....|..........4..........|.....5......|
|___________|_____________________|____________|
i teraz problem jest taki...:
z każdego pokoju są drzwi do następnego i na zewnątrz...tzn. że z 1 pokoju,
można się dostać do 2, 3, 4 i dwie pary drzwi na zewnątrz (po jedej na każdej
ścianie).. z 2 pok. do 1, 4, 5 i dwie pary na zewnątrz... z 3 pok. mamy drzwi
do 1, 4 i dwie pary na zew.... z 4 pok. do 1, 2, 3, 5 i jedne na zewnątrz...
no i z 5 do 2, 4 oraz dwie pary zewnętrznych...
zadaniem jest, przejść przez wszystkie pary drzwi ale przez każde tylko RAZ!!
zaczynamy i kończymy w dowolnym miejscu...
P.S....sam tego nie rozwiązałem...ale może Wam się uda...jeśli ktoś temu
sprosta, to proszę o dokł. opis albo wysłanie odp. w formie rysunku na
maila...wylliam@vp.pl
miłej zabawy...i dzięki z góry...;)[/img][/u][img][/img]
"
czekam na komentarze:)