Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc

IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.05, 18:32
Proszę o pomoc: jak napisać? "Proszę powiedzieć, jak wypełnić ten formularz?
Co tam należy wpisać?
Obserwuj wątek
    • Gość: tiggerific Re: Proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 19:37
      Sagen Sie mir, wie ich das Formular ausfüllen soll. Welche Angaben sind
      einzutragen?
      • Gość: Kamil Re: Proszę o pomoc IP: *.dip.t-dialin.net 09.02.05, 00:52
        Sagen Sie mir bitte,..... trochę grzeczniej proszę :-)
        • tiggerific Re: Proszę o pomoc 09.02.05, 10:55
          Sagen Sie zawiera już w sobie element uprzejmości, wsadzanie bitte w każdym
          zdaniu z formą grzecznościową trybu rozk. to polska specjalność :)))
          • Gość: Kamil Re: Proszę o pomoc IP: *.dip.t-dialin.net 09.02.05, 17:28
            także niemiecka
            www.hueber.de/downloads/themen/T3-HV-euro.pdf (Seite 13)
            :-)
            • Gość: M.P. Re: Proszę o pomoc IP: 81.219.249.* 09.02.05, 22:26
              I tak jest mało grzecznie, żeby było najgrzeczniej, to trzeba użyć konjunktivu +
              bitte :
              "Können Sie mir bitte sagen...?

              Ale jak się rozmawia np. z przyszłym szefem, to najlepiej powiedzieć:

              Sag mal, Mensch... :)))
              • Gość: M.P. Re: Proszę o pomoc IP: 81.219.249.* 10.02.05, 20:14
                Miało być oczywiście KÖNNTEN...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka