Gość: Ralf IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.05, 18:32 Proszę o pomoc: jak napisać? "Proszę powiedzieć, jak wypełnić ten formularz? Co tam należy wpisać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tiggerific Re: Proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 19:37 Sagen Sie mir, wie ich das Formular ausfüllen soll. Welche Angaben sind einzutragen? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamil Re: Proszę o pomoc IP: *.dip.t-dialin.net 09.02.05, 00:52 Sagen Sie mir bitte,..... trochę grzeczniej proszę :-) Odpowiedz Link Zgłoś
tiggerific Re: Proszę o pomoc 09.02.05, 10:55 Sagen Sie zawiera już w sobie element uprzejmości, wsadzanie bitte w każdym zdaniu z formą grzecznościową trybu rozk. to polska specjalność :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamil Re: Proszę o pomoc IP: *.dip.t-dialin.net 09.02.05, 17:28 także niemiecka www.hueber.de/downloads/themen/T3-HV-euro.pdf (Seite 13) :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M.P. Re: Proszę o pomoc IP: 81.219.249.* 09.02.05, 22:26 I tak jest mało grzecznie, żeby było najgrzeczniej, to trzeba użyć konjunktivu + bitte : "Können Sie mir bitte sagen...? Ale jak się rozmawia np. z przyszłym szefem, to najlepiej powiedzieć: Sag mal, Mensch... :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M.P. Re: Proszę o pomoc IP: 81.219.249.* 10.02.05, 20:14 Miało być oczywiście KÖNNTEN... Odpowiedz Link Zgłoś