02.03.07, 09:43
Czy kazdy psiak musi mieć swoje legowisko? Jeszcze niedawno takie pytanie
wydawało mi sie pozbawione sensu, a odpowiedź oczywista, ale zuważyłam, że
moja sunia nie potrzebuje własnego kąta! W nocy jest zaganiana na legowisko
(tudzież legowisko ląduje przy łóżku i wtedy jest pewność, że z niego nie
wychodzi), a w ciągu dnia NIGDY nie odpoczywa na nim; wybiera przeróżne
miejsca i woli nawet chłodną, gołą podłogę niż stały, własny kąt. Czy to nie
dziwne?
Obserwuj wątek
    • arshina Re: legowisko 02.03.07, 13:11
      moja sunia ma podobnie...tzn ma swoje legowisko...miało leżeć w moim pokoju w
      ustronnym miejscu tak żeby nikomu nieprzeszkadzało ale sunia nie chciała na nim
      leżeć bo ona lubi być w centrum uwagi i widzieć wszystkich domowników...więc
      teraz legowisko ma w kuchni skąd ma pełną kontrolę nad tym co się dzieje w
      domu:-) ale leży nie tylko tam ma pare innych ulubionych miejsc, lubi też leżeć
      na chłodnej podłodze szczególnie gdy wróci ze spaceru na którym się wyszalała i
      chce się ochłodzić, myśle że to normalne...a w nocy śpi ze mną:-)
    • weisefrau Re: legowisko 02.03.07, 13:35
      Moja Kretka ma dwa legowiska oraz wszystkie meble do dyspozycji. W jednym koszu
      trzyma zabawki, świńskie uszy i tam zjada kości i jajka na miękko. W drugim ( w
      pokoju córki) sypia od czasu do czasu. To legowisko zabierane jest również w
      podróż. W ciągu dnia psiak urzęduje na fotelach i na naszym łóżku, na wełnianym
      kocyku. Pies sprzeciwia się usunięciu któregokolwiek z legowisk. :-)))
    • avasawaszkiewicz Re: legowisko 02.03.07, 15:12
      Tak pies powinien mieć swoje miejsce i je znać :). Wszystko zależy od tego
      gdzie ulokowane jest miejsce psa. Pies lubi być w centrum uwagi - tam gdzie
      ludzie, lub też aby miejsce było w takim miejscu gdzie wszystko ma pod swoją
      kontrolą. Często wic legowiaska są w korytarzu czy też w kuchni. Powinny byc
      miękkie, dobrej wilekości i najlepiej ograniczone przyajmniej z jednej strony
      ścianą. Dobrze jeśli takich miejsc pies ma kilka. To wszystko zależy też od
      wychowania psa i od tego czy ma prawo korzystać z innych mebli w domu: kanap,
      łóżek itp czy też nie. Psiak jednak musi wiedzieć gdzie ewentualnie może czuś
      się bezpiecznie i gdzie się "skryć" czy gdzi epójść gdy zostanie ukarany -
      czetso stosuje sięwówczas komendę - na miejsce, która w przypadku gdy psiak
      szaleje, przeszkadza gościom itp bardzo się przydaje.
      Oczywiście to wszystko zależy od psa, nie tyelko jego rozmaró ale przede
      wszystkim charakteru, od domowników i ich zwyczajów no i warunkó mieszkalnych.
      Pozdrawiam - ava

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka