Dodaj do ulubionych

Astra 1.6i problem z zapłonem

05.12.04, 11:19
Posiadam auto jak w temacie z LPG. W ciągu ostatnich 2 miesięcy 3 razy
zawiódł mnie ten samochód. Za pierwszym razem po prostu zgasł mi na wolnych
obrotach i nie chciał zapalić. Może za 20 razem silnik się uruchomił. Za 2
razem auto zgasło podczas jazdy. Odcholowałem je do mechanika, ten nie mógł
stwierdzić co było przyczyną ale zdjął pokrywę od zapłonu, przeczyścił styki
i auto odpaliło. Po kilku dniach (było to wczoraj), po przejechaniu przeszło
300km, postanowiłem auto wprowadzić do garażu ale już nie udało mi się go
zapalić. Dziś rano auto za 1 razem nie chciało zapalić, po przełączeniu na
GAZ odpaliło i już znów dobrze zapala na benzynie (czyżby pompka paliwowa?).
Kolega twierdzi, że może to być początek psucia się modułu. Rozrusznik kręci
jak głupi a auto nie zapala (iskry nie ma). Proszę kogokolwiek o poradę.
Obserwuj wątek
    • ag2812 Re: Astra 1.6i problem z zapłonem 05.12.04, 12:06
      Moduł może walnąć tylko jeżeli będzie jakieś zwarcie lub przepięcia w instalacji w wyniku iskrzenia na jakiś stykach. W twoim przypadku stawiam na problem z iskrą. Gdyby była pompa paliwa owinien wyskoczyć kod błedu od czujnika ciśnienia, pozatym w czasie jazdy gaśnie też na gazie jeśli dobrze zrozumiełem.
      Najprościej przy najbliższej okazji gdy nie bedzie chciał zapalić sprawdzić czy jest iskra na cylindrach. Wypnij przewód załóż jakąś starą swiece i przyłóż do masy. Poproś kogoś by ci przekręcił rozrusznikiem a sam obserwuj czy jest iskra. (Uwga koniecznie ze swieca nie sprawdzaj na samym kablu bo uszkodzisz moduł).
      A na razie profilaktycznie możesz przeczyszccić świece poustawiać przerwy posprawdzać kable wysokiego czy nie są spękane sprawdzić czy pewnie siedzą w gniazdach i oczywiście sprawdzić rozdzielacz zapłonu (może trzeba wymienić paluch jak wypalony). Jesli masz gdzieś dane to warto też sprawdzić cewkę i porównać opornośc z danymi producenta.
      Pozdr.
      • jwlalek Re: Astra 1.6i problem z zapłonem 05.12.04, 13:11
        ok, dzięki za odpowiedź, przy najbliższej awarii zrobię jak mówisz, pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka