Dodaj do ulubionych

Pytanie o turbo

17.11.08, 13:47
Jest jakaś norma zużycia oleju przez turbinę w silniku diesla ? Z
czym jest połączony wylot z turniny ?
Obserwuj wątek
    • crannmer Re: Pytanie o turbo 17.11.08, 14:11
      wojko112 napisała:

      > Jest jakaś norma zużycia oleju przez turbinę w silniku diesla?

      NIe. Sa tylko mniej lub bardziej bezsensowne salwatoryczne wpisy w instrukcjach,
      okreslajace zuzycie oleju na poziomie 1..1,5 litra/1000 km jako normalne. Wpisy
      niezmienione od pierwszej polowy ubieglego wieku i nie roznicowane pod wzgledem
      obecnosci doladowania, li tez nie.

      > Z czym jest połączony wylot z turniny ?

      Wylot czego?
      Wylot spalin jest polczony z ukladem wydechowym.
      Wylot sprezonego powietrza polaczony jest albo z chlodnica powietrza
      (intercoolerem), albo z kanalami dolotowymi do przepustnicy.
      Wylot oleju jest polaczony z odplywem do miski olejowej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka