wojko112 17.11.08, 13:47 Jest jakaś norma zużycia oleju przez turbinę w silniku diesla ? Z czym jest połączony wylot z turniny ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
crannmer Re: Pytanie o turbo 17.11.08, 14:11 wojko112 napisała: > Jest jakaś norma zużycia oleju przez turbinę w silniku diesla? NIe. Sa tylko mniej lub bardziej bezsensowne salwatoryczne wpisy w instrukcjach, okreslajace zuzycie oleju na poziomie 1..1,5 litra/1000 km jako normalne. Wpisy niezmienione od pierwszej polowy ubieglego wieku i nie roznicowane pod wzgledem obecnosci doladowania, li tez nie. > Z czym jest połączony wylot z turniny ? Wylot czego? Wylot spalin jest polczony z ukladem wydechowym. Wylot sprezonego powietrza polaczony jest albo z chlodnica powietrza (intercoolerem), albo z kanalami dolotowymi do przepustnicy. Wylot oleju jest polaczony z odplywem do miski olejowej. Odpowiedz Link Zgłoś