Dodaj do ulubionych

Nadgarstki zdrowotnie

17.09.21, 23:53
Pracuję rencami, czyli pisaniem na klawiaturze. Do tego mam tendencje do opierania głowy o ręce jak leżę i jako wisienka na torcie podwijam nadgarstki w czasie snu. Przed czterdziestką mam łapy, które zaczynają się wykrzywiać i boleć jak i starszej pani z reumatyzmem. Zamówiłam sobie nawet taśmy stabilizujące, ale za cholerę nie da się w tym spać, bo uciska. Aktualnie chodzi mi głównie o spanie w pozycji innej niż na orła (z powyginanymi szponami). Macie jakiś pomysł jak relatywnie wygodnie i nie robiąc sobie krzywdy zapobiegać wykrzywianiu nadgarstków w czasie snu? Są jakieś wygodne ortezy?
Obserwuj wątek
  • bene_gesserit Re: Nadgarstki zdrowotnie 18.09.21, 00:01
   Ortezy są, właśnie sprawdziłam. Może zacznij od bandaża? Najpierw normalny, a na to samoprzylepny.
   I - czasem może pomóc coś bardzo prostego, np piłka tenisowa na biurku, do pościskania w wolnej chwili.
  • kotejka Re: Nadgarstki zdrowotnie 18.09.21, 09:43
   A Ty cokolwiek ćwiczysz? Same ćwiczenia na nadgarstki to chyba nie ma sensu, ale jak się tak całościowo człowiek powygina i poobciaza w podporach, na rękach stanie to raczej nadgarstki od podusi nie będą bolały
   Sobie myślę wink
  • buldog2 Re: Nadgarstki zdrowotnie 18.09.21, 14:33
   To podejście z nieco innej strony, ale dobre - likwiduje przyczynę zła:

   https://a.allegroimg.com/s1024/0cc7ca/37c8b7044589a6f47308f17b6831

   Takiej używam (poza wszystkim innym niezniszczalna), jedyne co mi przeszkadza, to część numeryczna. Ta mogłaby mieć dłuższy kabel pomiędzy kawałkami, żeby można było pisać w łóżku z rękami po obu stronach ciała, albo przy stole z książką albo talerzem przed sobą (może niektóre klawisze rozmieściłbym inaczej, ale idzie wytrzymać). Są inne podobne.

   Za chwilę specjalnie dla Ciebie teoria spiskowa.
   • buldog2 Re: Nadgarstki zdrowotnie 18.09.21, 16:17
    Klawiatura BTC ma świetny klik (choć niebezgłośny), lepszy niż mechaniczne. BTC 8120 trudno kupić, na Allegro jest BTC 8110,
    allegro.pl/oferta/klawiatura-ergonomiczna-btc-8110-m-ntt-pc-at-din-11048899487
    którą można rozciąć, obie części połączyć kablem i mieć funkcjonalność 8120. Jeśli masz kogoś, kto umie to zrobić, to warto.
    Fajne są też klawiatury Kinesis.
    Teraz, do rzeczy.
    ...
    Dobra teoria spiskowa musi być - koniecznie! - oparta na faktach, a jedyne na co może sobie pozwolić, to na inną niż najbardziej popularna, interpretację faktów. Żadnych tajemniczych spisków czy innych mitów i hipostaz wymyślonych przez twórców. Jednocześnie musi tłumaczyć fakty, które opierają się oficjalnym wykładniom. Takim faktem jest np. nagłe, radykalne wstrzymanie szturmu białoruskich gmachów rządowych w największego natężenia protestów i jednoczesnej bierności służb Białorusi, dodatkowo zdezorientowanych nieskrywanymi przygotowaniami Łuki do ewakuacji z Białorusi (samolot do Turcji czekał na lotnisku).

    Teoria nr 1: Jak rękami agentury PIS Rosja odzyskuje Białoruś

    Wprowadzenie
    Łukaszenka od więcej, niż dekady ma fatalne stosunki z Rosją i w ostatnich latach po ochronę i w celu współpracy militarnej zwracał się w stronę Chin i USA. Na chińskiej licencji Białoruś produkuje już artylerię rakietową (znaczy rakiety ziemia-ziemia) o zasięgu 400 km i świetnej celności (rozrzut 1,5 m przy zasięgu 400 km), a producent publicznie chwali się, że wkrótce powiększy ich zasięg tak, że będą mogły bombardować Moskwę, co wprawiło Rosjan w osłupienie. To bardzo potężna broń. (Myśmy mieli taką produkować w Skarżysku Kamiennej – w razie konfliktu amunicja musi być łatwo dostępna i produkowana na miejscu, ale nie. PIS w USA kupił małą ilość tych wyrzutni, bez licencji i prawa produkcji amunicji.) Smaczku sprawie dodaje to, że białoruskie rakiety nazywają się Polonez.
    Ale najważniejsze w tym wszystkim, że za „przyjaźń” Łuka systematycznie żądał dotacji, poza tym obchodził i łamał wszelkie możliwe ustalenia, zakazy itd. Np. po wielkiej aferze z eksportem paliw z surowców kupowanych po minimalnej (taniej niż w Rosji) cenie na Zachód, dalej eksportował je, tym razem jako rozpuszczalniki itp. W sumie całość rosyjskich dotacji (łącznie z bezcłowym dostępem do rynku) w ciągu ok. dwóch dekad szacuje się różnie, ale dziś jest to suma już niezbyt odległa od 200 miliardów dolarów. Na kraj ok. 10-milionowy.
    Dla Łukaszenki najważniejsza jest władza, którą chce przekazać (jak król) następcy i pod tym względem Białoruś uwsteczniła się bardziej, niż Rosja czy Kazachstan. Łukaszenko był wielkim orędownikiem zjednoczenia z Rosją, dopóki miał nadzieję na urząd prezydenta państwa związkowego. Kiedy wyprowadzono go z błędu, z miejsca stał się patriotą Białorusi. W końcu 2016 Rosjanie podjęli próbę przewrotu pałacowego, nieudaną. Posypały się dymisje i wzajemne relacje obu państw sprowadzone zostały do dekoracji (plus dotacje, oczywiście), rosyjskie media skarżyły się na prześladowania i areszty ich korespondentów. I tak oto Łuka powoli sterował w stronę Zachodu (przeszkodą był brak zgody państw Zachodu na charakter reżymu i sukcesje, ale, szczególnie w relacjach z USA, górę zaczął brać pragmatyzm).

    Taki był stan rzeczy, dopóki Moskwa nie podjęła stanowczych działań. Przy użyciu PIS, oczywiście.

    TEORIA SPISKOWA, start.


    Za namową agentów Putina pod kierownictwem USA Polska rozpoczęła dywersję białoruskiego reżymu. Posiadając wpływy wśród Polonii, przychylność białoruskiej opozycji oraz media nastawione na białoruskich odbiorców dokonaliśmy tam próby zamachu stanu. Akcja rozwijała się pomyślnie, na ulice wyszły setki tysięcy ludzi, Łukaszenka szykował ewakuację rodziny za granicę. Nagle po interwencji Belwederskiej 49 na Mickiewicza 49 (Nowogrodzka to drugi sort) akcja została wstrzymana, szturm na obiekty rządowe odwołany, a Łuka otrzymał czas na zebranie sił. CIA (Amerykanom) powiedziano, że do dalszych działań przejdzie się po przegrupowaniu, ci uwierzyli PISu, a Łuka rozpoczął pacyfikację protestów.
    Dzięki pomocy służb PIS (pod kierownictwem Wywiadu Zewnętrznego Rosji i FSB), Łukaszenko opanował sytuację w kraju, ale zmuszony został do ostatecznego porzucenia związków z Zachodem i oddania się pod opiekę Rosji. Na Kremlu, na Mickiewicza i Nowogrodzkiej strzelają szampany. Prezes wypina pierś i ogłasza:

    Przyjrzyjcie mi się, bo patrzycie na Łukaszenkę!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka