Dodaj do ulubionych

Życzenia ilustrowane dla karmiących :-)

22.12.07, 22:49
Jako życzenia dla wszystkich karmiących (oraz ich krewnych i znajomych)
stosowne będą te piękne Madonny Karmiące. Jest ich bardzo, bardzo wiele – te
to mój osobisty wybór.

Zachęcam do przesłania dalej jak życzeń e-mailowych.
(Uwaga: te ze strony Wga.hu mają od razu opcje wysłania jako pocztówki
e-mailowej – trzeba kliknąć „Send this picture as postcard”. A żeby zobaczyć
większy format, kliknąć na zdjęcie)

Zwróćcie uwagą, że na wielu obrazach Dzieciątko ma z cała pewnością więcej
niż roczek. Stoi, "ciągnie za koszulę"! O, np tu:
www.wga.hu/frames-e.html?/html/c/cleve/joos/holy_fam.html
www.wga.hu/framex-e.html?file=html/p/pinturic/virginch.html&find=breast
www.fisheaters.com/marialactans3a.jpg
www.fisheaters.com/marialactans1522.jpg
A tu Józef podaje wodę w bukłaku (bo karmiącej, jak wiadomo, chce się pić):
www.wga.hu/frames-e.html?/html/m/master/bertram/grabow3.html
Ja też zawsze czytam przy karmieniu... ;-)
www.fisheaters.com/marialactans1400a.jpg
Na tym przykładzie widzimy, że karmiąca może jeść winogrona… ;->
www.fisheaters.com/marialactans9.jpg

"Zasypia przy piersi!" ;-)
www.fisheaters.com/marialactans777.jpg

Na tym obrazie:
www.nga.gov/cgi-bin/pimage?412+0+0
można zaobserwować właściwie przystawienie- zauważcie wargi. Oto detal:
www.nga.gov/cgi-bin/pimage?412+0+3
Karmienie w miejscu publicznym…
www.fisheaters.com/marialactans44.jpg

A tu mamy karmienie nocne... (podczas Ucieczki do Egiptu):
www.wga.hu/frames-e.html?/html/g/gentiles/orazio/rest_on.html
Te mi się najbardziej podobają:
www.wga.hu/frames-e.html?/html/z/zurbaran/2/egypt.html
www.wga.hu/framex-e.html?file=html/f/ferrari/defenden/madonna.html&find=madonna+and+child
www.fisheaters.com/marialactansreni.jpg
www.artemisia-gentileschi.com/images/Madonna-Child.jpg
I jeszcze:
www.muzeum.krakow.pl/typo3temp/devable_gallery/0_600_splendor.16.jpg
gallery.euroweb.hu/art/z/zurbaran/2/mad_chil.jpg
www.wga.hu/frames-e.html?/html/f/fouquet/madonna.html
www.wga.hu/frames-e.html?/html/b/boltraff/virginch.html
www.wga.hu/frames-e.html?/html/g/greco_el/10/1004grec.html
www.wga.hu/frames-e.html?/html/l/lorenzet/ambrogio/3m_latte.html
www.wga.hu/frames-e.html?/html/l/leonardo/03/3litta.html
www.fisheaters.com/marialactansunsorted5.jpg
www.fisheaters.com/marialactans1400.jpg
A jak komu mało, tu jeszcze cały album Z Google Picasa ze 101 obrazami:
picasaweb.google.com/global.breastfeeding/BreastfeedingArtGalleryMadonnas

Wesołych Świąt!
Obserwuj wątek
    • fergie1975 Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 23.12.07, 11:57
      Suuuuper, uważam że ilustracje i obrazy powinny sie znaleść w ABC :)))
      Dzięki!!!
    • fiamma75 Fanstastyczne! 23.12.07, 13:57
      Wielekie ukłony za wspaniałą robotę!
      • kaeira Re: Fanstastyczne! 23.12.07, 15:22
        Dziękuję!

        Tylko niestety, przy przenoszeniu z Worda do postu pozjadało większość enterów,
        i teraz komentarze i linki są mniej czytelne.... ech, problemy perfekcjonistki :->
        • akaef Re: Fanstastyczne! 23.12.07, 20:07
          Przepiękne! I popatrzcie, nikogo jakoś te obnażone biusty dawniej
          nie gorszyły i fakt karmienia piersią obrzydliwy też nie był... O
          tempora, o mores!
    • biomona Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 23.12.07, 20:16
      Rewelacja, bardzo dziękuję za ucztę dla oczu.
      Wesołych Swiąt!
    • skarbelka Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 24.12.07, 00:37
      Cos wspaniałego!!! Bardzo dziekuję za taike oryginalne zyczenia:)
    • sylwianitro Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 24.12.07, 07:18
      Fajne, fajne.. a wersji z laktatorem nie bylo??;)

      Korzystajac z okazji: Życze Wam Mamuski rodzinnych i wesołych Świąt
      Bozego Narodzenia. Sniegu po kolana, wielu prezentow pod choinka i
      usmiechu na twarzach Waszych przecudnych dzieci. Pozdro
    • a-n-i-k-a Kaeira! 24.12.07, 15:31
      Jak zawsze jestes WSPANIALA!

      Nie karmie już co prawda od paru tygodni, ale jak wierna czytelniczka i
      uczestniczka forum pozwalam sobie rowniez przyjac życzenia :).
      Strasznie zateskniłam za karmieniem przez Ciebie i przez te wszystkie zdjecia...

      Pozdrawiam Ciebie i Zinke światecznie i spokoju, rodzinnej atmosfery i zdrówka
      życzymy Wam z Marysią!
      • shiva772 Kaeira! 24.12.07, 22:56
        Postarałaś się! Super poprostu ten Twój "wybór obrazów dla
        karmiących mam". Jak dla mnie genialne jest to karmienie nocne i
        ładnie wywinięte wargi :) Świetne, i co za nauka z nich płynie :)))
        Dzięki!
        • myrtille Re: Kaeira! 25.12.07, 19:56
          Jestem zachwycona. Wesołych Świąt.
    • donna28 Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 26.12.07, 07:57
      kaeira, super te obrazy i Wesołych Świąt tak w ogóle, a zauważyłyście, jakie
      sprytne szaty ma Maryja na tych obrazach? Tak fajnie rozpinane, jak nasze
      biustonosze dla karmiących, że tylko pierś wychodzi. Super :-)
    • kaeira Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 30.12.07, 13:05
      Podnoszę, bo przecież sezon świąteczny jeszcze trwa - do Trzech Króli! :-)
    • agnicha9 Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 30.12.07, 22:31
      nieźle się napracowałaś :-)
    • monika_staszewska Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 31.12.07, 13:52
      Ojej, piękne! Jestem absolutnie oczarowana i pomysłowością, i
      cierpliwością w wyszukaniu tych wspaniałych obrazów :)
      pozdrawiam serdecznie i noworocznie :)
      monika staszewska
    • krystynacr Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 31.12.07, 17:58
      Fantastyczne zestawienie !!!
      Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem ...
      Wszystkiego Naj w Nowym Roku ;-)
      • kadewu1 Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 31.12.07, 18:54
        Kaeira, to piękne!
        Do siego!!!


        Kasia mama Jasia
    • kropkaa Re: Życzenia ilustrowane dla karmiących :-) 09.01.08, 23:31
      Kaeira!
      To jest niesamowite!
      Co prawda już po Trzech Króli, ale życzę dobrego 2008.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka