17.11.09, 17:53
Moj 3 tygodnoiowy synek od kilku dni ma silne zaparcia. Byłam u lekarza i
przepisał mu esputicon kilka kropli 3 razy dziennie, ale to nie pomaga.
Mały ma problem z kupką robi ją co 2 dzien, do tego starsznie sie pręży i robi
sie czerwony co jakiś czas, ma problemy ze spaniem.
W dzień tez czesto popłakuje.....juz nie wiem co robic.
Dokarmiam go bebilonem comfort- a on jet łagodny dl brzuszka, moze cos z moim
pokarmem?
Albo ma alergię? Ma tez wysypke na buzce
Pomozcie
Obserwuj wątek
    • malgosiek2 Re: Zaparcia 17.11.09, 18:20
      A jakiego typu jest ta wysypka?
      Czy jest czerwona,szorstkie poliki łuszcząca się.
      Może zmień mleko?
      Możesz podawać dodatkowo jakiś probiotyk np.Pro-
      bacti,Lacidofil,Dicoflor 30.
      Może w Twojej diecie za dużo marchwi czy ryżu-mają działanie
      zapierające.
    • kasiaiklaudia8309 Re: Zaparcia 17.11.09, 21:01
      Najpierw ustal czy to rzeczywiście zaparcie? Ja walczyłam z
      zaparciami córki, bo robiła kupke co 3 dni. W koncu odpuscilam, taka
      jej uroda, nie kazdy musi sie codziennie wypróżniać. Jeżeli kupka
      jest miękka lub wręcz rzadka to pewnie nie jest zaparcie. Mały pręży
      się moze z powodu zalegających gazów? U nas tak było. Polozna
      powiedziala ze zrobienie kupki wcale nie jest równoznaczne z
      pozbyciem się gazów z brzuszka.
      Zauważyłam że bebilon Comfort potęgował jeszcze problemy brzuszkowe
      u córki. Wypróbuj BioGAję - nie przestrasz sie bo od niej kupka
      czasem jest zielona. Na zalegające gazy podawałam w tym wieku małej
      Espumisan dla niemowląt - 3 x po 1 kropelce. Lekarka powiedziala ze
      to łagodny środek, "wychwytuje" bąbelki gazów z jelita ale nie
      wchłania sie do organizmu. Espumisan najbardziej pomagał z tego
      wszystkiego.
      • aniaaspire Re: Zaparcia 18.11.09, 11:05
        Dzięki za odp.
        Jutro mam wizytę u lekarza, więc może czegoś się dowiem, wydaje mi się , że to
        od mleka- mojego lub bebilonu. A kupka jet strasznie rzadka- zielono
        żółta....chociaż na ostatniej wizycie nie podobał się lekarce brzuszek małego,
        mówiła , że jest wzdęty - stąd Esputicon, który wogóle nie pomagasad A wysypka na
        buźce ma podłoże pryszczowe, troche łuszczy się skóra na czole i robią się
        krostki, niektóre ropne, przemywam krochmalem i smaruje kremem emolium, troszkę
        , choć niewiele pomaga.
        • malutka19899 Re: Zaparcia 18.11.09, 20:39
          Jeżeli kupka jest zielono-żołta to znak że twoją pociechę boli
          brzuszek i prawdopodobnie ma zaparcia bądz kolke. Radziła bym kupić
          krople na zaparcia Infakol podaje je się przed każdym karmieniem a
          jeżeli to nie pomoże to miedzy karmieniami podawaj mu do wypicia
          herbatkę rumiankowo-koperkową lub po prostu wodę przygotowaną to na
          pewno pomoże.
          • aniaaspire Re: Zaparcia 22.11.09, 08:52
            Jak się okazało, mój maluszek ma skazę białkowącrying
            Zmieniłam mu mleko i od 3 dni podaję, sama też dokarmiając piersią - nie jem nic
            mlecznego. Była wczoraj mała poprawa, zaczął spokojnie spać i już się nie budził
            co 10 min. Jednak od dzisiaj( od 4 rano) problem nawrócił, mały nie spi co
            chwilę się pręzy i stęka - popłakuje i robi się czerwony...jest bardzo spiący
            jednak coś mu nie daje spać. poję go herbatką z kopru włoskiego, staram się jak
            najwiecej karmić piersią - mleko sztuczne podaje tylko 3 razy na dobę ( w ilosci
            ok 100-120 ml) juz nie wiem co robić. Jedyny plus to taki , że pryszczyki z
            twarzy mu zeszły.....
            • aganiok32 Re: Zaparcia 22.11.09, 09:06
              herbata z koperkiem wzmaga tworzenie się gazów w brzuszku, nie każdemu
              dziecku służy, może spróbuj ją odstawić na 2-3 dni
              • meggi502 Re: Zaparcia 22.11.09, 13:38
                to samo chciałam napisać, spróbuj herbatkę rumiankową lub samą wodą-
                chociaż moje maluchy wody nie chciały. u nas też był ten problem i
                pomogła właśnie herbatka rumiankowa, podawana codziennie. kładłam
                też dużo na brzuszku bo to pomaga w odgazowaniu. i zawsze
                pilnowałam, żeby dobrze odbijały, bo przez to też później się
                męczyły.
    • becitka87 Re: Zaparcia 22.11.09, 13:47
      Ja na zaparcia dawałam mojej małej zioła doktora Brutnera (nie jestem pewna co do pisowni tego nazwiska) i jej pomogły. Spytaj się o nie lekarza lub poszukaj w internecie. Moja siostra też dawała to synkowi i też pomogło.
    • agick Re: Zaparcia 22.11.09, 20:19
      kiedyś byłą tu dyskusja na ten temat, oczywiscie krtytka i takie tam..
      ja na gazy stosowałam kateter rekatlny (windi) - to jest taka rurka, którą sie
      wkłada w odbyt, (uprzednio trzeba brzuszek wymasować, żeby gazy do kiszki
      zlazły). stosowałam to kilka dni, nie wiem ile. czasem raz, czasem dwa razy
      dziennie - zależało od potrzeby dziecka. juz od wielu dni nie stosuję, dziecko
      jakoś nie zapomniało jak się puszcza gazy samemu czy robi kupkę, a kolka minęła.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka