14.10.08, 15:10
Drogie mamy,
czy dziecku 9,5 miesiąca moge podać rosołek? Jesli tak, to czy macie
jakiś przepis?
Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • martasz123 Re: rosołek 14.10.08, 15:27
      Ja właśnie dzisiaj ugotowałam coreczce rosołek na skrzydełku. Jezeli
      chodzi o przepis to podgotowałam skrzydełko, sporo marchewki,
      dodałam lisc laurowy, ziele angielskie,cebulę, makaron i trochę
      dosoliłam (ale malutko). Jak mięsko się rozgotowało to je
      rozdrobniłam i dodałam spowrotem do rosołku.Na koniec wyłowiłam lisc
      laurowy, ziele angielskie i cebule. Dodam, ze mała ma 11 miesiecy i
      pierwszy raz jadła taki rosołek ok miesiac temu.
      • ba.deutschland Re: rosołek 14.10.08, 15:32
        zamiast skrzydelka lepiej kawalek cieleciny czy piersi z
        kurczaka/indyka... w skrzydelkach jest wiecej hormonow i tluszczu...
        • martasz123 Re: rosołek 14.10.08, 15:42
          zamiast skrzydelka lepiej kawalek cieleciny czy piersi z
          > kurczaka/indyka... w skrzydelkach jest wiecej hormonow i
          tluszczu...
          To wtedy nie jest rosołek. Taką zupkę z np. cielecinką, wołowinką
          dostaje na codzien. A troche czyli od czasu do czasu tłuszczyku nie
          zaszkodzi.
          • saralee Re: rosołek 14.10.08, 16:49
            dzięki za pomoc smile
            W domu mam akurat tylko piersi indycze, więc pewnie się na tym
            ugotuję smile

            Pozdrawiam
          • memphis90 Re: rosołek 15.10.08, 10:34
            Oczywiście, że to jest rosołek. Rosół gotuje się na dowolnym mięsie,
            niekoniecznie na kurczaku, a najlepszy jest przygotowany z 3 rodzajów mięs
            jednocześnie (mniam!).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka