saralee 14.10.08, 15:10 Drogie mamy, czy dziecku 9,5 miesiąca moge podać rosołek? Jesli tak, to czy macie jakiś przepis? Z góry dziękuję Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
martasz123 Re: rosołek 14.10.08, 15:27 Ja właśnie dzisiaj ugotowałam coreczce rosołek na skrzydełku. Jezeli chodzi o przepis to podgotowałam skrzydełko, sporo marchewki, dodałam lisc laurowy, ziele angielskie,cebulę, makaron i trochę dosoliłam (ale malutko). Jak mięsko się rozgotowało to je rozdrobniłam i dodałam spowrotem do rosołku.Na koniec wyłowiłam lisc laurowy, ziele angielskie i cebule. Dodam, ze mała ma 11 miesiecy i pierwszy raz jadła taki rosołek ok miesiac temu. Odpowiedz Link Zgłoś
ba.deutschland Re: rosołek 14.10.08, 15:32 zamiast skrzydelka lepiej kawalek cieleciny czy piersi z kurczaka/indyka... w skrzydelkach jest wiecej hormonow i tluszczu... Odpowiedz Link Zgłoś
martasz123 Re: rosołek 14.10.08, 15:42 zamiast skrzydelka lepiej kawalek cieleciny czy piersi z > kurczaka/indyka... w skrzydelkach jest wiecej hormonow i tluszczu... To wtedy nie jest rosołek. Taką zupkę z np. cielecinką, wołowinką dostaje na codzien. A troche czyli od czasu do czasu tłuszczyku nie zaszkodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
saralee Re: rosołek 14.10.08, 16:49 dzięki za pomoc W domu mam akurat tylko piersi indycze, więc pewnie się na tym ugotuję Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: rosołek 15.10.08, 10:34 Oczywiście, że to jest rosołek. Rosół gotuje się na dowolnym mięsie, niekoniecznie na kurczaku, a najlepszy jest przygotowany z 3 rodzajów mięs jednocześnie (mniam!). Odpowiedz Link Zgłoś