Dodaj do ulubionych

Coś wspaniałego!

06.08.08, 20:22
Błyskawiczne, a jakie zajebiste!
Potrzebne:
1 pierś z kurczęcia
1 duża cebula
2 pory
3 ząbki czosnku
2 średnie cukinie (ok 1kg w sumie)
***to wszystko pokroić w średnią kostkę/talarki
3 kostki rosołowe - drobiowe
pół pomarańczy
pół cytryny
pieprz, sól.

W dużym garnku, na niedużym ogniu rozpusciłam masło, do tego wrzuciłam cebulę,
czosnek i pierś z kurczaka. Przykryłam. Po jakiś 4 minutach dorzuciłam pory i
dolałam odrobinę wody. Po kolejnych 3-4 minutach dorzuciłam cukinię. Od czasu
do czasu miesznęłam, co aby nie przywarło. Całość leciutko (na tym etapie to
wystarczy) posoliłam i popieprzyłam. W tym czasie zagotowałam wodę (1,25
litra) na bulion i wrzuciłam pokruszone kostki.
Zalałam warzywka bulionem i zostawiłam na małym ogniu, aby zmiękły. Następnie
dodałam pół opakowania creme fraiche, wycisnęłam połówkę cytryny i pomarańczy
i wrzuciłam wszystko do blendera. Zmiksowałam, potem przelałam z powrotem do
gara, dosoliłam i dopieprzyłam do smaku.
Posypałam pietruszką, nalałam do miseczki i teraz jem, jem, jem i nie mogę się
nadziwić, jakie to jest zajebiste :-)

Spróbujcie! :-)
Obserwuj wątek
    • iberia.pl Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:25
      w kuchni mam 2 lewe lapki, ale chetnie pozmywam:-), to kiedy
      gotujesz?
      • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:29
        jak kiedyś wpadniesz do tego Dublina, to ugotuję z przyjemnością :-) A pozmywa
        zmywarka :-)
        • iberia.pl Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:30
          oki, trzymam Cie za slowo:-).
          Smacznego!
          • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:32
            Nie ma sprawy :-)
            Dziękuję bardzo, idę po dokładkę! :-)
    • menk.a Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:35
      To taka zupa-krem? Zmiksowałaś wszystko?

      Ja lubię gryźć.:P
      • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:53
        Zmiksowałam, ale gęste jest. Można sobie pociamkać! :-)
    • ciaew Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:43
      no to ja już wiem co zrobię jak w niedzielę mnie rodzina nawiedzi :)
      podziękowała za pomysł ;)
    • milleniusz Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:47

      > Posypałam pietruszką, nalałam do miseczki i teraz jem, jem, jem i
      > nie mogę się nadziwić, jakie to jest zajebiste :-)

      Ło jezu. Brzmi nieźle, ale czy do tego nie trzeba doktoratu jakiegoś?
      • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:54
        milleniusz napisał:

        >
        > > Posypałam pietruszką, nalałam do miseczki i teraz jem, jem, jem i
        > > nie mogę się nadziwić, jakie to jest zajebiste :-)
        >
        > Ło jezu. Brzmi nieźle, ale czy do tego nie trzeba doktoratu jakiegoś?


        Daj spokój, Kaziu... :-)
        • milleniusz Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:18

          > Daj spokój, Kaziu... :-)

          No brzmi bardzo skomplikowanie. Ale ja się nie znam, może rzeczywiście jest
          proste. :)
    • speedymika Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:53
      uchhhh.... nie moge cytrusow :( :( :(
      • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 20:55
        To moze bez? Pono można zamiast cytrusów dodać miodu. No i żeby było kwaśne, to
        więcej śmietany. Da radę!
        • speedymika Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:14
          nie mogę miodu
          nie mogę śmietany


          fuck
          • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:16
            matko bosko częstochowsko! Biedaczko Ty!
            • speedymika Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:18
              nie moge tez masła, mleka, w ogole niczego co chociaz stało obok krowy. rowniez
              kakao, drozdzy,pszenicy,soi.
              tak wiec w praktyce nie moge po prostu nic dobrego... ani slodycza, ani
              browarka, ani bułeczek, ani jogurcika...

              ale jak juz bede mogla... to przez tydzien nie bede spac tylko jesc 24h na
              okrągło :)
              • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:20
                czyli że to uleczalne jest? :> czy Tyś zdrowa jak ryba, ale ze względu na
                dziecioka tych wszystkich pyszności nie możesz przyjmować?
                • speedymika Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:22
                  tja,mloda alergik jest, narazie mam scisla diete a z czasem bedziemy rozszerzac
                  i sprawdzac co mozemy :)
                  • portobello_belle Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:25
                    no, trzeba testować, trzeba, żeby mogła się w odpowiednim wieku piwa napić jak
                    człowiek :-)
                    Powodzenia!
                    • speedymika Re: Coś wspaniałego! 06.08.08, 21:53
                      ona jak ona...ale ja usycham ;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka