Dodaj do ulubionych

samochód zastępczy

02.01.04, 17:36
Czy ktoś mógłby mi polecić porządny warsztat, gdzie dają samochód zastępczy?
Renault Kiljańczyk przy naprawie gwarancyjnej, która miała trwać tydzień a
przeciągnęła się do 2 proponował za pieniądze.
Teraz od 2 tygodni nissan stoi w Niscarze w Łomiankach - najpierw była
śpiewka, że nie dadzą dopóki PZU nie wyceni szkody, potem nie mieli akurat
żadnego wolnego a teraz - że jeśli będzie to za opłatą.
Dodam, że mamy w firmie 2 nissany i serwisowaliśmy je do tej pory w niscarze -
przeglądy itp, ale chyba czas zmienić...
Zupełnie inaczej bywa w przypadku seicento czy cc. Pełno warsztatów aż się
prosi, żeby u nich robić naprawy i od ręki dają coś zastępczego.
Z drugiej strony nie wiem, czy wszystkie warsztaty naprawią wszystko....
Jakie są Państwa doświadczenia w tej materii?
W
Obserwuj wątek
      • wydra10 Re: samochód zastępczy 02.01.04, 22:22
        >Nie znam twoich
        > powodów dzięki którym odstawiłeś auto do SERWISU więc nie wiem w czym
        prob;lem
        > mieli z autem zastępczy m:)

Raczej nie po to, żeby sobie tam postał.
        Ja z kolei nie rozumiem, jak powód oddania auta do serwisu wpływa na dostepność
        auta zastępczego. Przecież wspominam o wycenie PZU, więc chodzi o naprawę
        powypadkową. Wydawało mi się, że napisałam w miarę wyraźnie, że moim zdaniem
        tzw. renomowane, autoryzowane warsztaty olewają klientów i jeśli już raczą
        znaleźć samochód zastępczy, to każą sobie dość słono płacić. I wtedy nie zależy
        im na tym, żeby skończyć naprawę jak najszybciej.
        Chodziło mi o warsztaty znane forumowiczom - powiedzmy, że ze średniej półki,
        które dają sam. zastępczy a z drugiej strony porządnie naprawią choćby właśnie
        nissana.
        W
        • Gość: Sergio Re: samochód zastępczy IP: *.idzik.pl / *.idzik.pl 02.01.04, 22:43
          Powód oddania auta do serwisu ma ogromny wpływ na dostępność, jak oddajesz na
          błachostkę to nie dostaniesz, jeśli naprawa wieksza i PZU się zgodzi zapłacić
          za wynajem to dostajesz za darmo, jeśli się nie zgodzi to już tylko dobra wola
          serwisu. Albo płacisz i masz albo nie płacisz i pozostaje komunikacja miejska.
          Autoryzowane warsztaty nie olewają klientów tylko klientom wydaje się, że
          autoryzowane warsztaty to instytucje charytatywne :)
          PZDR
      • gados24 Re: samochód zastępczy 06.08.15, 10:00
        Jeśli chodzi o auto zastępcze to tu naprawdę mocno trzeba się naszukać solidnej firmy bo często może być tak, że jeszcze ich samochody będziemy musieli niby z naszej winy naprawiać. Ja ze swojej strony mogę polecić to miejsce zastepczy.org , dwa razy korzystałem i było wszystko ok.
    • bagieta2123 Re: samochód zastępczy 05.08.13, 13:58
      Wydra10 wiesz co w tej chwili, jest dużo firm wynajmujących samochód, lecz przy ich wyborzę trzeba sprawdzić rzetelność, opłaty (co i za co) a największym atutem, który znalazłem to był wynajem auta zastępczego na koszt sprawcy link . To jest kwestia tego czego oczekujemy, czy lepsze auto ale gorsze usługi lub lepsze usługi ale słabsze auto.
      • muchman13 Re: samochód zastępczy 31.10.13, 13:57
        dwa razy korzystałem z samochodu zastępczego z oc, pierwszym razem totalna wtopa, stan samochodu był porównywalny do mojego po wypadku;) po 5 dniach użytkowania wpadł pedał sprzęgła i koniec jazdy, na zamiane samochodu czekałem 3 dni po kolejnych 5 dniach zadzwonil Pan z wypożyczalni i powiedział że sprzęgło zepsulo się z mojej winy i że mam zapłacić za naprawę, znajomy adwokat polecił mi aby dostarczyli dokumenty z ASO potwierdzające stan zużycia sprzęgła i historie przeglądów aby wykluczyć zużycie naturalne bądź zaniedbania po stronie właściciela, wtedy okazało się że to jednak nie moja wina. drugim razem przyłożyłem sie i poszukałem firmy bardziej renomowanej - polecam też korzystanie tylko z takich opinie na temat firm mozna znalesc tu: zastepczy.org
    • Gość: stonkow Re: samochód zastępczy IP: *.centertel.pl 05.04.16, 19:35
      Firma www.likwidacja-szkody.waw.pl/ - skorzystałem z ich usług właśnie z tego względu, że jako jedni z nielicznych bezgotówkową naprawdę samochodu i współpracują z większością ubezpieczycieli oraz oferują możliwość zgłoszenia szkody na miejscu bez konieczności wzywania rzeczoznawcy. Auto zastępczne oczywiście także zapewniają.
    • janekk211 Re: samochód zastępczy 30.06.16, 17:27
      Dzisiaj autko z OC sprawcy jest całkowitym standardem. Też korzystałem z Panek i potwierdzam - dają super auta, a resztę formalności załatwiają sobie sami z ubezpieczycielem. Masz problem z głowy i auto do życia, nikt już dziś nie prosi chyba o uzasadnienia po co Ci samochód, bo wiadomo, że cięzko bez niego w tych czasach.
    • skeleton_song Re: samochód zastępczy 05.07.16, 16:11
      tak przeglądam ten temat i widzę, że nikt nie wspomniał o EuCOCar, mimo że to jest taka opcja, w której jednocześnie dostajemy jako ofiara wypadku samochód zastępczy, a przy tym mamy załatwiane wszystkie formalności przez ich prawników i dotyczy to odszkodowania z OC i z AC
    • janmajdan Re: samochód zastępczy 30.10.16, 14:00
      Wydra - samochód zastępczy bierze się w wypożyczalni samochodów, a nie w warsztacie, chć w sumie słyszałem, że ro serwisy faktycznie dają też coś, ale z reguły za dużą kasę. Mi się z OC sprawcy zdarzyło skorzystać z samochodu zastępczego, ale to było w normalnej wypożyczalni - PANEK w Wa-wie. Fajnie mnie obsłużyli, bez problemów i żadnych zgrzytów. Jak dla mnie cena okej.
    • jacekmoch Re: samochód zastępczy 25.11.16, 18:47
      Tak jak Panowie powyżej mogę się zgodzić co do solidności Panka. Dobra marka, nasza rodzima firma, przyzwoicie zorganizowana. Samochody mają wyborne w każdej klasie od tych podstawowych po premium.
    • przemo2250 Re: samochód zastępczy 28.12.16, 19:52
      Miałem trochę wątpliwości co do wypożyczalni w ogóle, ale jeszcze znajomy wspomniał mi o Panek i stwierdzam, ze coś na rzeczy musi być. Skorzystał właśnie z OC sprawcy i dostał fajne autko na kilka dni do pojeżdzenia w czasie gdy jego staroć wisiał na podnośniku.
    • pmotyl Re: samochód zastępczy 30.09.17, 11:37
      No generalnie mi kiedyś się zdarzyło mieć stłuczkę, ale nie z mojej winy wynajmowanym samochodem. Paniki nieco było, ale nic nie zapłaciłem, a dostałem drugie auto na resztę czasu wynajmu. To był właśnie Panek. Dobrze, że jest takie podejście, choć oczywiście, gdybym ze swojej winy uszkodził samochód, to koszty bym musiał ponieść.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka