Dodaj do ulubionych

Blezer na drutach

21.11.10, 13:37
Dziewczyny!
Robie sobie na drutach nr 7 sliczny blezer z fikusnym kolnierzem ale za czorta nie moge sobie przypomniec ile zgubic na podkroj pachy z przodu, a ile z tylu.
Raglan tez by mi pasowal ale takze nie pamietam jak go zrobic, bo ostatnio "drutowalam" ze dwadziescia lat temu.
Gdyby jakas dobra dusza wiedziala ile i jak to bede bardzo wdzieczna za info.
Malo tego, nawet kartoflem sie podziele wink
Obserwuj wątek
    • janou Re: Blezer na drutach 21.11.10, 14:15
      na iglach n°3 to;najpierw 4 mailles 3, 2x2 i 3x1 na przodzie, a ze masz dosyc gruba welne to zacznij od trzech,czyli;
      3
      2x2
      3x1
      na tyl;zaczelabym tak; 3 ,2 i 2x1
      jezeli masz jakis stary sweter albo kurtke to sprawdz jak to wyglada et change l'arrondiewink
      ou alors tu fais la règle de trois;ex.10 cm représente 15 mailles et tu dois tomber
      que 7 cm,donc 15 fois 7 ,divisé par 10, ce qui te donnes 10 ou 11 mailles que tu "tombes" en 3/4 fois,c'est qu'un exemple!wink
      • profesor.pimko Re: Blezer na drutach 21.11.10, 21:32
        Merci Janou smile
        Pamiec tylko troche mnie zawiodla, bo chodzilo mi po glowie, ze przod to 5 mailles, 3 i 2x2.
        No to teraz szybko pojdzie, bo dwa przody i tyl mam juz zrobione do wysokosci pach, zostaly mi tylko rekawy i kolnierz smile
        Jak skoncze to sfotografuje i pochwale sie smile
        • zettrzy Re: Blezer na drutach 25.11.10, 17:12
          o, ktos mnie ubiegl wink
          to wlasciwie zalezy od tego jaki chcesz miec fason rekawa, przy klasycznym zasada jest taka ze z przodu zbiera sie wiecej niz z tylu - podkroj musi byc glebszy z przodu - no i po prostu: najpierw pare oczek w 2 rzedach tak aby sporo podciac, potem ze 3-4 rzedy po jednym oczku (aby to podciecie nie bylo za ostre), no i prosto do gory
          jesli raglan, to najpierw ze 2-3 u samego dolu, i potem co rzad jedno lub dwa oczka, tak aby wygubic prawie wszystkie az do gory
          czekamy na zdjatka! smile
          • profesor.pimko Re: Blezer na drutach 25.11.10, 23:02
            Dziekuje, zettrzy smile
            Zastosowalam metode janou i wyszlo idealnie.
            Tym bardziej, ze zrobilam sobie wykroj wzorujac sie na starym blezerze.
            Sztuki robienia wykrojow z calych ciuchow nauczylam sie w czasach komuny.
            Dzieki nim chodzilysmy odstrzelone jak laleczki.
            smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka