dopracowanywkazdymcalu
28.03.10, 00:08
aspartam czyli slodkosc bez kalorii ma bardzo zla slawe.
spiskowe teorie dziejow sieja zniszczenie w umyslach wielu ludzi.
Nie ma zadnych udokumentowanych badan ze asparam jest szkodliwy. W
zadnym powaznym medycznym zrodle nie ma czegos takiego jak wykazanie
szkodliwosci aspartamu (mowimy tu o powaznych zrodlach a nie o
kolorowych pismach dla kobiet gdzie wiecej obrazkow niz tresci)
Wielu twierdzi ze za brakiem poblikacji kryje sie tajemnicze lobby
ktore niedopuszcza by ludzie wiedzieli o szkodliwosci.
Powiem tak ... jesli nawet takie lobby istnieje i przeznacza
pieniadze na ukrycie informacji to lobby cukrowe powinno byc zgodnie
z ta teoria 100 razy bogatsze i silniejsze. W kazdej 2 litrowej
cocacoli jest 1/5 kg cukru (pelna szkalnka cukru). i na kazdy dolar
wydany by ukryc szkodliwosc aspartanu, to lobby cukrowe stac by bylo
by zaplacic 100 dolarow by jednak ta szkodliwosc wykazac. A tu co
sie okazuje? Okazuje sie ze nie ma i wciaz nie ma zadnych
potwierdzonych badan o wplywie aspartanu na zdrowie.
to jakas paranoja. W usa kobieta wygrala milionowe odszkodowanie z
niezwykle poteznym macdonaldem o to ze kawa reke popazyla w
macdrive, wiec skad ta wiara ze miliony ludzi bezkarnie pozwala sie
narazac na raka i inne choroby?
no coz. potezne lobby cukrowe wygrywa. wielu bardziej ufa
czasopismom typu tina i cosmo i filmikom na youtube niz zdrowemu
rozsadkowi i powaznym publikacjom medycznym (komu by sie zreszta
chcialo to czytac).