Dodaj do ulubionych

co wybrac po soflens66

20.01.08, 12:20
witam do tej pory uzywałem soflens 66 ale już ich nie produkują. na
jakie więc mam się przerzucic aby jakośc była ta sama? czy jest ich
jakis odpowiednik tylko pod nową nazwą?
Obserwuj wątek
    • Gość: c Re: co wybrac po soflens66 IP: 195.116.211.* 20.01.08, 22:56
      Odpowiednikiem nie są ale warte spróbowania: PureVision, nosze w trybie dziennym, całkiem nieźle się sprawują, a jak się kupuje przez net to cena też jest znośna (<10zl/szt).
      • wypowiedz.eksperta Re: co wybrac po soflens66 21.01.08, 17:55

Witam Państwa

Faktycznie firma Bausch&Lomb wprowadza w miejsce wycofanych
        soczewek soflens 66 wysokotlenoprzepuszczalne soczewki PureVision.
        Proszę pamiętać, że przed każdą zmianą soczewek należy udać się do
        gabinetu na badanie kontrolne.

• Gość: gamala Re: co wybrac po soflens66 IP: *.krus.gov.pl 07.02.08, 13:58
      Soczewki PureVision wykonane są z materiału silikonowo-hydrożelowego (nie lubię
      go, jak dla mnie mało elastyczny), podobnie jak AIR OPTIX Ciba Vision. Zarówno
      jednych, jak i drugich nie mogę nosić, bo pojawia się i utrzymuje dyskomfort.
      Być może to uczulenie na ten materiał (czy to możliwe?), lekarz po 30-minutowym
      seansie nie zauważył niczego niepokojącego, ja też nie. Wiem tylko, że najlepiej
      sprawowały się właśnie soflens66. W obecnej sytuacji zamierzam sprawdzić
      Precision UV.
      Lekarz, który zlecił mi AIR OPTIX, nazwał je 'mercedesem wśród soczewek', a co
      ja mam zrobić, jeśli nadal chcę 'jeździć' moim starym Volkswagenem Garbusem?!? ;)
    • Gość: mari Re: co wybrac po soflens66 IP: *.aster.pl 13.02.08, 20:15
      czy dobrze rozumiem, ze mowa jest o soczewkach dla astygmatykow Bausch & Lomb
      SofLens 66 Toric? Kiedy zostaly wycofane i dlaczego? Ja wlasnie zakupilem 6 par
      na najblizsze pol roku.

Dlaczego wystepuje tak duza rozpietosc cenowa (145 - 290 zl)?

Pozdrawiam.
      • wypowiedz.eksperta Re: co wybrac po soflens66 15.02.08, 08:42
        Witam

Mowa jest o sferycznych soczewkach Soflens 66.
        Soczewki dla astygmatyków Soflens 66 toric są cały czas dostępne i
        nie będą wycofywane.
        Proszę się nie martwić.

Pozdrawiam
        • Gość: tak, gość ;) Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.08, 09:04
          A FM to było oznaczenie jakiego promienia krzywizny?
          • Gość: ta sama Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.08, 09:06
            ok, już wiem: 8,7
            :)
            • bel1 Re: co wybrac po soflens66 28.04.08, 13:42
              Witam!

No właśnie....ja też przez prawie osiem lat nosiłam soczewki soflens
              66 i byłam z nich bardzo zadowolona. Próbowanie innych soczewek
              kończyło się zawsze powrotem do soflensów 66. Soflensy 66 to jedyne
              soczewki, których zupełnie czułam na oku. Muszę powiedzieć, że
              jestem teraz trochę zdezorietowana bo obawaim się wydawania
              kolejnych pieniędzy na soczewki, które nie będą mi odpowiadać.
              Nie mam pojęcia jakie soczewki teraz zakupić.
              • Gość: Ela Re: co wybrac po soflens66 IP: *.media4.pl 01.05.08, 20:44
                Ja też nosiłam soczewki soflens66 byłam zadowolona z nich i też nie
                wiem jakie mam nosić.Obecnie noszę Optima kwartalne,ale nie jestem
                z nich zadowolona pieką mnie oczy.
    • Gość: Edorka Re: co wybrac po soflens66 IP: *.ols.vectranet.pl 10.05.08, 11:21
      Czy mogę zastosować zamiast soflens 66 soczewki soflens 59? Czym one się róznią od siebie. Czekam na odpowiedz!
      • Gość: gosc Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.08, 12:59

Ja również mam ten problem. Po soflens 66 próbowałam PureVision ale
        pieką mnie oczy, są dosyć twarde i ciężko stwierdzić którą stroną
        zakładac. Też myślę o soflensach59 ale jeszcze nie zdecydowałam
    • Gość: Shadow Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.08, 15:56
      Ja dokładnie taką zmiane miałem, po Soflens 66 założyłem Purevision. Dość tanie
      i ekonomiczne,dobra przepuszczalność, np tutaj dobra cena:
      www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1846904
      • Gość: mala Re: co wybrac po soflens66 IP: *.lucent.com 06.06.08, 12:51
        ja tez nosiłam przez wiele lat Soflens66 i wszystko było super,
        dopoki sie dzisiaj nie dowiedzialam że już ich nie bedzie.
        No i jestem w kropce jakie mam teraz kupić.

I to samo pytanie co wyżej - czy zamiast Soflens66 można zakupić
        Soflens59 ? Czy jest jakaś duża róznica miedzy nimi ?

• Gość: mala Re: co wybrac po soflens66 IP: *.lucent.com 06.06.08, 13:00
          aha, i jeszcze jak mają sie Soflens66 do tych nowych PureVision ?
          bo czytam teraz o tym i kompletnie zgłupiałam... :)

w Soflens66 miałam promien krzywizny (BC)- S/M (cokolwiek to znaczy)
          i średnice 14,2mm , i 66% wody
          w PureVision jest promień krzywizny 8,6 a średnica 14,0mm i
          uwodnienie 36.
          Czy te parametry nie robią różnicy ?

W Soflens59 wszystkie parametry sa takie same jak w Soflens66, tylko
          ten procent wody jest 59%.

Oj, chyba bez wizyty u okulisty sie nie obejdzie :)

• Gość: Jenny Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.08, 21:29
            Mam ten sam problem co wszyscy tu, wole tego VW Garbuska i nie rozumiem czemu
            firma zdecydowała sie wycofać te fantastyczne soczewki. Wczoraj kupiłam Soflens
            59 i nie jestem zadowolona. Od 66 różnią sie tym że w 59 nie ma krzywizny FM,
            jest tylko SM i pewnie dlatego bolą mnie oczy, bo ja miałam FM.
            I naprawde nie wiem jakie teraz soczewki mam kupić!:(
            • Gość: Tom Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.08, 11:06
              Właśnie tego nie rozumiem, też wolałem 66. Na to miejsce Pani Doktor poleciła mi
              comforty 59 ale to nie to samo.

Zastanawam sie bo na allegro ciągle można dostać 66 z okresem ważności minimum
              do 2011 wiec troche jeszcze ważne. To że firma przestała produkować nie znaczy
              ze w tym samym momencie zniknęły z rynku.

Co o tym myślicie? (nie chce wspominac mojej Pani Doktor że jak niema 66 to
              kupie na allegro, bo chyba by mnie zjadła ;] )
              • Gość: Eurek Re: co wybrac po soflens66 IP: *.lanet.net.pl 25.07.08, 00:37
                Ja także weruje neta w poszukiwaniu 66. Cos strasznego, że
                zaprzestano ich produkcji:( Jeszcze mam 1 pare w rezerwie ale jak
                sie skonczą to juz agonia:/
              • Gość: Jenny Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.08, 19:58

Owszem, 66 są na allegro ale jest to wyprzedaż i nie wszystkie moce są dostępne.
                Moich juz brakło:(. Sprawdzałam wszelkie strony internetowe z soczewkami i to
                samo, mają tylko niektóre moce albo zadnych.
                • Gość: edyta Re: co wybrac po soflens66 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 22:09
                  Wszyscy mamy ten sam problem. Skończyły mi sie 66 i nei wiem co
                  wybrać.
                  • lim.ka Re: co wybrac po soflens66 11.08.08, 21:31
                    Mi tez sie wlasnie skonczyly:(i jak czytam nasze szkla soflens 66 mialy duza
                    zawartosc wody. i musimy takisz szukac. soflens 59 nosilam chilowo i maja one
                    mniejsza zawartosc wody, przez co soczewke bardziej czuc na oku...
                    • lim.ka Re: co wybrac po soflens66 12.08.08, 07:38
                      Wczoraj weszlam na google w poszukiwaniu soflens 66 i przyznam,ze nie bylo
                      latwo...ale na dalszych stronach jest kilka firm, ktore posiadaja wszystkie
                      moce!!!!! pospieszcie sie:)i zaopatrzcie sie:)stawki sa wieksze niz na
                      allegro,ale i tak sa tansze niz w salonach optycznych:)
                      pozdrawiam.
                      • Gość: Eurek Re: co wybrac po soflens66 IP: *.lanet.net.pl 31.10.08, 12:58
                        Ja tez wertowalem neta i owszem, mozna znalezc ale na zagranicznych
                        stronach... tylko ze tem chyba trzeba recepte posiadac:)) Dajcie
                        linki jak macie gdzie mozna znalezc takie aby mieli jeszcze
                        asortyment:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka