Dodaj do ulubionych

Soczewki Eyeoxy

IP: *.akademiki.uni.torun.pl 04.12.08, 17:39
Witam serdecznie!
Właśnie wróciłam od optyka z soczewkami Eyeoxy duality, póki co sprawdzają się dobrze. Niestety nigdzie w internecie nie mogę znaleźć soczewek o tej nazwie. Mam więc pytanie: czy ktoś słyszał o tych soczewkach? Moje poszukiwania skończyły się na tym, że są to chyba soczewki Biofinity, ale sprzedawane pod inną nazwą. Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić?
Podaję to co znalazłam na opakowaniu:
producent - Cooper Vision, wyprodukowano dla Oftalmika Polska, skład - comfilcon A 52%, woda 48%, soczewki silikonowohydrożelowe.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • Gość: kasitek Re: Soczewki Eyeoxy IP: *.echostar.pl 17.12.08, 17:09
      DZiś otrzymałam od okulisty takie same soczewki. Ma Pani dobre informacje, za
      granicą są sprzedawane pod nazwą Biofinity. Są to stosunkowo nowe soczewki, z
      lepszego materiału niż np Focus AirOptix, o dużej przepuszczalności tlenu i
      sporej zawartości wody. Te dwa czynniki powodują duży komfort oka. to usłyszałam
      od mego okulisty właśńie. pozdrawiam :)
      • Gość: me Re: Soczewki Eyeoxy IP: *.icpnet.pl 18.12.08, 12:35
        też mam te soczewki i zdziwiłam się że nie mogłam ich znaleźć w
        necie. Okulista jednak powiedział mi że to jest taki zabieg
        marketingowy- tzn soczewki eyeoxy duality sprzedawane są tylko
        w "prywatnych" zakładach optycznych, a w takich "sieciówkach" jak
        sklepy internetowe występują pod nazwą biofinity. Zatem to jedno i
        to samo.
      • Gość: me Re: Soczewki Eyeoxy IP: *.icpnet.pl 18.12.08, 12:38
        zapomniałabym- czy też macie problem z ustaleniem ich odpowiedniej
        strony? jak je oglądam przed zakładaniem zawsze wydaje mi się ze są
        na dobrej stronie, po czym jak już je umiejscawiam na oku to mi
        sie "wyślizgują" z niego. Okulista powiedział że mam zdrowe oczy i
        nadaje sie do noszenia soczewek zatem moga mi wypadac z oczu wlasnie
        przez fakt iz wkladam je na nieodpowiedniej stronie ... ;/
        • Gość: j0na Re: Soczewki Eyeoxy IP: *.icpnet.pl 18.12.08, 18:47
          Witam,
          ja też miałam zapisane Eyeoxy przez okulistę i mam podobne problemy z rozróżnieniem prawidłowej strony... niby proste, a jednak... Soczewka po założeniu odpada... co mnie strasznie irytuje i po któreś z rzędu próbie tracę cierpliwość :) Może to kwestia wprawy... Ale... dostałam też na próbę takie jednodniowe i bardziej je sobie chwalę: mniejsze, cieńsze, bardziej miękkie? (subiektywna ocena) No i nie mam problemów ze znalezieniem właściwej strony czy z założeniem ich... gdyby nie cena, to zapewne przerzuciłabym się tylko na te jednodniowe, a tak to "walczę" dalej z Eyeoxy ;) Następnym razem poproszę lekarza o zmianę - może inne będą bardziej new user friendly, dam znać :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka