mala-muu
20.12.03, 16:04
Słuchajcie, właśnie znalazłam wątek, który bardzo mnie poruszył. Co sądzicie
o takiej wypowiedzi:
- Nie można mieć sentymentu do niczego co jest sowieckie. O tych hunach ze
wschodu i o wszystkim co jest z nimi związane należy jak najszybciej
zapomnieć.
Rosja, Rosją ale na równych, silnych zasadach.
- O jakiej równości i jakich zasadach mówisz?
- Normalnej , klasycznej, a nie załatwianiu czegoś na kolanach. Z Rosją
trzeba bezwzglednie i twardo. Jest to mało rozwinięty, bizantyjski kraj
niewolników rządzony przez mniejszych lub większych satrapów, który pojmuje
tylko twardą postawę, bo inaczej zjada i zawłaszcza.
Dziejowym nieszczęściem Polski jest to, że ma takiego sąsiada.
No i co sądzicie o tym dziejowym nieszczęściu?