Dodaj do ulubionych

Wlosi powoluja ORMO

24.05.20, 18:48
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25971033,koronawirus-we-wloszech-zatrudnia-60-tys-asystentow-obywatelskich.html#a=66&c=160&s=BoxNewsLink
taki ormowiec bedzie sie teraz nazywal "asystent obywatelski".
Podejrzewam, ze w fazie poczatkowej podstawowa forma dzialalnosci takiego "asystenta" bedzie donosicielstwo, z czasem wyposazy sie jednego z drugim lumpem w rozne prerogatywy.
Charakterystyczne jest, na jakie grupy spoleczne maja zamiar postawic laskawie nam panujacy:
"Zatrudniani będą bezrobotni, a także pobierający od państwa zasiłek, zwany "dochodem obywatelskim", czyli w duzym stopniu zyciowi nieudacznicy, niebieskie ptaszki, osoby poszkodowane przez panstwowe systemy socjalne itp.
Ciekawa przyszlosc sie rysuje, tendencja bedzie taka, ze w miare luzowania wprowadzanego prawem kaduka, pod pozorem walki z pandemia, prawa negatywnego, zastepowane ono bedzie przez prawo pozytywne, a lumpenproletariat bedzie tego w imieniu panstwa pilnowal.

A na polskim podworku POPiSowi z nieoceniona pomoca skurwionych mediow udaje sie podtrzymywac iluzje sporu ideologicznego i skutecznie tuszowac fakt, ze nie ma miedzy nimi zadnych kontrowersji odnosnie dazenia do chwycenia narodu za morde, co wydaje sie ulubionym zajeciem rzadow europejskich, zarowno tych tzw. liberalnych jak i konserwatywnych (oczywiscie konserwatywnych z nazwy).
Obserwuj wątek
   • monalisa2016 Re: Wlosi powoluja ORMO 26.05.20, 14:26
    qwardian napisał:

    > Włosi mają problem. Ich przemysł lekki uciekł do Chin, a turystyka zdechła. Poł
    > udniowa Europa to trup..
    >
    Nie bardzo Gwardian, nie wszystko uciekło do Chin, wiele gałęzi przemysłu pozostało w Włoszech będac w chinskich rękach, z dyktandem unijnego klimatycznego pakietu zostało zamknięte powodując wysokie bezrobocie jak i wyrwę w włoskim budzecie. Włoski przemysł mody przeniósł się do Turcji. Ale nie o tym mowa jest w wątku.

    To prawda, że 60 tysiecy donosicieli rekrutuje się we Włoszech z obawy przed społeczną rewoltą.

    Dziś kolejny cios w planowaną polityczną pokazówkę pozwu przeciw Matteo Salvini złożony przez sąd ministrów z Palermo oskarżonego o porwanie i pominięcie oficjalnych aktów za przetrzymywanie na pokładzie statku organizacji pozarządowej 164 migrantów przez dziewiętnaście dni zeszłego lata. Pozew stracił na ważności ponieważ 13 senatorów zagłosowało przeciw zniesieniu Salviniemu imunitetu, 7 było za, partia Matteo Renzi (Italia Viva) nie chciała brać udziału w głosowaniu.
  • perla_roztocza Re: Wlosi powoluja ORMO 24.05.20, 23:31
   z ORMO to mi się zawsze kojarzy Czesław Psiuk, śp. zresztą.
   Jak policzę prawą ręką to chałupa Czesława Psiuka była o jakieś 5 działek od mojej. Lewą nie liczyłem.
   Czesław Psiuk był postacią szczególną. Bez względu na porę roku był ubrany tak samo. Znaczy się, w prochowiec i beret z antenką. Koniecznie miał zawsze z sobą aktówkę i rower. W aktówce nic pewnie nie było bo była cienka a rower prowadził. Nigdy nim nie jeździł.
   Czesław Psiuk miał krowę, trochę kur, łąkę i coś tam jeszcze. Uwielbiał się przemieszczać po okolicy i jak zobaczył, że ktoś coś robi to przystawał i komentował, że dobra robota jest. Taki wiejski filozof.
   Wtedy mu dawano głębszego co chętnie wypijał ale generalnie nie upijał się.
   Pod sam koniec komuny Czesław Psiuk zaplątał się pod miejscową gospodę. A tam doszło do ostrej bójki. Widząc to Czesław Psiuk wyciągnął legitymację, podszedł do bijących się i oznajmił - jestem Czesław Psiuk z wydziału ORMO. Ci przerwali bójkę popatrzyli na niego, i tak mu przylutowali razem, że ze 2 miesiące lizał rany.
   Niestety, potem Czesław Psiuk raz skusił się na większą ilość alkoholu. I wsiadł na rower. Przy wjeździe do domu tak się wypierdzielił, że kierownica przebiła mu płuco.
   Żona wezwała pogotowie, przyjechali, i taka młoda lekarka mówi, że niedobrze, trzeba do szpitala, operacja. A Czesław Psiuk, że nigdzie nie pojedzie. A na to lekarka, że to nie jej sprawa ale on musi podpisać jej papier aby nie miała kłopotów. Podpisał.
   Rano o 7 nakarmił kury a o 11 leżał w garniturze, koszuli i w krawacie w trumnie na środku pokoju.
   Tak to się u nas na Roztoczu szybko załatwia.
   Codziennie przejeżdżam autem obok upuszczonego domu Czesława Psiuka śp. i pozdrawiam ORMO właśnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka