Dodaj do ulubionych

Cuba Libre?

01.08.06, 05:22
Castro chyba wreszcie zdycha...
Oby przynioslo to wolnosc Kubanczykom.
Obserwuj wątek
    • luiza-w-ogrodzie Re: Cuba Libre? 01.08.06, 06:54
      Myslisz ze Raul bedzie lepszy?
      Wolnosc? Jaka wolnosc z tak poteznym sasiadem?
      • ertes Re: Cuba Libre? 01.08.06, 07:04
        Alez oczywiscie. Komuna i dyktatura lepsze.

        Wedlug tego co napisalas to Polska, Ukraina, Litwa i inne kraje tez w zasadzie
        nie powinny byly pozbyc sie komunizmu bo maja poteznego sasiada.
        Cos chyba ci sie pomylilo.


        www.therealcuba.com/Page10.htm
        • luiza-w-ogrodzie Re: Cuba Libre? 01.08.06, 07:09
          ertes napisał:

          > Alez oczywiscie. Komuna i dyktatura lepsze.
          >
          > Wedlug tego co napisalas to Polska, Ukraina, Litwa i inne kraje tez w zasadzie
          > nie powinny byly pozbyc sie komunizmu bo maja poteznego sasiada.
          > Cos chyba ci sie pomylilo.

          Na litosc boska, czy ja napisalam ze komunizm i dyktatura lepsze? Podalam tylko
          w watpliwosc czy Kuba bedzie naprawde wolna. Raczej bedzie wisiec u
          ekonomicznej klamki USA; kolejny rynek zbytu sie otwiera.
          Ale jesli Fidel i Raoul odejda, za pare lat chetnie pojade na Kube na wakacje,
          zanim postawia tam kolejny Disneyland.

          Luiza-w-Ogrodzie
          ·´¯`·.¸¸><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>
          Australia-uzyteczne linki
          • ertes Re: Cuba Libre? 01.08.06, 07:20
            Ach ta biedna Kanada. Cieszy sie wolnoscia tak dlugo. A ma ponad 10 tys km
            ladowej grab=nicy z USA. I jakos nie wisi u ekonomicznej klamki USA. A taki
            wielki rynek zbytu. No i Disneylandy tez sa ale jakos nikomu nie przeszkadzaja.
            Biedni Kanadyjczycy, tak naprawde to wcale nie sa wolni... USA za blisko...

            Ech Luiza cus tu niegraz tymi twoimi watpliwosciami.
            • luiza-w-ogrodzie Re: Cuba Libre? 01.08.06, 07:40
              Kanady i Kuby, nie mozna porownywac ze wzgledu na roznice ustrojowe i
              ekonomiczne, chyba sie z tym zgodzisz?
              Ale jestem ciekawa co sie z Kuba stanie. Zycze im wszystkiego najlepszego, bo
              zycie w skansenie ma pewne wady...
              Luiza-w-Ogrodzie
              ·´¯`·.¸¸><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>
              Australia-uzyteczne linki
              • chris-joe Re: Cuba Libre? 01.08.06, 10:10
                Jakkolwiek sympatia wielka do Fidela nie palam (a do Raoula chyba jeszcze
                mniejsza- chociaz kto wie: pragmatyczny kombinator i asekurant moze okazac sie
                ciekawszy niz ideolog), to nieunikniony -i wyczekiwany przeze mnie- kres rezymu
                nie nastraja mnie wesolo wcale.
                Czy Kuba wolna i demokratyczna uniknie stoczenia sie w pieklo "wolnosci i
                demokracji" sasiadow i regionu? Przyklady Haiti, czy Rep. Dominikany optymizmem
                nie napawaja.
                Czy Kubie uda sie transformacja w kierunku funkcjonalnej gospodarki rynkowej
                dzieki inwestycjom kubanskich emigrantow z Florydy, rozsadnej polityce USA oraz
                swemu wlasnemu spoleczenstwu (paradoksalnie- dzieki Castro posiadajacemu niezle
                wyksztalcenie), czy tez padnie raczej ofiara rodzimych jak i florydzkich
                cwaniakow i kombinatorow niosacych w wianie "demokratyczne i wolnorynkowe"
                nawyki z Little Havana w Miami?

                Wlasne doswiadczenia w zakresie "wolnosci i demokracji" z epoki Batisty nie
                stanowia skarbnicy, do ktorej nalezaloby siegac.

                Mozemy sie jedynie przygladac i trzymac kciuki.
                • ertes Re: Cuba Libre? 01.08.06, 16:24
                  CJ, nie ma ceny dla wolnosci.
                  Co oni z nia zrobia to jest ich sprawa. Nie nam sadzic.
                  I nie przesadzajmy z tym strasznym USA. W kilku miejscach calkiem niezle im
                  wyszlo. A w jednym z tych miejsc od 60 lat nawet bardzo dobrze.

                  Z tym wyksztalceniem to moze byc tak jak i polskim. Jak GUS zrobil pierwsze,
                  niezalezne badania statysyczne to sie okazalo ze gorzej byc nie moze.
                  Jakos niechce mi sie wierzyc komuchowej propagandzie.
                  • fedorczyk4 Re: Cuba Libre? 01.08.06, 18:44
                    Ertes, zgadzam się z Tobą. Wolności i demokracji niestety trzeba się uczyć. One
                    nie są przewidziane w pakiecie. Niech ją (wolność) mają, resztę załatwi natura
                    i prawa rynkowe. Gorzej im na pewno nie będzie. Moj pierworodny spędził tam
                    trochę czasu, ja pracowałam z kubańskimui aparatczykami we Francji i nie
                    uważając się za specjalistkę, życzę im nawet zależności od USA przez pewien
                    czas, ale niech tam znormalnieje. Prawie 48 lat kompletnie chorej dyktatury
                    zmieniło ten amrykański Luksenburg, w wiochę na Ukrainie w czasie głodu.
                    • republican Re: Cuba Libre? 01.08.06, 21:24
                      fedorczyk4 napisała:

                      > Ertes, zgadzam się z Tobą. Wolności i demokracji niestety trzeba się uczyć.
                      One
                      >
                      > nie są przewidziane w pakiecie. Niech ją (wolność) mają, resztę załatwi
                      natura
                      > i prawa rynkowe. Gorzej im na pewno nie będzie. Moj pierworodny spędził tam
                      > trochę czasu, ja pracowałam z kubańskimui aparatczykami we Francji i nie
                      > uważając się za specjalistkę, życzę im nawet zależności od USA przez pewien
                      > czas, ale niech tam znormalnieje. Prawie 48 lat kompletnie chorej dyktatury
                      > zmieniło ten amrykański Luksenburg, w wiochę na Ukrainie w czasie głodu.


                      fedor, zgadzam sie prawie zupelnie, zmienilbym Luxemburg na "dom publiczny" to
                      co doprowadzilo Fidela do wladzy 50 lat temu.
                      Znajac nasza dyplomacje zrobimy to samo wkrotce
                      Regards
                      R
            • ghotir Re: Cuba Libre? 16.08.06, 05:33
              ertes napisał: "[Kanada] jakos nie wisi u ekonomicznej klamki USA"

              Naprawde?
        • ghotir Re: Cuba Libre? 14.08.06, 01:09
          ertes napisał: "Cos chyba ci sie pomylilo."

          To raczej Tobie cos sie pomylilo. Przypisujesz Luizie intencje, ktorych ona nie
          wyrazila. Dyskredytujesz jej posty tylko dlatego, ze masz emocjonalny stosunek
          do Castro.
    • ertes Re: Cuba Libre? 01.08.06, 22:31
      Kubanczycy jakos nie podzielaja waszych obaw co do wolnosci...

      The news prompted scenes of wild celebration on the streets of Miami on Monday
      night, as thousands of people danced, banged cooking pots and chanted "Cuba,
      Cuba, Cuba!"


      Fidel Castro

      Profile: Raul Castro
      Handover dominates press

      "There has never been anything that has given the people so much hope," Armando
      Tellez, 33, told the Associated Press news agency.

      Others, like Miguel Saavedra, the leader of a conservative Cuban exile group,
      speculated that Mr Castro had already died.

      "Castro is dead ... why is he dead? Because the government they give a lot of
      information to the whole world that Castro passed his power to the brother ...
      this news now is the best news... for 48 years," Mr Saavedra said.
      • fedorczyk4 Re: Cuba Libre? 01.08.06, 22:58
        Cichutko chlipiąć przyznaję się że bardzo słabo znam język angielski. Wobec
        czego czuję się wyautowana z dyskusji. Pa.
        • swiatlo Re: Cuba Libre? 01.08.06, 23:23
          fedorczyk4 napisała:

          > Cichutko chlipiąć przyznaję się że bardzo słabo znam język angielski. Wobec
          > czego czuję się wyautowana z dyskusji. Pa.

          "Wyautowana"? Toż to przecież angielszczyzna!
    • ertes Bydle nie zechlo :( 12.08.06, 19:03
      Wlasnie pokazali w niuws bydlaka.
      Biedni Kubanczycy.
      • bella-donna Re: ...... 12.08.06, 19:43
        jutka1 i co ty na to...????
        a admin ???
        • jutka1 Re: ...... 12.08.06, 23:31
          bella-donna napisała:

          > jutka1 i co ty na to...????
          ***********
          Na co?
          Dlaczego mnie do tablicy wywolujesz?
    • ghotir Re: Cuba Libre? 14.08.06, 01:06
      ertes napisał: "Castro chyba wreszcie zdycha... Oby przynioslo to wolnosc
      Kubanczykom."

      Wolnosc do zaciagania pozyczek?
    • ghotir Re: Cuba Libre? 16.08.06, 05:31
      ertes napisał: "Oby przynioslo to wolnosc Kubanczykom."

      Zdefiniuj kubanska "wolnosc".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka