frax1 26.11.03, 18:13 Witam! Mam pytanie jakie wycieraczki kupić? Tzn. jakiej marki valeo, champion czy może coś innego? Mam już drugi komplet Boscha i są dobre na 6 m-cy. A potem marzą niesamowicie. Pozdro Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sherlock_holmes Re: Jakie wycieraczki? 26.11.03, 19:12 No to mozesz POMARZYC o NIEMAŻĄCYCH wycieraczkach :) Sam tez mam kiepskie doswiadczenia z Boschem, sprobuj Championa - z opinii wypowiadanych tu na forum sa duzo lepsze. Odpowiedz Link
lexus400 Re: Jakie wycieraczki? 26.11.03, 19:29 sherlock_holmes napisał: > No to mozesz POMARZYC o NIEMAŻĄCYCH wycieraczkach :) > Sam tez mam kiepskie doswiadczenia z Boschem, sprobuj Championa - z opinii > wypowiadanych tu na forum sa duzo lepsze. > Potwierdzam opinię o CHAMPIONIE, sam używam już 3-ci rok w Polonezie Trucku i również mam je w sprzedaży, opinie klientów są bardzo pozytywne,mają jakąś specjalną wkładkę "borową" czy "barową" jakoś tak. Pzdr. Odpowiedz Link
sherlock_holmes Re: Jakie wycieraczki? 14.01.04, 12:39 frax1 napisał: > Witam! > Mam pytanie jakie wycieraczki kupić? Tzn. jakiej marki valeo, champion czy > może coś innego? Mam już drugi komplet Boscha i są dobre na 6 m-cy. A potem > marzą niesamowicie. > Pozdro Wczoraj kupilem dwa piorka niemeickiej firmy ALCA. Sprzedawane sa na sztuki po 12-15zl, w zaleznosci od dlugosci. Maja komplet mocowan do rozych typow ramion (5 rodzajow), gumki grafitowane. Gosc zachecal, polecal jako lepsze od Boscha. Jak na razie moge stwierdzic tyle, ze nie rozmazuja wody, bloto spod kolo usuwaja praktycznie idealnie. Co z trwaloscia - nie wiem, jak bede je mial dluzej, dam znac. Podkreslam, ze sprzedaja je na sztuki - wiele samochodow ma roznej dlugosci prawa i lewa wycieraczke. Dla Krakowian moge podac namiary na sklep, gdzie je dostalem. Odpowiedz Link
sherlock_holmes Re: Jakie wycieraczki? 03.02.04, 09:59 No i juz moge cos napisac o tych wycieraczkach. Wg mnie zadna rewelacja, wycieraja dobrze, ale tylko gdy spryskam szybe plynem, normalnego "blota" z drogi nie sa w stanie usunac - choc chyba powinny. Pojawiaja sie pierwsze smugi, tak ze niestety, ale zakup sie nie sprawdzil :( Odpowiedz Link
sherlock_holmes Re: Jakie wycieraczki? 13.03.04, 17:39 No i musze odwolac ta krytyke. okazalo sie, ze wine ponosi luzne mocowanie calego mechanizmu wycieraczek, przez co sprezyny ramion niejako odpychaly mechanizm od ramion, a nie dociskaly piorka do szyby. Wycieraczki juz troche maja, pol zimy za nimi i wycieraja calkiem dobrze. Odpowiedz Link
typson Re: Jakie wycieraczki? 04.02.04, 02:56 ja nigdy nie wymagam od wycieraczek wiecej niz 3-4 miesiecy. Zreszta zalezy gdzie, kiedy i jak sie jezdzi. Ale zasada jest prosta - chcesz dobrze widziec to przetrzyj swiatla i wymien wycieraczki ;) Odpowiedz Link
guest_of_honour Re: Jakie wycieraczki? 13.03.04, 19:24 używałem już chyba wszystkich marek i zawsze to samo, wymieniam co sezon, czyli 2 razy do roku. Ostatnio w pracy był ten sam temat i wszyscy wkoło się chwalili, że oni to już 3-ci sezon itd...., ale jak się dopytałem, to okazało się, że przyzwyczaili się do tego, że po przejściu pióra szyba jest lekko zroszona, a mnie to wk.., dlatego tak często zmieniam :( Odpowiedz Link
cc_2003 Re: Jakie wycieraczki? 13.03.04, 21:01 Bosch do kitu - 3 razy miałem, nigdy nie dotrwały do końca sezonu (jesień/zima czy wiosna/lato). Teraz mam 1 Valeo (na razie OK) i 1 Champion (4 miesiące i nie marze). Odradzam wszelkie grafitowe (Alba czy jakoś tak w bladozielonych pudełkach) i supermarketowe. Odpowiedz Link
oban Re: Jakie wycieraczki? 13.03.04, 21:14 Ja też z Boschem miałem złe doświadczenia dopóki ... nie kupiłem w Niemczech. Spokojnie przetrwały dwa sezony (tzn pod koniec drugiego sezonu wycierały tak jak kupowane w Polsce po dkoniec pierwszego sezonu) Może przypadek a może jednak na nasz rynek idą trochę gorsze (tak jak np proszki do prania - Persil czy Omo kupione w Niemczech a kupione u nas to trochę inn srodki do prania) Odpowiedz Link
charlie_x ..albo najtańsze 'grafity' i na pól roku starczy. 14.03.04, 00:24 oban napisał: > Może przypadek a może jednak na nasz rynek idą trochę gorsze (tak jak np > proszki do prania - Persil czy Omo kupione w Niemczech a kupione u nas to > trochę inn srodki do prania) ..tak więc znowu powrócą czasy póżnej komuny, kiedy to po byle piredółkę jeżdziło się do 'riechu' Odpowiedz Link
cc_2003 Re: korekta 14.03.04, 09:18 te grafitowe (szara guma) to Alca oczywiście, a nie Alba ;-) 2 miesiące i rozmazują, a przy słabym zroszeniu szyby podskakują. Odpowiedz Link