Dodaj do ulubionych

płyn w jamie douglas'a

17.05.07, 20:55
Czy płyn w jamie douglas'a 18mm w 21 dc ze stwierdzoną przebytą niedawno
owulacją jest dowodem drożności jajowodów?
Obserwuj wątek
      • ae_iwona_83 Re: płyn w jamie douglas'a 18.05.07, 06:39
        ja wiem tylko, że płyn w zatoce douglasa swiadczy o przebytej owulacji, to wiem
        z moich doczesnych usg, co kolezanka miala na mysli mowiac o 18 mm, nie
        wiem...ale raczej nie plyn, bo jaka to bylaby jednostka pomiaru? 18 mm
        szesciennych? nie sadze
          • tessie124 Re: płyn w jamie douglas'a 18.05.07, 14:24
            'Pęcherzyk w lewym jajniku o wymiarach 20x16mm o nierównym zarysie z zawartością
            nieco echogeniczną co może oznaczać że wystąpiło niedawno pęknięcie. W jamie
            douglas'a nieco płynu - grubość warstwy 18mm. Endometrium o wyglądzie
            okołowulacyjnym o grubości 12mm. Bez płynu w jamie. Nie stwierdzam bezechowego
            śluzu w kanale szyjki macicy'. -Czy to znaczy brak śluzu płodnego? To był 21dc.

Pozdr
            Tess.
            • milutka31 Re: płyn w jamie douglas'a 18.05.07, 15:18
              Hejka.
              Na moim USG też jest wymiar na zdjeciu - 29mm.Nie jest to ani jajnik, ani endometrium(które w 60 dc miało 6.2mm), ani trzon macicy.
              Mam napisane-wyraźnie widze wolny płym w J. Douglasa.
              Bolało mnie całe podbrzusze, jajniki-bardzo. Okres nie przyszedł więc poszłam do lekarza, który powiedział ze napewno właśnie byłą owu a ból taki bo pecherzyk był duży.
              Był bardzo zdziwiony jak po 3 tyg nie dostałąm nadal miesiaczki. Zapisał Luteine.
              Myśle ze wtedy mogła pęknąc jakaś torbielka.Wtedy właśnie wyszły an jaw moje problemy hormonalne.
              Tak więc plyn w zatoce Douglasa nie zawsze na 100% oznacza przebytą owu.
              U Ciebie z pewnościa jest to objaw prawidłowy ale nie świadczy to wcale o drożności jajowodów.Jeżeli pecherzyk peknie, kom jajowa zostanie wyrzucona do jajowoodu to ciałko żółte tak czy siak powstanie, płyn po pęknięciu ,,wyleje sie" do J .Douglasa. A czy kom jajowa bedzie się przemieszczłą dalej to ciężko stwierdzić.
              Jeżeli źle mówie to niech mnie ktoś poprawi.
              Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka