Dodaj do ulubionych

Oswoić chad

12.02.20, 21:33
Przez wiele lat żyłam z diagnozą- depresja nawracająca. Wszystko się zaczęło około 20 roku życia. Początki choroby były bardzo mocne. Najbardziej dawały się we znaki głębokie depresje, które miały swój finał parokrotnie w szpitalach. Wtedy uciekałam przed zwykłym życiem, bo nie znajdowałam sił na opiekę nad małymi dziećmi..
Potem diagnoza zmieniła się na chad. Nagle uświadomiłam sobie okresy nadzwyczaj dobrego samopoczucia, co w efekcie okazało się hipermanią. Od tej pory zażywałam depakine chrono przez ponad 10 lat.
Niestety depresje ciągle mnie dopadały, w międzyczasie były elektrowstrząsy i spokój przez 4 lata.
Podczas kolejnego pobytu w szpitalu przeszłam z depakine na lit.
Przez 3 lata pojawiały się depresje lżejsze, do przetrzymania w domu a od 4 lat trwa remisja.
Dla mnie to cud. Odczuwam jeszcze wahania nastroju ale bardzo słabe i mam nadzieję na jeszcze dłuższą remisję.
Obserwuj wątek
    • bawsiedobrze Re: Oswoić chad 25.08.20, 05:32
      Witam, też mam chad diagnoza po wizycie w szpitalu 7 lat temu ale nie wierzyłem pogodzilem się z tym gdy depresja przyszła po raz drugi gdy już nie potrafiłem normalnie funkcjonować i od prawie dwóch lat zażywam LIT I KATREL, myślę że jest lepiej od roku bywały tylko niewielkie odchylki, ale przebywając tylko w domu z najbliższą rodziną nie wiem jak pójdzie mi życie w pracy jeszcze szukam ale obawiam się powtórki bo dwa razy depresja mnie powaliła z przerwą 3 lat ale bez tabletek, przeraża mnie to że mimo odpowiednich tabletek niestabilnosc dół i góra mogą falowac tak mówią lekarze, cieszy mnie to bardzo że tyle lat masz stan remisji oby tak do końca, od zawsze wiele rozmyślałem o wiele za dużo teraz mam już totalny kocioł w głowie odkąd wiem że mam chad czytałem o elektrowstrząsach mają wyższą skuteczność niż farmakologia,tylko jak się dostać na ten zabieg? Czy to musi być ostateczność z tego co czytałem? Ja już nawet nie wiem czy ja się nadaje do normalnego życia jak kiedyś a było lepiej niż mogłem sobie wymarzyć super dziewczyna,dobra praca,dobrzy ludzie wokół, dziękowałem Bogu każdego dnia nie spodziewałem się takiego szczęścia ,po 3 latach wszystko zniszczyłem depresją i manią dosłownie, mam już tylko rodziców i braci ich się nie traci i 29 lat na karku, czy jest mi z tego powodu źle? Nie, uważam że tak miało być ze chad niestety wymaga ode mnie samotnośći,od jakiegoś czasu tak sądzę, źle jest z tego powodu że przy depresji życie ze mnie uchodziło i że przez ten stan nie byłem sobą i gdy pomyślę o mani jak wiele okropnych słów wypowiedziałem do bliskich mi osób sprawiając im ból sprawiłem i sobie kto w normalnym stanie by siebie tak katował za swoje zachowanie, nie mogę do tego dopuścic do powtórki historii muszę uzyskać jakaś pewność siebie że to ja jestem za sterami swojego zachowania jeśli mi się nie uda to ułożę swoje życie tak aby zdusić manie i depresje i tego początki, czyli samotność, zawsze żyłem pełnią życia i chciałbym do tego życia wrócić jeśli się nie uda również będę żył z uśmiechem na twarzy bo śmiało mogę powiedzieć miałem wszystko,pełne szczęście chociaż przez te 5 minut nieważne najważniejsze że to nie była górka tylko piękne życie w chwilach normalności...życzę wytrwałości i pozdrawiam
      • ken-ya Re: Oswoić chad 01.03.21, 02:01
        Mnie pomaga zoltko z swierzym sokiem cytryny i szczypta swierzo zmielonych gozdzikow.Mysli zwalniaja , mozna sobie lepiej poukladac , Juz w krutkim czasie wraca wszystko do normy. Mozg zbudowany jest z duzej ilosci lecytyny, I zeby sie mogl sam naprawiac to potrzebuje lecytyne No i oczywiscie Potrzebuje witaminy i skladniki mineralne.trzeba tez nauczyc sie gestosci krwi, bo jak krew bardzo gesta to ma trudnosc dotrzec do kazdego zakontka naszego ciala. Ja poznaje gestosc krwi po tym ze jak mam gesta to duzo trudniej mi chodzic. Kiedys mala aspirynka rozrzedzala krew ,Ostatnio zauwazylam ze mala aspirynka nie rozrzedza krwi ,wiec rozrzedzam swierzym czosnkiem. Nie lubie za bardzo ale traktuje go jak lekarstwo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka