Dodaj do ulubionych

Wielotorbielowatość nerek,dializy

08.08.09, 20:10
Witam!
Czy możecie polecić mi dobrego lekarza nefrologa w województwie wielkopolskim
lub mazowieckim.Chodzi o wielotorbielowatość nerek,dializy.Proszę o namiary dr
który szybko kieruje pacjentów na przeszczep.Dziękuję
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Wielotorbielowatość nerek,dializy 09.08.09, 13:19
      sylwcia27 napisała:

> Czy możecie polecić mi dobrego lekarza nefrologa w województwie wielkopolskim
      > lub mazowieckim.Chodzi o wielotorbielowatość nerek,dializy.Proszę o namiary dr
      > który szybko kieruje pacjentów na przeszczep.Dziękuję

To nie lekarz kieruje pacjenta na przeszczep, tylko komisja. Najpierw i tak
      trzeba zostać do przeszczepu zakwalifikowanym. Do tego decyduje jeszcze zgodność
      tkankowa z akurat będącą do wszczepienia nerką oraz inne względy (na przykład
      pilność zabiegu).

S.
        • snajper55 Re: Wielotorbielowatość nerek,dializy 10.08.09, 00:09
          sylwcia27 napisała:

> Czy mógłbyś mi opisać jakie badania trzeba przejść przed przeszczepem, jak to
          > wszystko wygląda i ile się czeka mniej więcej.Zdaję sobie sprawę,że zależy to od
          > zgodności tkankowej i czy jest dawca.

To są naprawdę indywidualne sprawy. Sporą przeszkoda są poważne choroby serca,
          cukrzyca itp. Jeśli jesteś zdrowa poza wielotorbielowatością, to nie powinnaś
          mieć z kwalifikacją problemu. Jeśli nie, to będą badać Cię pod kątem Twoich
          chorób, aby ocenić ich zaawansowanie.

Po kwalifikacji to już sprawa kolejki modyfikowanej pewnymi dodatkowymi
          kryteriami (np szybka konieczność przeszczepu, czy zgodność tkankowa).

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka