katsuumi_17 05.05.10, 12:43 Ciekawa jestem, jak wam poszła i czy była prosta... dla mnie to ważne, bo zdaję za rok i chcę wiedzieć, co mnie czeka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
karolcia741 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 12:46 Ma rację Też chciałabym się dowiedzieć waszych spostrzeżeń co do tego egzaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
smiley_miley Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:32 szczerze? nie była taka trudna ;DD Odpowiedz Link Zgłoś
walentynka.. Re: Matura z matematyki! 06.05.10, 20:38 Moi bracia obstawiają 98 % ;DDD Odpowiedz Link Zgłoś
cukiereczek. Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 12:48 też jestem ciekawa , ioczywiście trzymałam kciuki za mojego kochanego kuzynka Odpowiedz Link Zgłoś
kardolina Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 13:55 nie łudziłabym się, że dużo osób na kocie pisało maturę. ciekawa jestem w ogóle czy ktoś. Odpowiedz Link Zgłoś
amshed Ja też "dopiero" za rok piszę 05.05.10, 15:05 A boję się strasznie. Wiem, że dziś były funkcje, a to jest posrane ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
bombshell Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 13:59 No właśnie kardolina ma rację... Wątpię aby ktokolwiek pisał maturę Odpowiedz Link Zgłoś
kari17 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:09 nie piszcie głupot, bo wczoraj pełno maturzystek się wypowiadało. tu macie arkusz: pliki.serwisyregionalne.pl/matura_2010_matematyka_podst.pdf nie był taki trudny Odpowiedz Link Zgłoś
katsuumi_17 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:20 Dokładnie, wczoraj wypowiadało sporo się w wątku o języku polskim. Dzięki, kari17! Odpowiedz Link Zgłoś
nath. Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:35 ja zdaję za dwa lata i już się boję, a znając życie teraz była łatwa jak zawsze w pierwszym roku nowości. Mam tylko nadzieję, że zdążą ją wycofać zanim będę zdawać ^^ Odpowiedz Link Zgłoś
sweet1604 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:39 Matura nie była taka trudna Obawiałam się jej strasznie ,ale nie było czego Zadania otwarte , szczególnie dwa ostatnie były jedynie trudniejsze ...jak dla mnie oczywiście ... a ja dość słaba z matmy zawsze byłam Ale to już za nami !!! JUppiii Odpowiedz Link Zgłoś
alicesz Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:50 Już nie bądźcie takimi pesymistkami, bo na kotku jest pełno maturzystek Matura z matmy, tak jak zapowiadali, była prosta. Zadania zamknięte nie wymagały większego myślenia, a otwarte były zaskoczeniem, bo spodziewałam się czegoś trudniejszego. Odpowiedz Link Zgłoś
martuss1608 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:47 Ja tez sie balam matematyki, poniewaz jestem humanistka, ale musze przyznac, ze jestem z siebie zadowolona. Matura z matematyki nie byla trudna. Dobrze mi poszlo, a to az dziwne w moim przypadku, bo ja tylko o historii bym mogla gadac My bylismy pierwszym rocznikiem, ktory zdawal matme na maturze obowiazkowo to nam nie dowalili zadan z kosmosu ;D I przerazlili sie tez pewnie wynikami z probnej matury co byla na poczatku listopada. Byla trudna i to byla nasza porazka... Ale zobaczcie sobie arkusz z dzisiejszej matury i sami sie przekonacie, ze nic szczegolnego tam nie bylo Pozdrawiam ) Odpowiedz Link Zgłoś
katsuumi_17 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:55 O kurde! Przejrzałam ten arkusz i jestem pewna, że zdałabym teraz maturę przynajmniej na 60%, z samymi wiadomościami do drugiej liceum. Prościutkie (nie liczyłam tych z prawdopodobieństwem, bo jeszcze nie miałam, a także paru innych). Odpowiedz Link Zgłoś
saphirka Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:04 Będąc w 3 gimnazjum potrafię rozwiązać część zadań tylko że prostszym sposobem np. zadanie 32 banalne Odpowiedz Link Zgłoś
martuss1608 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:59 ogolnie prawdopodobienstwo nie jest trudne. to zadanie tez trudne nie bylo. jak ja sobie liczylam to powinnam spokojnie miec ponad 70%, gdzie moj rekord na probnych to bylo 42% ;D Odpowiedz Link Zgłoś
yourbadream @martuss1608 05.05.10, 19:55 Przerazili się wynikami z próbnej matury? Zdało ją 75% zdających. Ogólna zdawalność przedmiotów obowiązkowych jest gdzieś około 80%. To był dobry wynik, jak na matematykę. Odpowiedz Link Zgłoś
martuss1608 Re: @martuss1608 06.05.10, 12:30 Ostatnio w wiadomościach podawali, że próbnej matury z matematyki, która odbyła się na początku listopada nie zdał co czwarty uczeń. To było około 100 tysięcy uczniów. Odpowiedz Link Zgłoś
yourbadream Re: @martuss1608 06.05.10, 13:59 Co czwarty, czyli 25%, więc 75% zdało, jak pisałam wcześniej. Na pewno załamani nie byli. Odpowiedz Link Zgłoś
thuskawka Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 14:55 ja nie pisałam i się cieszę c: Odpowiedz Link Zgłoś
famous_ash Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:03 Moj brat mowil ze byl trudny jak cholera xD Pozniej jak gadal z kolegami to mowili ze polowe tylko napisali Odpowiedz Link Zgłoś
famous_ash Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:06 Ale tez mowil ze widzial juz odpowiedzi i ze z matmy zdal na pewno Odpowiedz Link Zgłoś
agga Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:20 ja mam jeszcze dwa lata ale moim zdaniem nie był trudny. Rozwiązałam sobie i z wiedzą akutalną z pierwszej klasy byłabym w stanie zdać. Nie jakoś wybitnie dobrze, ale zdać bym zdała ;p W zasadzie duzo było z programu pierwszej klasy to moze dlatego ;d Trzymam kciuki za maturzystów Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia741 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:24 Niby łatwe... ale nie wiadomo co będzie za rok... ja jestem lewa z matmy, chodzę na profil bardziej humanistyczny niż matematyczny. Tak czytam wypowiedzi maturzystek to trochę podniosło mnie na duchu, może za rok nie będzie tak źle Odpowiedz Link Zgłoś
katsuumi_17 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:27 A ja właśnie myślę, że nam dadzą jakieś zadania z kosmosu, bo stwierdzą, że ta za dobrze poszła i będą nas chcieli "przerzedzić". Ehh. Mogli teraz dać trudniejszą hihi. Odpowiedz Link Zgłoś
kari17 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:38 ja słyszałam, że ten rocznik i następny będzie miał łatwą maturę, bo dosyć późno się dowiedzieliśmy. Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia741 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:50 A wiesz katsumi, też tak myślę, że jak teraz dali łatwiejszą w miarę i będzie duża zdawalność z tego przedmiotu to za rok nam taką dowalą, że tylko geniusze zdadzą. Odpowiedz Link Zgłoś
martuss1608 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:18 geniusze moga wykazac sie na rozszerzeniu. a podstawa powinna byc ta takim poziomie, aby nawet przecietny uczen z matmy mogl zdac. nie kazdy ma zdolnosci do scislych przedmiotow. dla mnie matma, fizyka czy chemia to totalna czarna magia. nigdy tego nie rozumialam i raczej sie to nie zmieni. proste rzeczy umiem i dlatego udalo mi sie z ta matura ;d Odpowiedz Link Zgłoś
paulla1872 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:27 ja chodzę do 3 gimnazjum i mieliście większość zadań banalnych Odpowiedz Link Zgłoś
elusha_21 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:27 Ja jestem jeszcze w podstawówce xd. Odpowiedz Link Zgłoś
amshed Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:40 No właśnie, oni mieli banalne, bo są pierwszym rocznikiem, który pisze matmę obowiązkowo. CKE stwierdzi, że za dobrze im poszło i nam dadzą trudną maturę. Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia741 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 15:53 A się nie zdziwię jeśli tak będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
blondzia Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:01 Bo akurat na kotku jest dużo osób które pisały maturę ! Pewnie była trudna a matma jest okropna pięknie jak ją wprowadzili na pewno nie zdam chyba,że ją zlikwidują za nim ja będę pisała bo trochę czasu jeszcze na to jest Odpowiedz Link Zgłoś
lady_dark_angel Matura :) 05.05.10, 16:03 Eh cóż moge powiedziec pisałam dzisiaj matematyke i musze powiedziec że zadania zamknięte banał . Ale otwarte wcale za łatwe nie były . mam 4 z matmy i nie jestem wcale taka zła a mimo to 2 ostatnie zadania były naprawde trudne i jakos mi nie poszło ale , koło 70 % bedzie ) Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia741 Re: Matura :) 05.05.10, 16:19 Przejrzałam arkusz. Masakra. Ja dopiero niedawno logarytmy skończyłam a tyle jeszcze trzeba omówić... Odpowiedz Link Zgłoś
martuss1608 Re: Matura :) 05.05.10, 16:21 dla mnie znowu dwa ostatnie zadania byly proste sprawdzalam i dobrze je rozwiazalam ) Odpowiedz Link Zgłoś
maitusia15 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:07 ja pewnie nie bede zdawała bo nie pójde do takiej dobrej szkoły Odpowiedz Link Zgłoś
dusia123 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:08 Ja właśnie oglądałam wiadomości. i tam mówili, że była łatwa bo mogli korzystac z tablic z wzorami Odpowiedz Link Zgłoś
lady_dark_angel Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:14 tak były wzory , tylke te które nie potrzeba ) takze na nic mi sie nie zdały . A matura tak jak powiedzialam w porządku ) Nie taka zła ale najlepsza tez nie była. Odpowiedz Link Zgłoś
koralina94 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 16:26 Moja siostra dziś pisała maturę i stwierdziła, że była łatwa Obym ja też trafiła na taką Odpowiedz Link Zgłoś
chmurka_ ja za rok piszę. 05.05.10, 16:30 cholera, mogę się założyć, że skoro ta była taka "łatwiutka" to za rok wymyślą takie zadania, że połowa nie zda. zawsze tak jest. moja przyjaciółka rok temu pisała test gimnazjalisty i był banalny. nie chodzi do dobrego gimnazjum i nie miała wzorowej klasy, jeśli chodzi o naukę, a i tak większość zdobyła ponad 40 punktów. i co? w tym roku mat- przyr był tak beznadziejny, że chciało się śmiać. radioaktywne biedronki i te sprawy. za to w tym roku maturę pisał mój dobry kolega i był zadowolony. ścisłym umysłem to on nie jest, a matematyka i tak poszła mu całkiem dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
anja_ Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 17:05 Mój brat pisał. podstawowa - prosta, ale rozszerzona - bardzo trudna. według niego... Odpowiedz Link Zgłoś
alicesz Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 17:56 Rozszerzenie zazwyczaj jest trudniejsze;] Za bardzo się stresujecie. Przecież podstawa musi być tak ułożona żeby nie sprawiała trudności i ścisłowcom jak i humanistom. Przecież to nie jest jakiś tam wielki konkurs tylko zwykłe sprawdzenie wiadomości z trzech lat. Odpowiedz Link Zgłoś
patka1991 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 18:02 mi podstawa poszła bardzo dobrze, wlasnie sprawdzilam mam 100%, no chyba że stwierdzą że jakiś założeń czy zkąd coś wymyśliłam jednak nie napisałam, ale wątpie bo wszystko pisałam, była banalna po godzinie mogłam wyjść. rozszeżenie wszyscy spodziewali sie nie wiadomo czego (ja też) ale na szczęście było w miare proste, zobaczymy czy tak będe mówić jak będą wyniki Odpowiedz Link Zgłoś
adrienne.sophie Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 18:06 nie było tak źle. jak ktoś był przeciętny z matmy w liceum spokojnie dał radę. teraz trzymajcie kciuki za nas na angielskim maturzystki z kotka - łączmy się! Odpowiedz Link Zgłoś
pingwin Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 18:24 Podstawa owszem była prosta, ale rozszerzenie, że tak to określę, zabójcze. Odpowiedz Link Zgłoś
kari17 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 18:36 mnie się tablice matematyczne bardzo przydały (może dlatego że mam 2 z matmy) ;p Odpowiedz Link Zgłoś
elisss92 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 18:37 no cóż, teraz miejmy nadzieję, że w przyszłym roku też będzie prosta ; ) Bo niestety, ale KEN często daje testy na przemian- łatwe-trudne- łatwe. Alee, co ma być to będzie ; ) Odpowiedz Link Zgłoś
bouche2 Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 18:56 jeśli w tym roku matura z matematyki dobrze pójdzie, to w przyszłym roku szykujemy się na trudniejszą (; a jeśli wyniki nie będą tak fantastyczne to myślę, że cke przygotuje dla nas coś łatwiejszego. jestem egoistką, proszę o tę drugą wersję! : D Odpowiedz Link Zgłoś
yourbadream Podstawa łatwa, z rozszerzeniem już ciężej. 05.05.10, 19:53 Podstawa była prosta. Wyszłam 40 minut przed czasem. Była o wiele prostsza od tej próbnej z listopada. Rozszerzenie, no cóż... Nie przygotowywałam się praktycznie w ogóle. Na 11 zadań nie zrobiłam 1. 2 wykombinowałam, w 2 utknęłam, 3 wydawało mi się, że zrobiłam, a 3 zrobiłam. Tylko oczywiście w jednym skończonym musiałam w ciągu źle podstawić i zamiast plusa miałam minusa. Na dwie możliwości w ciągu miałam jedną. Zabiorą mi punkt. Odpowiedz Link Zgłoś
ainas Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 20:22 Uważam że matura z matematyki byla az za prosta... no chyba ze chodzilo o to aby kazdy zdal to wtedy im sie udalo... ale nie mogo zrozumiec dlaczego matematyke robia tak banalna ze gimnazjalista zda a na polski trzeba miec szczescie zeby zdac... co tylko dlatego ze mowimy po polsku to on moze byc trudny...?? przecierz matme tez kazdy ma od podstawowki... nie czaje... Odpowiedz Link Zgłoś
integral Re: Matura z matematyki! 05.05.10, 22:23 Polski był banalny tylko pytania moim zdaniem były mało sprecyzowane. Natomiast matematyka to koszmar nienawidze jej jak dla mnie to za dużo geometrii jednak z tego co myśle zmieściłam się chyba na styk w tych 15 punktach nie che zapeszać Jutro angielski mam nadzieje, że forma pisemna będzie prosta. Trzymam kciuki za wszystkich zdających!!!! Odpowiedz Link Zgłoś