Dodaj do ulubionych

pielęgniarstwo studia

19.07.05, 22:27
Rozmyślam nad rozpoczęciem licencjatu na AM w W-wie. Mam dwoje dzieci 3 i 5
lat, a więc niezupełną swobodę . I niepokój jak czasochłonna będzie nauka,
jak ogromna wiedza do opanowania (czy mój przeciętnie chłonny umysł podparty
zaangazowaniem, uwagą i obowiązkowością podoła?)Co lepiej wybrać
pielęgniarstwo czy położnictwo nie mając w planach emigracji po prostu chcąc
pracować w ważnym, potrzebnym zawodzie?
Obserwuj wątek
    • Gość: czeresniowa_panna Re: pielęgniarstwo studia IP: *.chello.pl 19.07.05, 23:17
      Wika ---> dla dodania otuchy mogę Ci tylko powiedzieć, że ja właśnie wczoraj
      złożyłam papiery na położnictwo - również na Warszawską AM. Mam mnóstwo
      podobnych wątpliwości, ale postanowiłam spróbować. Nie dowiem się jak to
      będzie, póki sama się nie przekonam. Z pewnością studia te będą dla mnie
      ogromnym wyzwaniem, o ile tylko zostanę przyjęta. Nie masz wiele czasu do
      namysłu. Dokumenty należy składać do 21 lipca.

Chyba jesteśmy w podobnym wieku - ja mam 26 lat, ukończone jedne studia, które
      raczej niczego mi nie ułatwią, bo to kierunek humanistyczny, ciągnę jeszcze
      doktoranckie, a w "wolnym czasie" staram się pracować. Na dzieci jeszcze czasu
      nie miałam :) Byłoby miło, gdybyśmy spotkały się na uczelni :) Sama się
      zastanawiam po co mi jeszcze kolejne studia, ale hmm... położnictwo - to tak
      jakby przyglądać się z bliska tajemnicy życia(?) (chciałam uniknąć patosu :)
      No, po prostu coś w tym jest. Nie potrafię wytłumaczyć :)
      • madzia.b Re: pielęgniarstwo studia 20.07.05, 20:13
        hej
        ja sie dziś dowiedziałam że na to położnictwo zostałam przyjęta do
        Katowic:)Ciesze sie bardzo...ale też mam wątpliwości Ja też już mam za sobą
        jedne studia:biologie więc mi ułatwi, ale za to roczne dziecko i 28 lat;((
        Ale nic to zawsze chciałam pracować w służbie zdrowia i postanowiłam wykonać ten
        jeszcze jeden wysiłek zanim nie ocknę się w wieku lat czterdziestu kilku i nie
        stwierdzę, ze całe życie robię coś co mnie nie interesuje np. uczę w szkole...
        Pozdrawiam i trzymam kciuki za zgłębienie owej "tajemnicy życia" czego i sobie
        życzę...
        • Gość: polozna od 20 lat! Re: pielęgniarstwo studia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.05, 21:29
          Dziewczyny to trudny zawod! Szczegolnie dla mam i ich dzieci. Za niewielkie
          pieniadze- ok.1100-1500/miesiecznie. To duzo nieprzespanych nocy, niedziel i
          swiat spedzonych w pracy. To duzy wysilek fizyczny i psychiczny. To tez praca w
          warunkach halasliwych, drapieznych.......okolo 12-15 dyzurow 12 godzinnych w
          miesiacu.ZASTANOWCIE SIE ZANIM PODEJMIECIE TO WYZWANIE BO STUDIA SA DOSC
          TRUDNE!!!!
          • Gość: pawelek_25 Ja dałem radę i licencjat skończyłem w Olsztynie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.05, 20:51
            Nie ma się czym przejmować. Jak dla mnie to ciężka ale ciekawa praca. Też
            wcześniej biologie skończyłem jak koleżanki które tu piosały przede mną. :-)
            Mam prawie 26 lat. Jutro do Warszawy jade składać do izby papiery o prawo
            wykonywania zawodu. Pielęgniarstwo to nie jest aż tak zła robota w zależności
            od tego gdzie się trafi. Będą wam gadać różne rzeczy i zniechęcać ale nie ma co
            ich słuchać. Do wszystkiego można się przyzwyczaić.
            Pozdrawiam
            Mój email: pawelek_25@gazeta.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka