20.12.09, 12:38
Opowiadania adonai.pl/opowiadania/smierc/?id=1
a to bardzo chciało zwrócić na siebie uwagę adonai.pl/opowiadania/smierc/?id=6
A to mój tekst pisany jako prezent dla pewnej osoby, może was to pokrzepi, dzisiaj zmarł moj tata, ale ten dzień stał się dla mnie już od dawna radosny, bo przecież się nie rozstajemy. On jest zawsze przy mnie. Oto tekst:

Nadzieja
Witam Cię Jezu w żłóbku położony.
Stoję przed Tobą ja nędzny grzesznik z pustymi rękoma , z sercem wypełnionym strachem bez prezentu , choć to są Twoje urodziny. Nie mam co Ci dać, jestem nędzarzem, czasem walczącym o przetrwanie kolejnego dnia. Jezu chciałabym tak wiele,a tak niewiele umiem , ciągle upadam , potykam się, błądzę. Stoję i pytam Panie dlaczego w tej grocie stajennej, co byś chciał ode mnie? Odpowiadasz:" Ja nie przyszedłem do bogatych i możnych, przyszedłem do biednych i słabych. Zobacz mogłem urodzić się w pałacu, mieć wszystko czego zapragnę, wszystkie bogactwa świata, służących na swoje rozkazy, mógłbym być politykiem piastującym najwyższe urzędy , a ale wtedy nie byłbym twoim Bogiem, a Ja tak bardzo pragnę Nim być dla ciebie. Widzisz gdybym był w pałacu , ty nie miała byś prawa wejścia do niego, straże wpuszczały by tylko elegancko ubranych ( w stroje wieczorowe nawiązując do naszych czasów), dlatego urodziłem się w stajennej grocie, bo cię kocham i chcę ,żebyś ty też mogła mnie przywitać .Wiedz ,że jesteś tu mile widzianym, oczekiwanym ,i upragnionym gościem , a nie intruzem niepokojącym straż pałacową. Twierdzisz ,że nic nie możesz mi dać.... to nieprawda nie wypuściłem cię w świat gołą. Popatrz masz zdrowe ręce gotowe do pracy, serce ,które sam stworzyłem ,które uczyłem i nadal będę uczył kochać, masz sprawne nogi, żeby pielgrzymować po tym świecie, dałem ci rozum,żebyś mogła służyć radą i pomocą innym , dałem ci oczy i uszy, byś nie była głucha i ślepa na wołanie o pomoc, dałem ci usta i głos, byś umiała pocieszać strapionych, wzywać pomoc , krzyczeć o nią gdy twojemu bliźniemu dzieje się , dałem ci wolę ,żebyś zawsze była gotowa do służby bliźniemu. I co nadal twierdzisz ,że nic nie możesz mi dać? Ja nie chcę bogactw chcę ciebie. Daj mi wszystkie twoje smutki i radości, słabości, grzechy. Chcę wszystkiego czego doświadczysz. Daj mi swój ból, ja cię wzmocnię. Daj mi swoje łzy , Ja cię pocieszę. Chcę twoich słabości, bo będę cię wspierał. Nie bój się ilekroć upadniesz, tylekroć Ja cię podniosę. Nie bój się pielgrzymować , Ja będę cię prowadził, a jak się zgubisz będę cię szukał tak długo aż cię znajdę. Wiedz ,że Ja jestem Miłością" Wiem Panie , a kim ja mam być? " Ty, ... ty moje dziecko bądź Nadzieją i daj ją ludziom . Zobacz ludzie potrzebują nadziei, więc idź i powiedz im ,że Ja ich wciąż kocham" Dziękuję Panie, że pomogłeś mi pisać.
Obserwuj wątek
  • wiesia140 Re: dla was 20.12.09, 15:38
   Dla niewierzących www.kartkireligijne.eu/813_ekartka_swiateczne_miasto.html ( spokojnie kartka niereligijna) z życzeniami ode mnie : Spokojnych Świąt, pokoju ducha, samych dobrych rzeczy nawet w ciężkich chwilach, odnalezienia wewnętrznej radości życia
   dla wierzących z takimi samymi życzeniami jak wyżej
   www.kartkireligijne.eu/kartki/29/659.jpg
  • sibeliuss Re: dla was 28.06.10, 18:26
   A polecisz ludziom małej wiary? (tylko nie pisz, ze modlitwę o
   silniejszą wiarę)
   • wiesia140 Re: dla was 28.06.10, 20:35
    A jest coś takiego jak mała wiara i głęboka wiara?
    • wiesia140 Re: dla was 28.06.10, 20:56
     bo stwierdzenie typu : jestem człowiekiem głęboko wierzącym jest
     niebezpieczne dlatego , co tak mówi ii w dodatku pachnie pychą , wiemy o
     sobie tyle na ile nas sprawdzono
     • sibeliuss Re: dla was 29.06.10, 11:21
      Wiesiu, czy udzielasz się w ruchach koscielnych?
      • wiesia140 Re: dla was 29.06.10, 11:30
       tak grupa modlitewna ojca Pio , ale nie dlatego tu jestem , mnie też
       zmarł ojciec 10 lat temu jak ten czas leci...
       • wiesia140 Re: dla was 29.06.10, 23:34
        a i jak tu przyszłam to się nie udzielałam, w sumie to od niedawna się
        udzielam.
        • sibeliuss Re: dla was 30.06.10, 10:38
         To to chyba pozytywny plus?
         • wiesia140 Re: dla was 01.07.10, 23:21
          jak dla mnie tak
          • sibeliuss Re: dla was 02.07.10, 08:28
           Mam bardzo spektakularne podejście do wiary.
  • wiesia140 Re: dla was 28.06.10, 21:09
   zawsze mogę zaoferować rozmowę i pamięć w modlitwie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka