23.03.13, 08:40
witam ,tak sie zastanawiałam dziś jak to jest z tym podszerstkiem(czy jak tam sie to zwie;) ),rozumiem,że jest to to pod wlosami tak? to należy wyczesywać ,by sie tego pozbyć czy wręcz przeciwnie ,jak to z tym jest?bo przymierzam się do kupna czegoś do czesania (szczeniak10tyg) i tak nie bardzo wiem jak to ugryź,czy szczotka,czy grzebień czy co ?
Obserwuj wątek
    • 9czarna Re: czesanie 23.03.13, 08:53
      Shih tzu maja dosc obfity podszerstek,nawet wystawowe shih musza miec podszerstek bo inaczej grozi im dyskwalifikacja. Do czesania nalezy uzywac grzebienia i szczotki. Grzebien poradzi sobie z kołtunami a szczotka ładnie wygładzi włos. Najlepiej zeby i grzebien i szczotka były metalowe.
      • an3czka2 Re: czesanie 23.03.13, 11:41
        Potrzebne będą przynajmniej 2 grzebienie i porządna szczotka. Z grzebieni jeden powinien być gęściejszy drugi rzadszy, a szczotka powinna być metalowa, bez żadnych kuleczek na końcach szpilek. Metalowe grzebienie dobrze się sprawdzają. Obyś się nie dała namówić na żadne trymery do sierści, bo często to wciskają w sklepach , jako idealne do kołtunów. U shih to nie zdaje egzaminu, po prostu trzeba pilnować aby nie dopuścić do kołtunów i czesać regularnie. Nie czesz nigdy psa na sucho, zwilżaj zawsze odżywką, bo połamiesz włos.
        Pozdrawiam Ania.
        • nikjar Re: czesanie 23.03.13, 12:19
          dzieki bardzo za odpowiedzi:) no własnie dlatego zapytałam bo w sklepach wciskaja co moga.
          wogóle to zauważyłam ,że tam gdzie jest czarny (wogóle to 3 kolor) to w niektórych miejscach przebija inny kolor a jak był mlodszy to bylo tam całkiem czarne:)
          • kami_aicha Re: czesanie 24.03.13, 09:49
            ja do czesania używam 2 grzebieni: 1 plastikowy ze szpikulcem do układania włosów i 1 metalowy, obydwa z wąskimi ząbkami, a do kołtunów używam specjalnego grzebienia z żyletkami i bardzo go polecam, bo jest zakrzywiony i łatwo pozbywa się kołtunków zarówno u starszej (2lata) jak i młodszej (5mc) psinki :)
            • shihmonka Re: czesanie - do kami_aicha 24.03.13, 18:13
              Kami,
              czy takiego używasz?
              www.sklep-skoczek.pl/en/api-grzebien-z-zyletka.html
              czy takiego?
              www.groomershop.pl/pl_PL/p/FILCAK-VO-TOYS-MAT-SPLITTER-z-zyletka/1081?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-03&utm_content=1081#nclid=757d39ec0ddaf99345d5e3e310e285b7
              www.groomershop.pl/pl_PL/p/FILCAK-SHOW-TECH-z-zyletka-do-przecinania-koltunow/1080?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-03&utm_content=1080#nclid=9b5242691f657c1231693b911f8a1d0a
              • kami_aicha Re: czesanie - do kami_aicha 24.03.13, 23:07
                ja kupiłam taki www.nokaut.pl/pielegnacja-psow/trixie-filcak-wygiety-dla-psa-lub-kota-zeby-5-5cm.html baaardzo polecam, idealnie wchodzi we włosy i elegancko pozbywa się kołtunów nie robiąc większych szkód we włosach (wosy nie są postrzępione ani pocięte) a psiaki nie odczówają dyskomfortu z powodu rozczesywania...
                Pozdrawiamy ;)
          • an3czka2 Re: czesanie 24.03.13, 12:38
            Kochanie twój maluch może zmienić kolor, przy zmianie szaty(ok 10 m-ca). W sumie to przeważnie jaśnieją nieco. Z mojej rudo-biało-czarnej, wyszła biało- miodowa. Tylko czarne i czarno-białe pozostają na ogół bez zmian. Reszta niestety zmienia ubarwienie nieco.
            Pozdrawiam Ania.
            • maria0511 Re: czesanie 24.03.13, 13:04
              Aniu nie nieco ale znacznie zmieniają kolor można zobaczyć na moim profilu psinka była trikolor
              jak moja kotka cieszyłam się że będę miała dwa równe kolorystycznie zwierzaki a co z tego zostało " biszkoptowa" pannica ale też najpiękniejsza. Maria
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka